Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 24 évesen érettségivel mit...

24 évesen érettségivel mit kezdhetek? Tudnátok segíteni? Lent!

Figyelt kérdés
Sajnos egy kis faluban éltünk, és csak leérettségizni volt lehetőségem, utána egyből dolgoznom kellett..Most felköltöztünk Budapestre, szeretnék még tanulni, dolgozni jobb helyeken. Mit tanácsoltok?
2012. máj. 24. 09:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Én Bölcsész diplomával portásnéni vagyok egy általános iskolában netto 70730 Ft-ért...szóval csodára ne várj...pláne, hogy tavaly januárban államvizsgáztam, májustól szeptemberig voltam pultos egy kis füstös kocsmában, majd szeptembertől egészen idén márciusig nem votl semmi munkalehetőség. Pedig ha valaki aztán én voltam próbanapon jó pár helyen,számtalan területen.
2012. máj. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jah és 23 éves vagyok....
2012. máj. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ismerősöm is ugyanez mint a válaszoló, csak neki tanári diplomája van, és portásfiú egy isiben :)
2012. máj. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én 26 évesen nem bölcsész diplomával 70-ért vagyok adminisztrátor.

Mivel még nyilván megvannak az ingyenes féléveid elkezdhetsz valamilyen egyetemet/fősulit, bár nem éri meg még mérnöknek sem tanulni, hacsak nem akarsz külföldön dolgozni.

Az OKJ-k/felnőttképzések között pedig sok felesleges van, szerintem leginkább a pénzügyesek hasznosak.

2012. máj. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindenképpen tanulj tovább. Persze az még egy bő év. Addig van időd kitalálni, mit akarsz tanulni.

Én még egyetemista vagyok, emellett nettó 100-ért adminisztrátor. De ez nagyon kevés, ha lenne egy gyerekem, már nehezen élnénk meg belőle. Érettségivel pedig előrelépési lehetőség nincs.

Ha lediplomázol, olyan szakon, amiben jó vagy, akkor lehet ugyan, hogy eleinte nem keresel többet egy érettségizettnél, viszont téged előléptethetnek. Egy érettségizettet nem nagyon fognak. Esetleg ha lediplomázik.


Szóval keress valamilyen állást, és találd ki, mit tanulnál. Jól fogsz járni vele :)

2012. máj. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

"Mindenképpen tanulj tovább. Persze az még egy bő év."


Dehogyis!Itt lesz még a pótfelvételi augusztus elején!


Kedves kérdező!Próbáld meg!:)

2012. máj. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!