Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Közmunkánál bármikor fel...

Közmunkánál bármikor fel lehet mondani, nincs felmondási idő?

Figyelt kérdés
Március 1.-től közfoglalkoztatottként dolgozok egy könyvtárban kisegítőként. Mivel nem volt más így elvállaltam, de valószínű, hogy júniustól lesz rendes munkahelyem, egyébként augusztus 31.-ig van a szerződésem. Ilyen hamar még nem akarom mondani, míg nem biztos, de azt sem akarom, hogy május 30.-án közlöm, hogy elsején már nem megyek, ha egyáltalán lehet ilyet, nem tudom.

#Közmunka, közfoglalkoztatott, munkahely, felmondási idő, munka, állás,
máj. 14. 12:33
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
A szerződésedben nincs írva erről semmi? Mert alapvetően az az irányadó, hogy mit írtál alá. Olvasd át alaposan.
máj. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetben ehhez pozitívan állnak, hiszen ez csak átmeneti "kisegítő" lehetőség. Bár tényleg nem előtte 3 nappal kéne.

Ez egyébként nem közmunka, a közmunka a közfoglalkoztatások parkosító alága. Én közmunkán felmondtam régen úgy 1 héten belül, hogy szadizott a főnök és konkrétan kimondtam ezt a HR-nél. Közös megegyezéssel leléptem és kaptam tovább segélyt.

máj. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
21%

[link]


Mindenképpen a szerződésedre hagyatkozz, az az irányadó, abban benne kell lennie, hogy mennyi a felmondási idő. Nem tudom, mennyiben más a közfoglalkoztatotti szerződés, mint egy sima, de ha ott is van három hónap próbaidő, akkor elvileg nincs felmondási idő, három hónapon belül indoklás nélkül felmondhatsz és nem kell tovább dolgoznod.

máj. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Felmondhatsz, kiléphetsz, de utána a munkaügyi központ kizár a további együttműködésből.
máj. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De ez nem kötelező közmunka, nem a munkaügyin mondták, hogy menjek, én találtam magamnak.
máj. 14. 21:44
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha engednek közös megegyezést, akkor nincs kizárás. Illetve nem tudok kötelező közmunkáról, tudtommal nem kötelezhetnek. Annak idején mindig magamnak kellett keresni.
máj. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nincs benne a szerződésben, hogy van a felmondás egyébként végignéztem.
máj. 15. 10:42
 8/10 anonim ***** válasza:
Minthogy próbaidő sincs, úgy felmondási idő sincs. Elég előtte pár nappal jelezni, hogy találtál állást, szüntessék meg a jogviszonyod. Nálunk sosem csináltak belőle problémát, azt is elengedték, aki családi okokra hivatkozva ment el, aztán volt, aki pár hét után újra ott volt. Végül is ez lenne ennek a foglalkoztatási formának a lényege, hogy átmenetileg, amíg nem találsz rendes állást, addig is van mit csinálni és kapsz érte valamennyi bért.
máj. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Bármikor. Bemész aláírod a kilépő papírokat.
máj. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A jogi szabályozás világos. Határozott idejű szerződést csak közös megegyezéssel vagy rendkívüli felmondással lehet megszüntetni. Ha a polgárjenő hivatal rugalmas, akkor az előbbi működhet megbeszélés szerint. Ha nem, akkor otthagyhatsz csapot-papot, és a második pont lép életbe, de annak pontos következményeit nem ismerem (azt hiszem, egy havi béredet követelhetik miatta).
máj. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!