Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A karbantarto meg portás...

A karbantarto meg portás közvetlenkedik. Hogyan rázzam le őket?

Figyelt kérdés

Csak az miatt mert párszor szóba álltam velük vagy mert néha kell segítség tőlük sajnos árut pakolnj vagy bármi, ezek tisztára úgy kezelnek engem mint vmi suttyó senkit azóta.(én irodán vagyok)

Olyan kéréseik vannak hogy fű alatt pl adjak mar valamelyiknek egy céges eszközt oldjam meg a gépben, a masiknak meg nyomtató papir kéne higy csempésszek ki.


Aztán ujabb karbantartokat vesznek fel, igy aki jelenleg van karbantartó az lesz a vezetőjük tőlem kerdezte meg pontosabban a feladatköreit amit ismertettem vele erre a végén megszólal hogy én leszek majd a kis segítője asszisztenskéje. (Diplomával dolgozom pénzügy számvitel területen de a karbantartó meg kinevez asszisztensének...)


Jeleztem a vezetésen, azt tanácsolták csak hogy tartsak 3 lépést tőlük(eddig is tartottam!)meg ne pörögjek már ezen (ne szívjak minden mellre).


De ez folytatódik:


Ma az én irodámba jött ez a karbantartó mert csak nálam lehet kimászni a tetőre javítani.(eleve zavar a munkában de az neki nem számit), aztán elkezd jo hangosan káromkodni szitkizódni cenzúrás szavakkal nekem, mert leejtette a vízbe a teloját, nekem panaszkodik(minősíthetetlen hangnemben), és engem kezdett pattogtatni hogy keressek már neki vmi törlőt gyorsan. Adtam neki vmi zsepit es én inkább elhúztam az irodából. Aztán kesobb jött utánam es a folyosón is engem reckíroztatott hogy tudok e vmi szárítót még vagy bármi.


Bakker nekem nem lenne pofám a saját kollégáimat így felállítani a munkábol meg "rájuk törni" káromkodva hogy mindenki dobjon mindent félre mert nekem kell vmi.


Leráztam annyival hogy ő a karbantartó rendeljen be vmit oldja meg ő. Ez az ő reszortja.


De nem veszi ez a réteg soha a lapot. Személyeskednek es nem sül le a képükről a bőr.


De ezekkel meg együtt kell működnöm mert árut is pakolnak az árut meg én ellenőrzöm azokról szigorú nyilvántartások navos könyvelési adatszolgáltatási kötelezettségeim vannak, és vagyoni felelősségem is.

És rákényszerülök prolikkal dolgozni.


De igy hogyan?



#személyeskedés #proliskodás
ápr. 22. 11:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Legyen tartásod aztán küld el a picsába őket! Ő nekik az a dolguk, hogy végezzük el a dolgukat ahogy te is a tiédet. Egyszer kétszer megkérted őket, hogy segítsenek de ez nem jelenti azt, hogy kisajátíthatnak. Ne ide járj siránkozni!
ápr. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Csak épp én is függök ezektől mert kellenek az infók pl melyik eszköz hova megy hol romlott el hol lesz selejt és egy rakat mindenféle visszacsatolás kell sajnos tőlük azáltal meg kommunikacio együttműködés és nem lenne jó ha informáciovisszatartás vagy bármi lenne ebből.
ápr. 22. 11:51
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Így van, kicsit "keményebben" kell velük bánni,megmondani, hogy mindenki csinálja a maga feladatát.

De szerintem te csini csaj vagy,és többet látnak benned!

ápr. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Jólvan, nem akarsz te megoldást csak kifogást és itt sírhatsz egyet. Tégy azt amit jónak látsz!
ápr. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
33%

"csak nálam lehet kimászni a tetőre javítani.(eleve zavar a munkában de az neki nem számit)"


Hol máshol másszon ki? Én is dolgoztam karbantartó cégeknél és a tököm ki volt hogy mindenkit mindenhol mindenhogyan zavarunk, de a problémát azonnal oldjuk meg.

ápr. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

5 nem érted? Rám is ront, aztán trágárkodik, aztán pattogtat.

A vezető jelezte hogy majd leülünk beszélni együtt. Én meg jeleztem a vezetőnek hogy ezek az emberek nem az a szint akikkel lehet bármit is beszelni. Ez az a szint amikor a kunyerálóknak magyarázol hogy ne kéregessen. Felfogja? Nem.

Majd játszmázni fognak meg akkor a hátam mögött szidni. Ezek ezen a szinten vannak.

ápr. 22. 13:11
 7/14 anonim ***** válasza:
50%
Zsepit kért mert vizes lett a telója, ez azért nem akkora kunyerálás... Én is kértem már hasonló okokból.
ápr. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

A sz8ntről beszéltem

Ezek eszközöket kérnek hogy adjam ki lopjam ki, a gépben vezessem ki a nyilvántartásbol meg nontato papirokat, trágár stilust engednek meg maguknak és pattogtat mikozben trágárul beszél!


Van itt vki értőképes?

ápr. 22. 13:23
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A hármas válaszomban megírtam.

Úgy gondolom értem a problémád,de le kell rázni őket.Maximális távolságtartás, hacsak nem akarsz kommunikálni velük.

ápr. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Persze hogy nem akarok, tartom is, de szakmailag meg együtt kell működni. Nem csukhatom rá az ajtót, hogy márpedig te nem jössz be.

A vezetésen felvetettem azt a kerdest us hogy amugy a proliréteg kontrollja ellenőrzése meg van e oldva egyáltalán. De jelezték hogy nekem ezzel nem kell foglalkoznom. Nem persze, csak tőlem kérik az eszközöket, és allndóan a lopkodások körül forognak. Az eszközökért meg nekem van vagyoni felelősségem.

ápr. 22. 13:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!