Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha egy jelentkező munkavállaló...

Ha egy jelentkező munkavállalót állásinterjúra behívják, ott készíthetnek e másolatot, személyimről, jogsimról, Lakcímkártyámról, Bankkártyámról,Taj kártyámról?

Figyelt kérdés
Voltam egy biztonsági cégnél állásinterjún, mert a valton sekurity Zrt biztonsági öröket keresett.Budapestről egy férfi jött el az interjúra, és a feljebbi kártyáimat lemásolta.Azt mondta ezek szükségesek a felvételhez. Eltelt másfél hónap, és érdeklődtem a cégnél, azon személynél aki az állásinterjút tartotta. Mondta sajnos nem én lettem a kiválasztott, mert megtudták azt, hogy a politikai nézetem nem egyezik az övékével. Ezért nem tudnak felvenni. Kérdésem az hogy állásinterjún a fenti okmányokat a munkáltató lemásolhatja e?Nem tudnak e esetleg visszaélni ezekkel az okmányaim másolataival. És még kérdezem azt, hogy egy állás felvételéhez mi köze van ahhoz, hogy kinek milyen a politikai nézete?
máj. 14. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Önként adtad oda nekik, tehát beleegyeztél. Butaság volt.
máj. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Katona Dius ***** válasza:
100%
Állásinterjún nem vagy köteles odaadni. Ha már írjátok a szerződést, akkor igen.
máj. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szerződés nem volt még. a felvételezés elbírálása érdekében másolták le az okmányokat, többekét is akik ott voltak az állásinterjún. Többekkel beszéltem akikkel együtt voltunk az állásinterjún, de senkit nem vett fel ez a cég. De az adatainkra szükség volt. Mit csinálhatnak ezekkel az adatokkal?
máj. 14. 13:57
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Bankkártyát semmilyen körülmények között, nem vagy köteles odaadni a munkáltatónak, csak is bankszámlaszámot.

Téged nagyon átvertek!

máj. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A bankkártyádat minél hamarabb tiltsad le, hogy ne tudják használni!

Utána meg tegyél feljelentést a rendőrségen, bár nem hinném hogy sokra mész vele. Az állásinterjú egy elbeszélgetésről szól, hogy jobban megismerjenek.

Ha megfeleltél akkor oda adod a személyesokmányaidat és bankszálaszámodat, de bankkártyádat nem vagy köteles átadni senkinek!

Nem bántásból írom, de el nem tudom képzelni hogyan fordult meg ez a fejedbe, hogy bankkártyádat is oda adtad. Tanulhatsz a saját tudatlanságodból. Felnőt létedre nagyon buta lehetsz, mert ez mindenkinek egyértelmű. Mellesleg egy állásinterjún a munkáltató nem kérdezheti meg, hogy milyennek a politikainézeteid. Semmi köze hozzá.

Nem tudlak sajnálni, tanulópénznek jó lesz!

máj. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Rajtam kívül szinte mindenkit, mert akik ott voltunk az állásinterjún azoktól mindenkitől bekérték és lemásolták.Én a bankkártyámat már letiltattam, rendőrségen feljelentést tettem, a vagyonvédelmi cég nevében eljáró területi igazgató ellen. Igaz csak a nevét tudtuk megadni, mert hatan együtt tettünk feljelentést a rendőrségen. Sajnos az ilyen vezetők miatt teljesen hiteltelenné válnak a vagyonvédelmi cégek.Ja azt mondta a cég alkalmazott vezetője azért kell a bankkártya, hogy a béreket oda tudják utalni. A rendőrségen is csóválták a fejüket, büntető eljárás keretében folyik a vizsgálat az ügyben.
máj. 15. 07:45
 7/7 anonim ***** válasza:

Fizetés utalásához nem bankkártya kell, hanem bankszámla igazolás. Bankodban tudod megigényelni, pár éve még párszáz forint volt.

Csak azért írtam, hátha más is olvassa a kérdést és tanul belőle.

máj. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!