Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » "Élhetetlen" hivatások,...

"Élhetetlen" hivatások, szakmák érdekelnek! Mit tegyek? Adj kérlek tanácsot!

Figyelt kérdés

Nem tudom mit kezdjek magammal. Mivel foglalkozzam az életem során? Olyan dolgok érdekelnek amiből nem tudnék megélni.


Szívesen lennék szociális munkás, szülésznő, ápoló, gyógytornász. Szeretnék az embereknek segíteni. De közben meg éhen halok majd? Sosem lesz saját családom? Akkor most adjam fel az álmaim?


2013. máj. 19. 20:44
 1/10 anonim ***** válasza:
orvos
2013. máj. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
szülésznőt és gyógytornászt még nem láttam éhen halni
2013. máj. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Orvosit nem tudom bevállalni, már van egy diplomám, az orvosi így fizetős lenne, annyi pénzt évek alatt tudnék összeszedni külföldi munkával..


szülésznőként is nagyon szívesen dolgoznék, ott az "tart vissza", ha esetleg később gyereket szeretnék, mi lesz a kicsivel? ha azzal számolok, hogy 12 órás műszakok vannak, és jó esetben a férjem is dolgozik..addig hol lesz a gyerek, ha nem lesz segítségünk, mondjuk nagyszülő, bárki?


Nem tudom hogyan döntsek.

2013. máj. 19. 20:59
 4/10 anonim ***** válasza:
Filozófia? :D Nehogy feladd, ha van egy szakma, amit tanulni szeretnél, akkor tanuld azt!
2013. máj. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Majdnem:D Töri egyébként, az talán egy fokkal jobb..


Jó, hát nem akarom feladni, csak 23 évesen, most már valami olyannak kellene nekiállnom, amiből utána élni is tudok, és nem szeretnék én kacsalábon forgó palotát, nem a pénz miatt csinálnám, mert hivatásomnak tudnám tekinteni, de hát attól a boltban a kenyeret vagy pelenkát nem adnák ingyen..


jaj de már röhögök magamon, mennyit tudok szenvedni..

2013. máj. 20. 11:14
 6/10 anonim válasza:
Én ismerek egy nőt (szociális munkás a végzettsége), egy egyesületnél áll alkalmazásban projektmenedzserként, és százezreket markol fel havonta. Szóval meg tud élni...
2013. máj. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

"Szívesen lennék szociális munkás, szülésznő, ápoló, gyógytornász."


Menj ki legalább néhány évre Ausztriába / Németországba / Svájcba.

2013. máj. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Hát valakinek akkor ezek szerint bejött a dolog, amúgy én is ismerek egy nőt, szintén szoc. munka, és baromi sokat keres, bár van egy olyan sejtésem/sejtésünk, hogy nem feltétlenül tisztán, de nem akarok meggyanúsítgatni senkit.


Kedves ötös válaszoló!


Arra gondolsz, hogy ilyen végzettséggel a kezemben menjek ki külföldre? Vagy még előtte? Egyébként nincs bajom a külföldi melóval, pont ezek a területek jönnének szóba, mert németül beszélek, de hosszútávon ha lesz rá lehetősége Magyarországon szeretnék majd élni.


Mégegyszer köszönöm a válaszokat!

2013. máj. 21. 09:09
 9/10 anonim válasza:

"Kedves ötös válaszoló!


Arra gondolsz, hogy ilyen végzettséggel a kezemben menjek ki külföldre?"


Igen.

2013. máj. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az a fura, hogy aki jól megél, az tényleg olyan, hogy szeret az embereken segíteni. Ha hangszerész, akkor is. Ha tanár, akkor is. Ha állattenyésztő, akkor is. Azokért teszi, akiket a gazdasági szaki csak végfogyasztónak nevez. Apropó gazdasági szaki: a tartósan, biztonságban, rendben megélők szintén ilyenek (a nagyokat kaszálók vállalnak komoly kockázatokat, és persze a rettentő nagy tőkére más törvények vonatkoznak, de most rólunk van szó...)
2013. máj. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!