Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért kerülök újra és újra...

Miért kerülök újra és újra ugyan ebbe a helyzetbe?

Figyelt kérdés

Már 3 munkahelyet elfogyasztottam, de a forgatókönyv mindenhol ugyan az volt...

Én egy tartózkodó de kedves, tapintatos ember vagyok.A kollégák is az első hónapokban annak mutatkoztak, mindig örültem az elején, hogy milyen jó kollektívába kerültem, milyen rendes mindenki.Pletykálkodásban sosem vettem részt, elvoltam a saját dolgommal foglalva, versengős tipus sem vagyok.A lényeg, hogy bizonyos idő elteltével mindegyik melóhelyemen ugyan az történt:egy kolléga egyszer csak teljesen megmagyarázhatatlan okokból furcsán kezdett viselkedni velem, ellenszenvesen, már ha egymás közelébe kerültünk, szinte kifordult magából.Normális magyarázatot nem adott.És mindig csak egy ember....a vége mindig az lett, hogy valahogy nekem szünt meg a munkaviszonyom és így legalább megszabadultam a hülye illetőtől, amit sosem bántam.

Legutóbbi munkahelyemen önkéntes voltam, csak egy hónapig.Ez volt az egyetlen hely, ahol nem adódott ilyen probléma.Lehet, hogy ez a túl rövid időnek volt köszönhető, vagy az én hozzáállásomnak, mivel az előző konfliktusok miatt más magatartást vettem fel.Szinte egyetlen szót sem szóltam senkihez, a köszönésen és legszükségesebbeken kívül.Igyekeztem mindig elkülönülni, lehetőleg egyedül lenni és maximálisan a munkára koncentrálni.Úgy voltam vele, bármit is fognak mondani, nem hagyom, hogy kizökkentsenek, minden lefog peregni rólam, de szerencsére itt nem volt baj.Viszont félek, hogy egy következő munkahelyen esetleg megint ugyan az lesz.

Vajon miért kerülhettem mindíg hasonló helyzetbe?Mit tehetnék, hogy viselkedjek, hogy ne forduljon soha többet elő?


2013. júl. 20. 15:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Az elzárkózás nem megoldás, szerintem jobb lenne, ha nyitottabb lennél a munkatársaid felé és ha véletlenül bekövetkezne újra ez az eset, akkor elviselhetőbb lenne a dolog a kellemesebb társaság miatt, sőt talán az okot és akár még a megoldást is meg tudnád találni.
2013. júl. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Gondolom ezért rekesztenek ki.Mert magadnakvaló vagy.Ez nem is baj,de a társadalomnak sajnos ez nem jön be úgy látom.Valahol én is kerültem hasonló szituba.Nézd meg kivel barátkozol,mert az emberek hajlamosak visszaélni a bizalmaddal!
2013. júl. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy csordaszellem, a csorda kivet magából, vagy idomulsz, vagy mindig beleesel újra ugyanebbe a helyzetbe, amíg nem találod meg azt a munkát, vagy azt a közösséget, ami neked való.
2013. júl. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Sok embert baromira zavar az a munkatárs, aki dolgozni jár be és még jó is a munkájában. Kikezdik. Az állatoknál is megy a harc, itt is ez van. Irigy, rossz indulatú, jellemtelen meg buta és még ki tudja mi okból. Minden munkahelyen van ilyen ember és a munkájára koncentrálót találja meg leghamarabb. Az ő szintjéhez közelebbi pletykás klikkesedő alakok bejönnek neki. Vagy nagy ívben tojsz rá és ő folytatja akár elmegy addig, hogy már hazugságokat terjeszt, vagy elfogadod, hogy ezzel szembesülnöd kell valószínűleg az esetek nagy százalékában és akkor nincs maradásod a nyugalmad érdekében.
2013. júl. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

Hát, valóban nem vagyok csordaszellem.Bár olyan igazi csoportos munkában nem is kellett eddig részt vennem.

Még ami fontos lehet, hogy mindíg az fordult ellenem, mindegyik munkahelyen, akit én először a legjobban megkedveltem és már épp azt hittem, jól össze is barátkoztunk és akkor egyik pillanatról a másikra megváltozott valami.

Általában ezek mindig a munkámat kifogásolták, bár nagyon úgy éreztem, ez csak kifogás.Szerintem más is lehetett a háttérben, de azt nem sikerült megtudnom.Ha olyan szarul dolgoztam volna, szólt volna más is, például a főnök.Érdekes módon legalább a főnökökkel sehol sem volt különösebb problémám, azokkal egész rendesek voltak.

Furcsa ez...Mindíg az, akit először a legrendesebbnek hittem.Lehet, hogy rossz az emberismeretem...


Arra is gondoltam, mi lenne, ha ezeket a volt problémás kollégáimat mondjuk felhívnám és megkérném, hogy mondja el végre nyíltan, mi volt a problémája velem.Most már úgyis mindegy, hisz már nem dolgozunk együtt, nem is találkozunk.Én viszont tanulhatnék a válaszából, annyira furdal a kíváncsiság, mi bajuk lehetett velem.Mit gondoltok, ez jó ötlet?

2013. júl. 20. 16:20
 6/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk, azt belátom, nem vagyok a munka hőse, de megcsinálom, amennyi normális kereteken belül tőlem telik.Tehát lusta dög sem vagyok, de nem is teperek a semmiért...
2013. júl. 20. 16:22
 7/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy féltékeny a munkádra, éppen azért, mert téged a vezetők elismernek és esetleg őt nem annyira, nekem is volt ilyen kolléganőm, aki versenyhelyzetben érezte magát velem szemben és egy idő után ott fúrt, ahol tudott.
2013. júl. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem rossz az emberismereted, hanem szeretni akarod alapból az embereket előítélet nélkül. Lehet, hogy ha lenne egy csepp előítélet benned, akkor gyorsabban kiderülne számodra ki az aki csak megjátssza magát. Gondolom ezek a színészpalánták a közeledbe férkőznek, pár dolgot kiderítenek rólad és hátba szúrnak vagy elmesélik kollégáknak és kitolnak veled valahogy. Nem azt mondom, hogy senkiben ne bízz meg, de szerintem senkiben nem szabad megbízni. :)
2013. júl. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Felhívni őket? Ezek után azért tudod már hova tenni az emberségüket, műveltségi szintjüket, vagy nevezzük akárhogy. Biztos nem az fog lejönni nekik, hogy "ez aztán igen, ki akarja deríteni mi volt a gond vele, jobbá akar válni, segítünk neked, szeretünk téged". Még hülyébbnek fog nézni, rosszabb esetben még meg is mondja a szemedbe. Akkor ezen fogsz rágódni még három évig. Kell ez neked?
2013. júl. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!