Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az interjúztatók mennyire...

Az interjúztatók mennyire emlékeznek később az alanyokra?

Figyelt kérdés
Sokszor mondják azt, hogy nem kell félni egy rosszul sikerült interjútól, mert a próbálkozón kívül még max az interjúztató fog tudni róla és a HR-es, de ők is idővel elfelejtik, főleg, ha sok jelentkező van. Max, ha valami nagyon extrém dolog történik, az megmarad, de hogy nem tudtad a választ pár kérdésre, az nem annyira kirívó dolog.

ápr. 23. 18:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ki jobban, ki kevésbé, kire jobban, kire kevésbé.
ápr. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez se feltétlen jelent kudarcot, csak azt hogy nem te voltál a legjobb jó idõben, jó helyen.



Mondjuk, hogy jelentkezik 100 ember egy pozítcióra.


Van 100 interjúd, aminek a végén kell mondani egy igent, vagy egy nemet.


Hogyan szûröd ki a legalkalmasabbat?


Ha túl korán mondassz igent valakinek, akkor lehet elszalasztassz egy kedvezõbb jelentkezõt.


Ha túl késõn, akkor lehet, hogy a legjobbnak már nemet mondtál, és már csak az alja marad.


Szóval kb fél úton már belövik, hogy kb mi az etalon, és a legközelebbi jelentkezõ aki ezt megüti, annak felajánlják a szerepet.



Aki "elbukott", lehet hogy csak túl korán jelentkezett, és ha nem a 14.ik hanem a 45.ik interjú lett volna, megkapta volna.



Ennyi.

ápr. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A többségére én biztos nem emlékszem, sem a nevére, sem az arcára, sem arra, mit mondott.
ápr. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
18%
100 interjubol fel kell irni aki megfelelo es oket vissza kell hivni 2. forduloba
ápr. 24. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%
Csak szimplán élem ez Életem. Nem tanulom meg!
ápr. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Semmilyen pozira nem hívnak be személyes interjúra 100 jelentkezőt, még ilyen junior tucatirodai adatrögzítősre sem. Hogy érted kérdező, hogy nem kell félni? Hogy amiatt nem vesznek fel, mert nem tudtad a választ egy kérdésre?


Általában jegyzetet készítenek az interjúztatók, cég és pozíció függő, hogy menniyre a tárgyi tudásra, mennyire a tapasztalatra, mennyire a személyiségre stb. mennek rá. Ha pl. olyan a pozi, hogy az Excelt kenni-vágni kell, akkor lehetsz te a világ legszimpibb, legamibíciózusabb jelöltje, NEM fogunk felvenni ha egy sima alapfüggénnyel sem boldogulsz, mert biztos lesz olyan, aki picit kevésbé szimpi vagy ambíciózus, de keni-vágja az Excelt.


Olyan kérdést, amire konkrétan jó vagy rossz válasz van objektíven lehet értékelni - valószínű, hogy ha 10-ből 6-ot elrontasz lesz valaki, aki nálad jobban teljesít + egyéb kritériumoknak is megfelel. Ha olyan kérdésekről van szó, amire nincs igazán jó vagy rossz válasz (tehát nem konkrét feladat, hanem mondjuk mesélj el egy konfliktust a korábbi munkahelyedről, hogyan oldottad meg és hasonló kérdések), ott ezek alapján lesz valamilyen benyomásuk rólad, azt jegyzetelik le.

ápr. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#6

Hát a "nem kell félnit" arra értettem, hogy nem lesz annyira kellemetlen élmény, ha nem sikerül, nem fogja megírni a Blikk vagy bármi, hogy nem tudtad a választ bizonyos kérdésre. Gyakorlatilag nem történik semmi komoly, csak nem szabad hagyni, hogy negatívan hasson ki az önbizalmadra.

ápr. 25. 19:33
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

7-es: akkor ugye ezt a kérdést csak viccnek szántad? Persze hogy nem történik semmi komoly. :D Rengeteg visszautasításban lesz részed, a legtöbbször nem tudod miért, nem, nem szabad hagyni, hogy negatívan hasson az önbizalmadra.


Tanulni, fejlődni, gyakorolni (CV, motivációs levél, interjúkérdések, helyzetek stb.) mindig lehet, és kell is, de pláne pályakezdőként készülj fel rá, hogy sok (sok, sok, sok) visszautasításban lesz részed. Nekem elég jó karrierutam + személyiségem van, de még így is számtalan olyan interjúm volt, ami látszólag flottul ment, stimmelt a kémia, a feladatokat szinte rám szabták, 3 körön voltam túl, és mégsem engem választottak - ezt tudni kell kezelni, még ha nehéz is. Kitartás! :)

ápr. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
48%
Én emlékszem az interjúztatókra. Még ha ők rám nem is. De az ilyeneknek szarok a véleményére és emlékezetére.
ápr. 27. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!