Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha szakmunkásként szeretnék...

Ha szakmunkásként szeretnék részmunkaidőben (4 órában) elhelyezkedni mennyit kell (ene), hogy bruttóban illetve nettóban kapjak?

Figyelt kérdés
Tavaly végeztem szakmunkásba. Bár jelenleg is iskolába járok, mert jelentkeztem érettségire így csak iskola után valamint iskolaszünetbe tudok munkát vállalni.

2013. jan. 6. 17:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy "kellene" Ahova mennél ott megmondják, hogy mennyit adnak.
2013. jan. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Vettem a tanácsot.

Én arra lennék kíváncsi, hogy ha szakmunkásként szeretnék elhelyezkedni de csak részmunkaidőben akkor számíthatok-e arra, hogy a garantált bérminimum (114.000) érint és nem a minimálbér (98.000).

2013. jan. 6. 18:25
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha szakmunkásként vesznek fel, akkor annak a bérnek a fele jár.Persze, függ ez attól is, milyen melóhelyre mész. Vállalkozóknál nagy divat a minimálbérre való bejelentés.
2013. jan. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 KJánosS19910514 válasza:

Én évek óda iskola mellett dolgozom 4 órában.

Eleinte mint általános iskolás a Melódiákon keresztül, aztán egyéb úton immáron 7 éve. (2006. január 2. óta)


Mivel az adott munkahelyen 8 óra volt a teljes munkaidő én viszont "csak" 4 órában dolgoztam így a minimálbér felét kaptam meg mint bruttóban, mint nettóban.


De aztán 2009. májusában jött egy sérülés ami miatt 3 hónapig nem tudtam dolgozni. Hál' istennek a sérülést (2009. szeptember közepét) követően folytathattam a munkát ugyanott.

2010. nyarán megszereztem a szakmunkás bizonyítványt. A korábban megkötött szerződést ezek után módosítottuk. Azóta a garantált bérminimum alapján kapom a részmunkaidőre a fizetést.

2013. jan. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Holnap megyek megkötni a munkaszerződést és február 1-jén kezdek.

Legalábbis a szóbeli megállapodás és a látott szerződéstervezet értelmében.

Az összegre vonatkozó rész nem volt számomra teljesen egyértelmű. A szerződések többsége a minimálbért említi és a garantált bérminimumot nem.

A leendő főnököm mivel neki még nem volt részmunkaidős munkavállalója így ezzel nem foglalkozott eddig.


Én csak azért tettem fel itt a kérdést, hogy fel tudjak készülni, hogy milyen összeg lehet majd a papíron.

Hiszen egyáltalán nem mindegy a mai árak mellett, hogy 98.000-nek a fele vagy 114.000 Ft.-nek az időarányos része.

2013. jan. 6. 19:50
 6/10 anonim ***** válasza:
98.000 ft felét fogod kapni. A bérminimum a középfokú képesítésnél van.
2013. jan. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A garantált bérminimumot nem azért kapod (ha kapod), mert szakmunkás vagy. Ha a cégnél adott munkakörre nem előírás az adott szakmunkás végzettség, akkor a 98000-nek az arányos része lesz a bruttód. Ha előírás ÉS megvan a végzettséged, akkor kellene a 11400-nek az arányos részét adni.
2013. jan. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én a szakmunkás végzettségemnek megfelelő munkában helyezkedek el részmunkaidőben. (Mert mint ahogyan írtam az iskolát sem hagytam ott, hiszen érettségire járok.)
2013. jan. 6. 21:52
 9/10 A kérdező kommentje:

Tisztelt 7-es!

A garantált bérminimum a szakmunkásoktól felfelé jár!


Hiszen a szakmunkás végzettség már középfokúnak számít!

2013. jan. 13. 21:04
 10/10 A kérdező kommentje:

Egyébként a munkaszerződést megkötöttem 2013. január 7-én.

A szerződésem 2013. február 1-jén lép életbe.


4 órába fogok suli után dolgozni, ami azt jelenti, hogy a 114 ezer Ft időarányos részét fogom megkapni.


Hétvégén és azon kívül iskolaszünetben van lehetőség arra, hogy plusz munkát is vállaljak. Ez ugye túlórának számít, ami azt jelenti, hogy ha ez megvalósul plusz pénz is jelent.

2013. jan. 13. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!