Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan csináljam gyorsabban...

Hogyan csináljam gyorsabban és hatékonyabban a munkámat?

Figyelt kérdés

Én a munkámmal kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni, hátha valaki jártas ebben, vagy csak jártasság nélkül is, hátha valaki tud jó tanácsot adni. Takarítói munkakörben dolgozom. Ebben van a legnagyobb tapasztalatom, így továbbra is ezt láttam jónak, ha ezen a területen keresek, viszont annyi különbséggel, hogy most iskolában dolgozom. Tantermeket takarítok 8 órában, holnap lesz a második napom. Elméletben nem tűnik bonyolultabbnak ez a munkakör itt, mint más területen, főleg 8 órában, de gyakorlatban sajnos nem úgy jött ki a lépés, legalábbis első napomon, ahogy azt gondoltam. 8 órában van 19 tantermem, vegyesen kisebbek, nagyobbak, illetve 3 mosdóm, és egy elég hosszú folyosóm L alakban. Ami nagyon elveszi az időt, hogy a székeket nekem kell felraknom meg a szemetet a padból kiszednem. Jól érzem magam itt egyébként és szeretnék maradni, így tanácsokat szeretnék kérni, hogyan tudnék időt spórolni vagy gyorsabban dolgozni. A 8 óra hossza alatt 1-szer álltam meg fél órára ebédelni, azon kívül egyszer sem és igyis eléggé kifutottam sajnos az időből. Ez eléggé lelombozott, így gondoltam itt hátha van valaki, aki tud tanácsot, praktikát adni.

Köszönöm szépen előre is! 😶😊



ápr. 7. 21:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem te dolgozol lassan, hanem két ember munkáját végzed.

A mi sulinkban is ez van.

ápr. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

23 helyiséged van, átlag ~21 perc/helyiséggel kellene haladnod, hogy a 8 órád maxra ki legyen használva.


Ha órabérben/fix havibérben vagy akkor ha ezt hozod átlagban akkor nem szólhat érte senki és nincs értelme hatékonyabban dolgoznod. Ha vállalkozóként, akkor akkus porszívó, takarítógépekre való beruházás + szólni a tanároknak/iskolaigazgatónak/felettesednek, hogy a diákokkal tetessék fel a székeket az óra után, ezzel időt nyersz.

ápr. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, én is kB 20 percre számoltam. De nagyon nem jött össze. Esetleg kisebb termekben igen, de csak akkor ha nem szemetes nagyon. Ha az, akkor az is több idő volt. És még akkor nem is tudtam teljesen megcsinalni azt amit szerettem volna és amit kellett volna hivatalosan. Fix havi berben vagyok egyébként.
ápr. 7. 23:02
 4/7 A kérdező kommentje:
2 ember munkáját? Az a baj, hogy ha 2en lennénk csak az én emeletemen 8 órában akkor meg lehet, hogy nem jönne ki 8 órára a munka fejenként.
ápr. 7. 23:03
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

Nálunk a 80-as években ketten tolták. Elvoltak. Néha szórtunk ki fecniket, miután feltakarítottak az osztályban. Egyhetes átfutás általában megvolt.

Nyilván ez a másik véglet, de te se vagy szobaszervíz. Szélesebb felmosó, lehetőleg jól öblíthető (a laposak sajnos nem ilyenek), tisztább részek békén hagyása, székek ha lent vannak, körbetörlöd, majd beosztják, ahogy az erejüket is. Embertelen sok meló, minimum takarítógép kellene, hogy ne pánikszerűen kelljen veretni egész nap. Egyébként szünetek + üres termek tovább cifrázzák a dolgot, mindenképp elkel a cucc felfejlesztése.

ápr. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A szemetet miért neked kell kiszedni a padokból??
ápr. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam olyan helyen, ahol napi 8-9 órát kellett állni/mozogni. Nekem erre az utcai cipő nem jött be, úgyhogy vettem egy ilyen Batz klumpát, és szerintem abba valahogy jobban lehet bírni a 8-9 órákat.


Amúgy én is ismerek takarítónőt és átérzem a helyzeted milyen kiszedni a padokból a szemetet. Ő szállodában takarít és rengeteg mindent talál. Annyira megunta már, hogy ami belefér a porszívóba azt egy mozdulattal csak beszippantja, nem dobálja ki a szemetesbe, stb…

ápr. 8. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!