Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Dolgoznátok család mellett...

Bőrarc kérdése:

Dolgoznátok család mellett Németországban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Négy évet dolgoztam Németországban hegesztőként; 2021-ben jöttem haza. Feleségemmel gyermeket terveztünk, aki meg is született és azóta már két éves.

Volt egy nyugat-magyarországi kisvárosban egy lakásunk, amit eladtunk és ennek az árát, valamint a külföldi munka során összespórolt pénzt összeadva vásároltunk egy nagyobb lakást csak már a megyeszékhelyen. Ez egy jóval 50 millió Ft feletti beruházás volt, bútorokkal, háztartási gépekkel, egyéb járulékos költségekkel, stb. számolva. Szerencsére hitelmentesen.

Viszont most így alig maradt megtakarításunk(kb. 2 millió Ft), ezért arra gondoltam, hogy kb. 2 évig újra Németországban dolgoznék a szakmámban, hogy feltornásszam ezt az összeget 15 millió forintig. Havi 1500 Euro megtakarítással számolok átlagosan 24 hónapon át, ami nem egy elrugaszkodott álom. 3 éve 2000 Euro volt a havi átlagom, igaz, akkor még nem volt gyerkőc.

Nem szeretek szemmel látható megtakarítás nélkül élni; bármikor bármi közbejöhet(betegség, munkanélküliség, stb.).

Szerencsére hitelünk egyáltalán nincs, a lakás új, a feleségem részmunkaidőben tud dolgozni, bár azzal sokat nem keres. Én hegesztőként dolgozom itthon is, de a fizetésem az nem egy egetrengető, havi 470-500 ezer körül.

Hogy döntenétek a helyemben? Két év külföldön, kéthavonta egy hét itthoni szabadsággal vagy inkább maradjak itthon a családdal és annyiból élünk, amennyi bejön?



ápr. 1. 16:35
1 2 3
 21/23 anonim válasza:
100%
Èn németországban élek 16 ève. A helyedben vagy családdal együtt mennék ki vagy otthon maradnèk. Sokmindenről lemaradsz ha kimèsz egyedül ès az elidegenedès szinte 100%. Èn mondjuk nőként nem tudnàm egy percre sem ott hagyni a gyerekemet. Nem minden a pènz. Ha ùjra kezdhetnèm nem jönnèk ki soha de nekem nem volt lakásom otthon. Ki ki kellett jönnöm. Két havonta 1-2 hét pihenő nem elég. A gyereknek idegen leszel, a feleség meg félreléphet. Ha bevállalod ezt a rizikót csak akkor menj. Amúgy meg persze az egèsz a te döntésed. Ha óriási a szeretet és összezartäs köztetek (na meg az anyagi "muszály") akkor menni fog a külföld)
ápr. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
az én fizetésem 1550 euró és 800 eurót rakok félre.. eddig vagy 20.000 euróm lett
ápr. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
nekem se családom se barátnő.. anyámmal vagyok németországban és 1500 a nettóm ebből 800 eurót teszek félre
ápr. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!