Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mekkora hátrány ha nem vagyok...

Mekkora hátrány ha nem vagyok műszaki beállítottságú, de mozdonyvezető szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

#vonat #MÁV #mozdonyvezető #műszaki beállítottság
ápr. 9. 18:05
 1/4 anonim ***** válasza:
13%
Hát eléggé.
ápr. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

Bizonyos dolgok lehet hogy annyira nem fognak bemenni a hajad alá, hogy kínszenvedés lesz a tanfolyam

(Pl próbáltam már nem műszaki beállítottságú embernek a bicikli váltóról beszélni, kevés sikerrel…)

ápr. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A mai mozdonyvezetők már csak minimálisan kapnak műszaki képzést és közel sincsenek olyan elvárások velük szemben mint régen. Van persze elektrotechnika és hasonló műszaki alapozó tantárgyak hogy kicsi fogalma legyen arról hogy hogyan működik egy-egy berendezés, de ez nem különösebben nehéz.

Régen elvárás volt egy letört áramszedő lekötözése a tetőn és hasonlók. Ma már ilyen nincs, főleg az új gépeken. A modern járművek kiírják a kijelzőre hogy mi a problémájuk, esetleg néhány kapcsoló, kismegszakító kezelésével, vagy a jármű teljes kiüzemelésével és újra beüzemelésével meg lehet/kell kísérelni elhárítani egy-egy hibát, de ezen kivül nem nagyon kell szerelgetni, hibát keresni. Sőt, sok esetben a gépészeti része a járműveknek a vezető számára elérhezetetlen, hozzáférhetetlen helyen vannak, ha akarna sem tunak javítgatni rajtuk semmit.

ápr. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Vezetni kell, nem megjavítani. Nincs szükséged átlagon felüli képességekre ezen a téren.
ápr. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!