Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Utálom a kétszínű embereket,...

Utálom a kétszínű embereket, miért csinálják ezt?

Figyelt kérdés

Munkahelyen nagyon sokan vagyunk (egy nagy cég) és az újoncot persze kibeszélik, és ez addig jó, amíg még nem áskálódik valaki. Én egyenes embernek tartom magam, és esküszöm, sokszor mindent megadnék ha férfi kollégáim lennének, ott ugyanis ahol nők vannak, ott pillanatok alatt beindul a kavarás.


Sokszor az az érzésem azért csinálják, mert irigyek az emberre, az átlagnál szebb vagyok, ezt nagyon sokan mondták már, de sose szálltam el magamtól.


Csak az a furcsa, hogy az ilyenek sose buknak le, ill. ez "nyílt-titok" féleség, hogy egy kavaró, de senki nem mer szólni mert akkora a pofája :((

És ezek a kavarógépek sokszor nyaliznak is, egyszerűen nem tudom kiben bízzak, mert nem lehetek szótlan, aki nem mond magáról semmit, mert aki szerény, azt rögtön kikezdik, de nem is vagyok az a nagyszájú típus.



Ha már a munkahelynél tartunk, engedjétek meg hogy leírjam a kedves szomszédaimat is :)


Van egy idősebb de nem vén (62 körüli), nyugdíjas nő (X) aki mindenkit kibeszél, értsd úgy, hogy megkérdezi hova mész (az elején még mondtam, most csak annyit: -vásárolok,anyámhoz megyek stb.) aztán beérsz a boltba, egy másik szomszéd már mondja hogy hallotta X-től, hogy jövök ide.... Ha hazamegyek (induláskor nem kérdezte meg hova megyek) akkor is kérdezi honnan jöttem és belenéz a tescos szatyorba mit vettem.

Szemrebbenés nélkül megkérdezi mennyi a fizetésed (annyira hülye azért nem vagyok, hogy kapásból válaszoljak rá)

Ő egy olyan ember, hogy messziről mosolyog rád, de ha elmentél mellette, akkor elkezd zakatolni az agya, hogy kinek kéne elmondani a hallottakat.

Sajnos sok a nyugdíjas az utcában, Én tudom hogy kevés inger éri őket, de idegesítő amikor az ember hazaszakad a munkából sokszor 2 szatyorral és kifaggatják, hogy s mint.

Ha valaki új kocsival jön, nagy hanggal elkezdi X, hogy -valakinek erre is futja, milyen jól él!! és ez annyira kínos nekem, mert nagyon hangosan beszél, és valószínű, hogy hallják (ebből már volt problémája is)


Szóval ezektől az emberektől a falra mászom, sokszor kiborulok, és nem bírom. X-et leállítani nem lehet, mert egyrészt nem akarok semmi inzultust, másrészt, ha határozottan, de finoman megmondom, akkor a szájára fog venni, és felkerülök a azoknak a listájára, akiket utál, úgyhogy ennél rosszabb lenne.


Nektek mi a véleményetek (tapasztalatotok) erről? Bocsánat a hosszú szövegért!!



2013. júl. 13. 18:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Munkahelyen sajnos, valóban gyakran megfigyelhető ez, de szerintem az idősek nagyon rendesek, nincs gond velük (általában). Ezt tapasztaltam, bár még alig van tapasztalatom ilyen téren.
2013. júl. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez sajnos mindenhol jelen van, én is már sokszor visszahallottam mástól, hogy valaki mondott rólam valamit, vagy pont arra jártam, és a saját fülemmel hallottam, hogy épp rólam beszélnek, gyávának tartom ezeket az embereket, akik nem merik szemtől szembe megmondani, ha valami problémájuk van. Én sajnos elég érzékeny ember vagyok, és nehezen dolgozom fel ezeket a szituációkat. Mivel saját bőrömön tapasztaltam, hogy milyen szarul esnek ezek a dolgok, próbálom magam távol tartani a pletykázástól, és ha a jelenlétemben épp elkezdenének valakit ócsárolni, én megpróbálom megvédeni, valami jót is mondani az illetőről, vagy csak elterelni a témát.
2013. júl. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Le kell állítani ezeket a kérdezősködőket. Vagy hülyét kell játszani ,pl ha kérdi hová mész ,mondod hogy amerre az út visz ,vagy fel a hegyre ,bankot rabolni stb, valami értelmetlenséget vagy visszakérdezni ,hogy miért érdekli ? Talán maga fizeti a bevásárlásom vagy el akar kísérni? És a fizetésem mit érdekli ?Kölcsön akar kérni ,hó végén ??Én sem kérdezek ilyet magától ...stb. Persze akkor majd azt pletykálja ,hogy bunkó vagy. Szóval lehet választani ,nekem ez a módszer jobban bejön. Észérvekkel ilyen emberekre hatni nem lehet mert agyilag primitívek, szerintem a kommunikációt kell megszüntetni velük és erre jó a "bunkóság"
2013. júl. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1-es: Hidd el, vannak idegesítő, mindenben szálkát kereső idősek, sajnálják hogy elment felettük az idő, belefáradtak az életbe vagy nem tudom, ingerszegény környezet, már ahhoz is közük van mikor-kivel-hol.. :(


2-es: Én is elég érzékeny vagyok, ezért próbálom kerülni a konfliktust, mert tuti hogy én jönnék ki belőle rosszabbul.


3-as: Ez a módszer valószínű nem jönne be, mert engem szerény, udvarias, kedves embernek ismertek meg, ha határozottabban viselkednék, egyből más szemmel néznének rám.


Szóval összességében elismerem, nem vagyok elég erős, hogy megvédjem magam, ilyen a természetem, nem merek visszaszólni, kiállni magamért, talán tényleg ha egyszer határozottan és érezhetően visszautasítanám, akkor 3 napig tartana a csoda és kész nem kérdeznének többet.


Csak azt sajnálom hogy ők ilyenek...

2013. júl. 14. 12:17
 5/7 anonim ***** válasza:

Rém egyszerű taktikám van:


Mosolyogva, kedvesen annyit mondok, hogy erre most nem szeretnék válaszolni. Vagy elfoglaltságra hivatkozva témát váltok és elporoszkálok.

Ha érzelmi zsarolással próbálkoznak, akkor is vissza lehet verni udvariasan:

- Nem akarsz beszélgetni velem?

- De, szívesen tenném, csak rengeteg dolgom van.

- De neked mindig sok dolgod van, biztos engem kerülsz!

- Igen, elfoglalt vagyok, ahogy az előbb is említettem, remélem jól vagy, most szaladok, szia.


Egyszerűen ne lássák rajtad, hogy bármilyen reakciót kiválthatnak.

Aki pedig rosszindulatú vagy életvitelszerűen sz.rkavaró, azzal úgysem tudsz mit csinálni. Ő mondani fogja a saját hülyeségeit, akármit csinálsz. Lépj túl rajta és mosolyogj. Egyébként örökre a bábja leszel, mert látja, hogy működik az érzelmi zsarolás.


Gondold végig; mi a legrosszabb, ami történhet, ha elkezd rólad valótlant pletykálni?

2013. júl. 15. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Életemben sok munkahelyen megfordultam, és több nőtől (!) hallottam már, hogy csak női kollégák ne lennének. Ezek ellen sajna nincs ellenszer.

Az öreglányt meg pácban kell hagyi. Egyszer, amikor kérdezi, hová mész, mondd, hogy a bankba kölcsönért, mert már csirkefarhátra se futja. Ha elterjeszti, hamar rájön mindenki, hogy csak szärkavaró, hiszen látni fogják, hogy miket veszel.

2013. júl. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igyekszem fejben tartani amiket írtatok, kár ezen idegeskedni.

Most az a legújabb, hogy ez a szomszéd arról faggat, hogy hova megyünk nyaralni, tőlem már kérdezte, nem sikerült dűlőre jutnia (konkrétan sehova nem megyünk, ami igaz, mert mint sokaknak, nekünk sincs pénzünk rá) azt használtam fel amit írtatok, így nem kapott konkrét választ tőlem, így elkezdte a többi családtagot is "zaklatni" ugyanis tőlük meg visszahallottam....

2013. júl. 19. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!