Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan hinnél így a párodnak/p...

Hogyan hinnél így a párodnak/párodban?

Figyelt kérdés

Van egy kis vállalkozása munkahely mellett. Ő azt mondja az előbbi az álma és abban szeretne dolgozni. Lenne pár vendége aki jönne új és van hogy napokat nem csinál semmit benne ennek ellenére hogy jönnének.


De sokszor ahogy ehhez az egészhez áll nekem nem az " jön le" hogy ő neki ez az álma..


máj. 16. 07:44
 1/9 Rakott karfiol ***** válasza:
85%
Nem értem mit szeretnél.
máj. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

1, van egy férfi aki vállalkozasba kezdene, lennének is pár potenciális kliens, de a férfi nem törődik a vállalkozással, ezzel együtt azokkal az emberekkel akiket érdekelne, megis úgy adja elő, hogy neki ez a vállalkozás az álma.


A kérdés, hogy mennyire vegye komolyan a kérdező ennek a férfinek a kijelentését.


Pl azt mondom, hogy én a nejed nyitok egy szalont, mert fodrász akarok lenni, jelentkeznek is kliensek, de nem törődök velük meg a szalonnal sem.


Te komolyan vennél engem? Támogatnál engem?

máj. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Rakott karfiol ***** válasza:
97%

Értem.

Valamitől félhet esetleg. Milyen vállalkozás ez? Nem lehet, hogy az újak már sok időt felemésztenének és ott van mellette a fix munkahely, szabadidőt is szeretne? Tényleg nem lehet erre mit mondani.

Beszélgetni szoktatok?

máj. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Nekem is az jutott erről eszembe, hogy félhet valamitől. Lehet, a túl nagy váltástól, a bukástól, kudarctól, a saját tőke beletételétől, meg azért tényleg rizikós dolog egy vállalkozás, pláne a mostani helyzetben.

De attól, hogy fél, bizonytalan vele kapcsolatban, még lehet ez a nagybetűs álma.


Szerintem mindenki volt már úgy, hogy nagyon álmodozott, vágyakozott valami után, aztán, amikor egyszer csak mégis sikerült azt elérnie, szüksége volt egy kis időre, hogy úgy ténylegesen feldolgozza azt. Lehet, ő is így van most ezzel.


Beszéld meg vele, az egészet, hogy miért ez volt a reakciója, milyen tervei vannak, hogyan tovább.

máj. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Amúgy a kérdés jó.


Sok embert nehéz komolyan venni és mindenkinek igaza van abban, hogy azért ilyen bizonytalan, mert fél a váltástól. Minden munkahelyen megvan az a pár ember akik utálnak ott lenni, hányniuk kell a helytől, munkatársaktól, munkától, mégis ott vannak évek óta. Folyamatosan panaszkodnak, fel nem mondanak, mert akkor interjúra kéne menni, új helyre átmenni, betanulni, aztán ki tudja milyen lenne az új hely.


Sok ember húzna ki külföldre, mégis itt van, mert fél belevágni, elintézni a hivatalos dolgokat, munkát és lakást keresni kint, nem mindegy az sem hogy mi várja kint őket, nem minden külföldre költözött magyar maradt is kint.


Voltam egy kérdés alatt, ahol azt tárgyalták, ki mit tenne, ha megnyerné a lottó ötöst. Írták páran, hogy belekezdenének a projektjükbe. Valószínűleg már van munkájuk amiből megélnek és amivel nem összeegyeztethető a projekt vagy túl sok szabadidejüket elvenné vagy az egyéb dolgaikra nem jutna idő.


Vannak akiknek a kényelem a fontos. Egy ismerősöm rohant bele minden szabadidős elfoglaltságba. Elkezdett valamit, hogy ez az álma, pár hét múlva amikor rájött, hogy ez belefektetett energiával jár, talált is kifogást, hogy miért hagyja abba. Olyan szinten nem tudtam már komolyan venni az álmait, hogy amikor megtalált, hogy nagy álma franciául tanulni es tanítsam meg pusziért, autonatikusan nemet mondtam, arra hivatkozva, hogy elfoglalt vagyok. Arra gondoltam, hogy úgyis 1. órán szorgalmas lesz, 2.-ra megjön 0 házival, felkeszületlenül, 3. óra előtt meg ír egy üzenetet, hogy felejtsük el, ezért meg felesleges felkészülnöm az órákra.

máj. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A szitu a következő:

A csaj másodállásban műkörmös, de van egy irodai munkája is. De nem tetszik neki az irodai munka, azt ott akarja hagyni. Azt mondogatja a párjának (akinek a lakásában lakik) hogy majd a műkörmözést fogja csinálni.

Csakhogy nem nagyon törődik a vendégeivel, nem igyekszik azon hogy minél inkább növelje a vendégkört. Legalábbis erre panaszkodik folyamatosan a kérdező (férfi).

A felnőtt párkapcsolatok kategóriából már lehet ismerni.

A kérdező nem akarja hogy a nő felmondjon az eredeti irodai munkahelyén mert fél hogy nekik (inkább a szüleinek) kell akkor eltartani a csajt.

Így vergődnek már vagy 8 éve, úgyhogy mindegy is hogy mit írunk, a kérdező nem szakít a nővel, pedig semmilyen tekintetben nem illenek össze.

Úgyhogy teljesen mindegy kérdező hogy hiszel e neki vagy sem, úgyis vele maradsz, úgysem változtatsz semmit az életeden.

máj. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%
8, de lehet a kommentek hasznosak lesznek masnak akinek valós és aktuális gondja van amit meg szeretne oldani. Én is most találkoztam először a kérdéssel es tök hasznos válaszok vannak alatta.
máj. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#9: Nem.
máj. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

9-es: Igazad van, tényleg másoknak hasznos lehet.

De sajnos a kérdező csak ontja magából a panaszos kérdéseit évek óta a barátnőjével kapcsolatban, de semmilyen tanácsot nem fogad meg. Talán annyit tett hogy elment pszichológushoz. De sajnos a pszichológus sem fogja lecserélni a barátnőjét egy olyan nőre aki tényleg illik hozzá.

Náluk az a probléma hogy nem passzolnak össze mert másként szocializálódtak. És ezt nem akarja megérteni a kérdező, hanem folyamatosan át szeretné nevelni a nőt olyanná ami neki megfelelne. De ez sosem fog neki sikerülni.

máj. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!