Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Melyik járna nekem a sima...

Melyik járna nekem a sima vagy a szakmunkás minimálbér?

Figyelt kérdés

Van érettségim és középsuliban csináltam utána egy szakmát, okj-s. Most is tanulok még, de az nem számít.


Most akkor a szakma az nem számít csak az aki szakmunkásképzőben végzett?

Mert az elég gáz lenne, hogy nagyobb végzettséggel a sima minimálbért kapnám. Mert a szakmunkás minimálbér meg nagyobb.


2013. júl. 2. 08:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Tök értelmetlen a kérdésed, és nem adtál meg elég információt.


A szakképzett (és nem szakmunkás!!) garantált bérminimum (és nem minimálbér!!) akkor jár, ha olyan munkakört végzel, amihez előírás az adott szakma.

Az a kutyát nem érdekli, hogy van valamilyen végzettséged, aminek semmi köze a munkádhoz.

Akkor adnak garantált bérminimumot, ha a szaktudásodat használod a munka során.

2013. júl. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
nem a végzettségedtől függ. Attól függ, hogy a munka, amit csinálsz, kíván-e középfokú végzettséget, szakképesítést. Hiába van 5 szakmád, ha elhelyezkedsz sírásóként, minimálbért kapsz, nem pedig a garantált bérminimumot.
2013. júl. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!