Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » A hivatalos szabályok érdekeln...

A hivatalos szabályok érdekelnek.2 és fél éves kisfiamat felvették bölcsibe, most kaptam a levelet. De nem kezdheti el, ha nincs papírom. Vagy mégis?

Figyelt kérdés

Tehát: van egy 5 évesem is, aki ovis. Ő nem volt bölcsis, mert terhes voltam már a tesójával, mire mehetett volna, ekkor egyetemről volt iskolalátogatásim, így vették volna fel. Amikor megszületett a kicsi, rögtön vittem beíratni, mert iszonyú sokan vannak ebben a városban. A papírom ismét iskolalátogatási volt. Felírtak minket (2011 tavaszán) 2013 őszre. Vagyis így is csak a minimum időt töltheti ott, pedig én 2 éves korától szerettem volna, vagy mondjuk januártól. Felvették tehát, így a nyáron el kell kezdenem munkát keresni. A szülőin ezt el is mondtam, tehát azt, hogy nekem jobb lenne augusztus végén a beszoktatás, meg is beszéltük, de mikor kiderült, hogy nincs hová visszamennem dolgozni, furcsán néztek rám. De hát akkor miért is viszem a bölcsibe?? Mondom, azért, mert muszáj, szeretnék dolgozni már, van x szakmám, x nyelvvizsgám, biztos találok valamit nemsokára. Erre at mondta a vezetőnő, hogy addig nem kezdheti el a kisfiam a bölcsit, amíg nincs munkahelyem, munkáltatói igazolással. Vagy iskolalátogatásim.

Nem értem ezt a logikát. Hogyan legyen munkahelyem, ha nincs lehetőségem keresni? Mármint, persze keresek, remélem minél előbb lesz majd, de hát mennyi az esélye, hogy pont augusztus végére lesz, és pont akkor kell kezdenem?

Mi a szabály erre hivatalosan? Tényleg nem engedik be a már felvett gyereket, amíg nincs papírom?


2013. máj. 19. 07:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%
Azoknak a gyereke mehet bölcsibe, akik dolgoznak, tehát tudnak munkáltatói igazolást vinni. A munkakeresés nem napi 8 órás elfoglaltság. Örül az ember, ha havonta 1-2 helyre behívják interjúra, addig meg kell oldani a gyerek felügyeletét, emiatt nem fogják felvenni egy valóban dolgozó szülő gyereke helyett.
2013. máj. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Ez így működik sajnos. Hiába felvették, ha a beiratáskor nem viszel munkáltatóit, ami feltétel a beiratáshoz, akkor bizony nem fogják bevenni, mert akkor felvesznek más gyereket, akit egyedül nevel az anyukája, vagy van hová mennie dolgozni.
2013. máj. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Igen ez így működik mindenhol.
2013. máj. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%

sajnos ez így működik,én ugyanezzel a problémával szembesültem. Ami az én leendő munkahelyemhez közel van bölcsiben a felvételi kérelemben vagyonnyilatkozatot is kell tenni, hogy milyen ingatlan mekkora részben van a nevemen, csatolni kell jövedelemigazolást is... Nem tudom, hogy ez miért jó, vajon hátrányt élvezek-e mert apukám tavaly meghalt és van egy fél ház a nevemen, amiből semmilyen hasznom nincs... vagy hogy mennyit keres a férjem. Nyilván nem jókedvemből akarom bölcsibe adni a gyereket, mint ahogy a legtöbb szülő, hanem mert nem élünk meg egy fizetésből... Gondolom nehéz megoldani a gyermek felügyeletét, amíg pl állásinterjúra mész. Én jövő héten kezdek, és amíg az egész bölcsis felvételi procedúra lezajlik, a barátnőm fog a gyerekre vigyázni.

Elég lehetetlen helyzet, hogy ha nincs munkád, esélyed sincs a gyereket bölcsibe adni, de ha nem tudod kire bízni, melyik munkáltató vesz így fel ?

2013. máj. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
*mint ahogy a legtöbb szülő sem jókedvéből adja be.
2013. máj. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A szabály az, hogy az kezdheti meg a bölcsödét, akinek a szülője dolgozik és ezt igazolni is tudja. Sajnos így munkát keresni igen nehéz, de sajnos ez van, valami alapján rangsorolni, szelektálni kell, tehát előnyt élveznek veled szemben azok, akiknek már valóban van munkájuk.

Óvodával ellentétben itt hiába marad hely, a nem dolgozó anyuka gyermekeit akkor sem fogják felvenni, mert a bölcsőde az nem oktatási intézmény, mint pl az ovi, hanem a gyermekedet "gondozza", ellátja, amíg te dolgozol. Amennyiben nincs munkahelyed, így nem vagy jogoslut erre az "ellátásra".

2013. máj. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
hát ez tök jó...egyetlen esélyem maradt, elkezdek egy sulit. Még ezt is fizethetem pluszban...és amint lesz bármilyen munkám, gyorsan elkezdek dolgozni. Már csak egy kérdés: mikor van a hivatalos beíratás? Mert régebben, tudom, hogy el lehetett kezdeni a beszoktatást már nyár végén, de ők akkor be is iratkoztak rögtön? Vagy csak szeptemberben?
2013. máj. 20. 07:46
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is ebben a cipőben járok ,és azt nem értem mit értetlenkedik itt a sok szülő "nem 8 órás elfoglaltság" ja csak ha felvesznek dolgozni ,mikor fogom beszoktatni a gyereket??? Pl van egy állásajánlat amit múlt héten nem fogadtam el de ha megtettem volna június 1 el kezdődik a szerződésem, az az juni 3 tól dolgozom. Addig tudom beszoktatni amíg gyeden vagyok.

Nem szeretném ha sérülne a gyerek mert egyszer csak beadom idegenekhez reggel 7.30 tól 16 ig ...

2013. máj. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Képzeld el, hogy nálunk még az oviban is ez van! Nemhogy a bölcsiben. :( A 4,5 éves lányomat nem vették fel a körzeti oviba mert van egy másfél éves tesója akit novembertől bölcsibe viszek (fizetősbe). Hiába vittem munkáltatóit amin rajta volt, hogy januárban megyek vissza dolgozni és hiába vittem igazolást a fizetős bölcsiből, hogy be van íratva, fel van véve a kicsi. Még szerencse, hogy egy egyházi oviba felvették de másik városban. Mindez csak azért mert még néhány hónapot itthon töltök. :(
2013. máj. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Új infók, akit érdekel: Megérdeklődtem, és bármilyen tanfolyamról lehet papírt vinni, ha járni szeretnétek esetleg OKJ-s képzésre, az is jó. Csakhogy az OKJ egész rendszere változik, így most aki indít tanfolyamot, még a régi szerint indítja, de szeptember elejétől már az új szerint kötelező. Tehát ha valaki akar még tanulni szakmát, és lényegesen olcsóbban, most jelentkezzen. Én is találtam, a Minerva 90 csinál távoktatásos tanfolyamokat, ugyanezeket sajnos szeptembertől már csak 2 év alatt lehet végezni, dupla annyi pénzért :( Szóval nekem még szerencsém van: ugyan fizetnem kell érte, de lesz még egy szakmám, kapok igazolást a bölcsibe, így tudok munkát is bátran keresni ősztől :) happy end.
2013. máj. 28. 08:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!