Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Több körös interjúfolyamat...

Több körös interjúfolyamat esetén hogyan döntik el, hogy valakit felvesznek vagy sem?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk egyik interjú egy valakivel volt, másik egy másikkal, harmadik egy harmadikkal, akkor a három interjúztató összeül és elkezdik kivesézni a jelentkezőt, vagy van egy személy, aki elolvassa a jegyzeteket és eldönti igen vagy nem. Mert lehet olyan is, hogy egyik interjú jól sikerült, másik nem.

máj. 13. 09:09
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Nem kell tulgondolni. Amikor en jelentkeztem, 3 interju volt. Elson csak egy rovid bemutatkozas elmondjak hogy zajlik az egesz. Masodikon technikai interju volt, feladatot kellett megoldani. Harmadikon mar ott voltak a HR-esek, bermegegyezes.
máj. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Elkezdenek mérlegelni, mint az élet bármely más területén: bérigény, tudás, személyiség stb.
máj. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Lehet ők is pár hónapja vannak a cégnél.

A legnagyobb esély, hogy a saját érdekeit figyelik és nem a cégét, szóval teljesen lutri.

A legesélyesebb, hogy semmilyen beleszólásuk nincs, csak pszichológia az egész.

Esetleg mintagyűjtés későbbi toborzásra.

máj. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Metionin ***** válasza:
100%
Nekem 4 kör volt, először felhívott a hr-es aki mesélt a cégről és lehetett tőle kérdezni, plusz letesztelt angolra egyszerű kérdésekkel, utána teamsen egy sima beszélgetős interjú 2 leendő felettessel, utána nyelvi teszt telefonon, majd feladatmegoldásos teszt és végül egy személyiségteszt de annál már mondták, hogy én vagyok az egyedüli aki bent maradt és ez már csak egy kötelező teszt, amit a cég előír. Minden kör után összeültek és megbeszélték, hogy kiről mit gondolnak, aztán a vezetőség döntött. Azóta vettek fel újakat is és volt, akikkel én csináltam a nyelvi tesztet, utána a felettesek megkérdezték, hogy mit gondolok, fogja-e tudni csinálni, szerintem tudnánk-e vele dolgozni stb. ha valakire csak 1 ember is nagy nemet mondott és normálisan megindokolta, akkor azt ejtették.
máj. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#4

Köszi, és az indoklás szakmai vagy pszichológiai alapú kellett legyen inkább?

máj. 13. 11:13
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Rátermettség, iskolák, szakmai gyakorlat, na meg pofára. Nem feltétlen ebben a sorrendben. Lehet valaki nagyon jó szaki, de ha nem lehet vele együtt dolgoozni a kiálhatatlan stílusa miatt, akkor a rosszabbat veszik fel.
máj. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Metionin ***** válasza:
5. Szakmai, legalábbis tőlem azt az infót kérték vissza, hogy szerintem megvan-e az a szintű nyelvtudása a jelentkezőnek, hogy gond nélkül tudjon dolgozni ha már megtanulta a feladatokat. Persze figyelembe vették volna, ha kiderül hogy pl. extra bunkó az illető, korábban állítólag belefutottak ilyenbe de akikkel én beszéltem, tök normális, kedves emberkék voltak.
máj. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az első kör első fél percében, - a többi "kör" csak tudományoskodó szívatás.

Tömegesen éldegélnek el ebből jól HR-es paraziták.

máj. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
És egy interjún amúgy kiderülhet, hogy nehéz az illetővel együtt dolgozni? Simán meg is játszhatja magát arra az egy órára.
máj. 13. 11:49

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!