Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Dohánybolti eladói állás...

Dohánybolti eladói állás tapasztalatok/fizetés?

Figyelt kérdés

Most fogok szakmunkás vizsgázni, nem szeretnék a szakmámban dolgozni.

Megyek esti érettségire, de emellett el szeretnék menni dolgozni.

Dohánybolti eladóra gondoltam, kívülről nem tűnik megterhelő munkának.

Mi a feladatuk?Miket csinálnak?Milyen a fizetés?



máj. 17. 02:06
 1/7 anonim ***** válasza:
28%
Eladják az árut.
máj. 17. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Melyik környék? Csak azért, mert nem mindegyik ugyanaz szerintem. Van aminek az elhelyezkedése szerint tök nyugis, van ahol minden munkába igyekvő ember lerohan téged, szünetre sem jutsz ki, bárgyú vigyorral az arcodon kell tűrnöd, hogy üvöltözik veled Juli néni meg Laci bácsi, hogy miért vagy lassú amikor neki rohannia kell, más helyeken meg nagyon fura emberek mennek be.


A másik, hogy a szabályok is ott vannak, hogy Téged lelkileg mennyire viselne meg ha a főnök kiad egy ukászt ami miatt teged baxnak le, mi az hogy x vevő lehet csak bent, miért nem viheti be Fifi kutyust, miért nem válthatod fel neki a pénzt.

Volt aki az általános minden boltra kiterjedő szabály miatt örjöngött, hogy a kisgyerekét miért hagyja a bolt előtt.

Én sem vagyok szent, én is baxtam le dohánybolti eladót, az egyiket azért, mert fél órával zárás előtt beszólt, hogy ő már zárna a boltot, a másikat meg azert, mert hetek óta úgy beszelélt velem mimt akit a s.ggéből rántottak ki.


Ha külföldiek által híresebb helyen nyitott dohányboltba mész, akkor a nyelvtudás is fontos, persze én úgy tapasztalom, nem kell anyanyelvi szinten beszélni. Én ajandékboltban dolgoztam egy szintén túristák által látogatott helyen, a 80% volt külföldi, B2 szintű angollal nagyon jól elvoltam, a legtöbb vevő nem tudott angolul, de így is összehoztuk.


A munka amennyire láttam kasszanyitás, árufeltöltés, eladás, kasszazárás.

Ha esetleg valaki ezt behatóbban ismeri, nyugodtan egészítse ki.

máj. 17. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Helyfüggő szerintem is, ami nálunk van az elég nyugis olyan szempontból, hogy itt nem laknak rosszarcúak, de sor szokott lenni néha, meg ami a melóhelyem mellett van, az még inkább, mert utóbbi egy hosszú utcában van ahol csak pár kisebb cég van szinte, szerintem csak azok járnak oda akik arrafele dolgoznak.

Pörgős lehet a meló, ha tényleg sokan szabadulnak be egyszerre. De nyilván nem egy bonyolult feladat, kiadod amit kér, felütöd, lekasszázod, néha áruátvétel, ilyesmi. Fizetés szerintem teljesen boltfüggő, amikor a jófogáson kerestem melót, bedobott csomó ilyet is, 300-450 között mindenféle fizetést írtak.

máj. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A szokványos, egyébként dohányzó, hétköznapi emberek mellett jár oda rengeteg csöves, drogos, alkoholista, bűnöző stb. Jellemzően ott csöveznek az ajtóban, sokszor a rendes emberek meg se tudják közelíteni az "intézményt".


Ha ezt tudod kezelni, akkor hajrá, de én előbb mennék szalagra, vagy építkezésre segédmunkásnak, minthogy egész nap ezekkel kelljen bajlódnom.

máj. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Viszonylag elég jó környéken lakom, de valamiért minden dohányboltnál ugyanaz a minta: lecsúszott alkeszok állnak előtte és iszogatnak. A forgalmas helyeken pedig tele van sötétbőrű vendégmunkással. Én 1000x inkább elmennék árufeltöltőnek bárhova, mint dohányboltba. Vagy inkább takarítani. Ott az órabér is jobb sokkal.
máj. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szabolcs megyéről van szó, itt nem sok lehetőség van.

Vannak gyárak de nekem esti érettségihez nem passzol a 3 műszak.

máj. 17. 12:02
 7/7 anonim válasza:
Megyei jogú nagyvárosban az egyik legforgalmasabb dohányboltban dolgozok, hát nagyon sokféle emberrel lesz dolgod, nagyon sokszor voltak velem bunkók, szólogattak be, lány vagyok, szóval a bámulás meg a telefonszám-elkéregetés az megszokott napi dolog. Sok az alkesz, büdös, arcodba-köhögős, nem köszönős paraszt, de ez szerintem az összes eladói állásnál alap. Fizikailag közepes szinten megterhelő, elég sokszor kell üdítős/sörös rekeszeket cipelni, kipakolni, ládákat rakodni, illetve ha sok ember van akkor nem nagyon tudsz leülni. Többször volt hogy 8 órákat végig álltam, max enni ültem le 10 percre, ilyenkor vigyázni kell a testedre mert hosszútávon nagyon káros tud lenni. Maga a munka tényleg nem nehéz, alapvető dolgok mint az eladótér rendben tartása, hűtök/cigik töltése, kedves kiszolgálás (vagy legalábbis nem bunkó, nem kell mindenkivel mézes-mázosan beszélni), és persze a kasszázás, ami maga után von egy kis felelősséget, a bolttól függően könnyedén 100 ezrek, akár milliók is átfolynak a kezeden, láttam már elég csúnya mínuszokat embereknél, amit természetesen saját zsebből kell kifizetni. Nem a legjobb meló a világon, viszont vannak sokkal rosszabb és nehezebb munkák is. És ahogy feljebb is említették, nagyon helyfüggő, nekem hálistennek nagyon kedves főnökeim vannak, ésszerű szabályokat természetesen betartattják, de nem utasítgatnak minden kis aprósággal kapcsolatban, meg kötnek bele mindenbe. Azért ez szerintem sokat tud számítani.
máj. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!