Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ötletek? Érettségivel kezdhete...

Ötletek? Érettségivel kezdhetek magammal valamit? Elvesztem.

Figyelt kérdés
Idén jelentkeztem egyetemre, sajnos nem fognak felvenni. Vidéki vagyok (Somogy megye), de szeretnék Budapestre költözni erre az évre, ott keresni munkát, közben készülnék az újraérettségizésre. Albérletben laknék, annyit megtudnék keresni hogy eltartsam magam? Szerintetek érdemes keresgélnem munka után, vagy veszett ügy és maradjak otthon?

2013. jún. 18. 19:32
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
tegyél le egy jó szakmát, nem kell mindenkinek diplomás semmittevő, akik tanulnak x évig, hogy a mekibe kiszolgálhassák a vevőket.
2013. jún. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem sok munkát találni, érettségivel maximum minimálbérre van esélyed. Lakást még társbérletben is 45-55 ezerért találsz havonta, legalább két havi kauciót szoktak kérni. Néha haza is utaznál gondolom, annak is ára van, bkv bérlet is kb egy tizes havonta. És akkor még nem ettél, nem csináltál semmit, nincs mit felvenned.

Egy évet kibírsz szerintem otthon, próbálj ott találni valamit, szüleidnek beleadsz egy reális összeget (jó esetben visszautasítják esetleg) a költségekbe.

Számold ki a költségeidet, nézz utána a pesti áraknak, és ha kapsz egy olyan munkát, ahol fizetnek annyit, hogy megérje neked, akkor menj. De erre elég kicsi esélyt látok őszintén szólva.

2013. jún. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%
Jól mondta az első tanulj szakmát, egy valamire való egyetemi képzésnél nem a bejutás a nehéz hanem a bent maradás. Nem a világ vége ha nem jársz egyetemre, igazán jó szakemberek könnyebben találnak munkát mint egy semmit nem érő közgazdász vagy bölcsész diplomával rendelkező ember.
2013. jún. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem is csak érettségim van, és sehova sem vettek föl. Szakmát pedig csak szeptembertől fogok tanulni.

Nem azt mondom, hogy esély sincs rá, de kevés.

2013. jún. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Alaque ***** válasza:
30%
Ismerek olyat, aki közel egy évi pesti tartózkodás után talált munkát érettségivel, de sikerült elhelyezkednie végül, nem minimálbérért - és ismerek olyat is, akinek felköltözése után kapásból volt munkája, majd kirúgták, és a következő munkahelyén most középvezető, jó százhatvanezres fizetéssel. Ja igen, érettségivel! Ennyit a minimálbérről, kishitűek, elitmajmok, diplomás mekis pénztárosok!
2013. jún. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%

Alaque


Példát bármire lehet találni. Mondjuk nem a diplomásokat akarom védeni, ahogy írtam korábban nagy része értéktelen szar, de az érettségi még értéktelenebb. A 160 ezres fizetést egy menőbb fuvarozó is betermeli.

Én speciel tisztán érettségivel rendelkező embert semmilyen munkakörben nem alkalmaznék. Inkább keresnék egy képzett szakmunkást.

2013. jún. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Minimálbér érettségivel? Hol Borsodban, Szabolcsban?

Pár példa az érettségis fizetésekre:

Én 20 évesen kapok 130-at, amit jan. 1-től emelnek 150-re. Apám 210-et, rokonom 190-220 között, haverom apja 240-et.

Ez mindenkinek elérhető, aki nem segg hülye és normálisan végzi a munkáját. Átlagos fizetések a gyári összeszerelő munkások fölött 1-2 lépcsővel.

Az, hogy a te tudásod minimálbért ér a munkaadódnak, arról mi nem tehetünk.

Egy külföldi multinak a gyárában a sori dolgozó megkap 80-90 ezret. Mivel a 6x ezer minimálbérre még rájön a műszakpótlék is. A mekiben a szendvics sütők megkapják a 100 ezret.

Közép Dunántúlról voltam..

2013. jún. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Hát addig okés hogy ennyit meg annyit keresnek egy érettségivel, de először kéne egy olyan munkmahely ahol embereket keresnek és ennyit fizetnek. hát ha csak pestre akarsz enni nekem mind1, mert magyarország. Ha tudsz angolul ,németül kimehetnél külföldre , bár ajánlatosabb valaki/kkel mert akkor van egy minimális segítség . De ahhoz hogy ha ki akarsz repülni külföldre , egyeztetni kellene valakivel aki abban az országban lakik ahova ki akarnál repülni. De ahhoz itt meg kellene keresned oda vissza útra (a vissza út biztonság kedvéért) házra, vagy keresel egy megfelelő albérletet kezdésként,és ha van ismerősöd kint, vagy haverodnak az ismerőse, sztem tudna vmennyit segíteni.
2014. jan. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de azóta már Pesten élek és van egy elég jól keresőmunkám, szimpla érettségivel, amiből vígan megélek:)
2014. jan. 21. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!