Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen az államtitkári állás?...

Milyen az államtitkári állás? Hogy lehetek államtitkár? Milyen képzettség kell hozzá? Mennyit keres? Az államtitkár is politikus?

Figyelt kérdés

2013. jún. 20. 11:17
 1/4 anonim ***** válasza:
59%

Az államtitkár maga a politikus. A miniszter jó, ha ért a területéhez, de az alá (valójában inkább fölé) rendelt államtitkárnak nem kell értenie semmihez. Ő képviseli a pártérdeket az adott területen.

A többi kérdésedet nem veszem sorra, elég ha ezt megérted és tudni fogod a választ a többi kérdésedre.

A fizetés meg...egy politikusnál sosem az a lényeg, hogy papíron mennyi a fizetése...hanem, hogy mennyit tud ellopni (ez pedig a fizetésének a több ezerszerese is tud lenni)

2013. jún. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Dr. Szennyai Mária válasza:
50%
Az államtitkár - információim szerint - az adott szakterület szakértője, lényegesen mélyebb információkkal, mint mondjuk a miniszter. Tehát, ha Balog Zoltán a miniszter, akkor Szócska úr az aki az egészségügyben mélyebb ismeretekkel rendelkezik, illetve neki kifejezetten az egészségügyben kell mély ismeretekkel rendelkeznie.
2013. jún. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nahát, kedves Dr. Szennyai Mária! Pont ez kapcsán tettem fel a kérdésemet, most olvastam, hogy dr. Szócska János a SOTE Orvostud. karán orvosi diplomát kapott ill. van egészségügyi menedzsment szakképesítése is.


Én is orvos szeretnék lenni, de nem csak egyszerű orvos, hanem vezető főorvos vagy tiszti főorvos, de szivesen lennék államtitkár is, bár arról az állásról kevés információ található, ezért kérdeztem meg, mily ez az állás... érdekelnek a munkakörülmények, a heti munkaidő, az hogy mivel foglalkozik pontosan, mennyi a fizetése...stb.

2013. jún. 21. 19:44
 4/4 anonim ***** válasza:
Takács Peti, te vagy az?
2023. okt. 18. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!