Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gyerek születése előtt túl...

Gyerek születése előtt túl kockázatos a munkahely váltás?

Figyelt kérdés

450 ezer forint a fizetlésem, a feleségem 1 milliót keresett, persze nem volt teljesen bejelntve, kb. 300 ezret fog kapni (még 1 hónapot dolgozhat)

Az meg azért elég erős visszaesés, persze nyilván még a 750-ből is el lehet éldegélni, még ha nem is azon a színvonalon ahogy eddig.

7 éve vagyok a jelenlegi munkahelyemen, 1 éve van egy új főnök, aki eszközként tekint az emberekre, ha nem tetszik valami lehet menni, úgyis van más meg stb...

Amióta itt van kb megállás nélkül dolgozni kell, ez elvileg egy 8 órás nehéz fizikai munka, és régen is belecsúsztunk a 10-12 órába egyszer-egyszer, de az előző főnök volt, hogy gyengébb napokon 4-5 óra munka után (miután végeztünk) mondta hogy menjünk haza, mindenki írja be a 8 órát.

Most ha előbb végzünk még kitalál munkát, bármit de nehogy hazamenjünk.Sőt van hogy a himi-humi hülyeségeivel csúszunk a túlórába amit nem fizetnek ki.

Munkajogi szempontból is aggályos az egész, de mindenki töketlen, nehezen bizonyítható stb, a többi kollégám szarik rá, panaszkodnak de senki nem tesz semmit, én egyedül kevésnek érzem magam, és elegem is van az egészből.

Sokszor gyomorgörccsel megyek be, már volt hogy nyugtatót is szednem kellett (soha az életben nem volt velem ilyen, alacsony vérnyomású, higgadt ember vagyok, aki nem stresszeli túl a dolgokat)


A lényeg, hogy egy régi vágyam, hogy egyéni vállalkozóként dolgozzak egy olyan munkakörben amit szeretek/szeretnék csinálni.

Itt nem lesz fix szabad hétvége, nem lesz 4-6 óra óra se, de fizikailag jóval kevésbé megterhelő, de bőven 450 felett is keresnék.

Kockázatos mint minden vállalkozás, lehet felsülök vele, és bele is kell fektetni anyagilag. (szerencsére bukó esetén is nagyjából ha eladom az eszközöket kitudok jönni belőle viszonylag jól)

Csak hát ez most külön stressz, hogy jön a gyerek, lesz fix 300 ezer bevételünk, és akkor most kezdjek bele ebbe ami vagy sikerül vagy nem, vagy van egy fix munakhelyem ahol realtíve jó pénzt kapok. ("relatíve")

De ez utóbbi meg kicsinál idegileg és fizikailag is.


Másik hogy elmegyek máshová alkalmazottként. (alkalmazottként mindig fogok munkát találni ehhez a 450-hez hasonló fizetésért)


máj. 14. 18:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Az lenne a viszonylag legkisebb kockazat, ha mashova mennel el alkalmazottnak. A gyerek szuletese utani honapok nagyon stresszesek es megeroltetoek lesznek, igy jobb, ha akkor minel kevesebb plusz stresszt kapsz a munkahelyeden.
máj. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, de az a baj, hogy egy új munkahely is stresszes, hogy jól tudok e ott dolgozni, jól kijövök e az új kollégákkal.

A mostani munkahelyem is egy nagy stressz.

Az egyéni vállalkozások meg hatávonyozottan az lenne, de most még van annyi tartalék, hogy a betudom fektetni, illetve TALÁN nyugodtabb lennék, hogy én osztom be az időmet már amennyire lehet. (jó ezt én se hiszem el)


Félek, hogy a vállalkozásomhoz a tartalék elkopik majd a gyerek mellett, és akkor egy darabig megint nem lesz lehetőségem belekezdeni. (aki ugyna ilyen körben vállalkozik az látszólag folyamatosan fejlődik, és elégedettek akikkel beszéltem, de ez lehet csak kirakat)

máj. 14. 18:32
 3/4 Katona Dius ***** válasza:
Az új vállalkozó konkrétan lottó. Vagy sikerül időben annyi ügyfelet össze szedni, hogy fent tartsd magad, vagy nem. Nem írtad, milyen vállalkozás lenne, így nem tudjuk megítélni ennek a nehézségét. Én a helyedben (de végső soron te és a párod döntötök) elmennék új helyre, és ha fél éves már a kicsi, össze szoktatok, kialakítottátok az új, 3 fős életeteket, akkor kezdenék bele.
máj. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
49%

Bocs, nem olvastam végig a nyívást, csak a lenyegre koncentrálok:


Szóval igen, gyerekszülés elött már ne menjen sehova, bírja már ki ezt a kicsit, vagy nem kap semmit, amíg otthon van. Terhesen ugyan ki alkalmazná???? Gondolkozz már kérlek.

máj. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!