Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Céges családi naphoz milyen...

Céges családi naphoz milyen programokat ajánlanátok?

Figyelt kérdés

A munkahelyem én vagyok az igazgató asszisztense és én kaptam meg a feladatot, hogy szervezzek egy hagyomány teremtő családi napot a cégnél.

Eddig ilyen még nem volt nálunk. Most a cég fennállásának 20 éves évfordulója kapcsán kerül megrendezésre. A tervek szerint ezután évente megrendezésre kerül egy hasonló esemény.


Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy milyen programokat tartanátok jónak egy ilyen eseményen?

A cég profilja építőipar és szállítmányozás. A meghívottak pedig a cég összes alkalmazottja és családjaik, valamint a stratégia partner cégek vezetői és néhány alkalmazottjuk természetesen szintén családjaikkal együtt. Az össz. létszám valószínűleg olyan 1000 fő körül fog alakulni.


Eddig sajnos még nincs sok ötletem a programokat illetőleg. Amit mindenképpen szeretnék a gyerekeknek játszóház, ugrálóvár, arcfestés. Amire még gondoltam, hogy kilenne állítva néhány munkagép (pl. CAT lánctalpas kotró, Liebherr autódaru, Mercedes Titan nehéz vontató) és ezeket a vendégek kipróbálhatnák, természetesen profi kezelő felügyeletével és instrukciói alapján. Gondolkoztam egy focimeccs szervezésén is. Pl az Épitőiparosok vs. Szállítmányozok.


A főnök mindenképpen azt szeretné, hogy estebenyúló legyen a nap. Este szeretne élőzenét és egy kis iszogatást. Szóval bulit:) Meg az is kikötése, hogy mindenképpen utaljon a nap a cég 20 éves fennállására is.


Soha nem szerveztem még csak hasonló rendezvényt se:( Ezért minden tipp jól jönne!

Leginkább olyan tippeknek örülnék, hogy Ti milyen programokon vennétek részt szívesen egy ilyen eseményen!

Illetve mik azon a dolgok amire feltétlen szükség van!


Előre is köszönöm!

Szép napot:)



2013. júl. 22. 09:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Én is idén szerveztem először, és gyakorlatilag ugyanez volt (első alkalommal, hagyományteremtés céljából, 20 éves évforduló, cég alkalmazottai, családtagok, plusz partnerek), de nekem csak száz fővel kellett számolnom...

Nálunk pörköltfőző-verseny volt, bár könnyebb volt a létszámot tekintve, mert 40-en vettek részt, így 5x8 fős csapatok voltak. Így volt megoldva a vacsora is, ettünk, amit főztünk, és volt mellé grillezés is, aki nem kért a pörköltből.

Volt ugrálóvár, arcfestés, bohóc, quad, este néptánccsoport tartott egy kis bemutatót, majd táncházat, ami azt jelentette, hogy gyakorlatilag táncba vitték az embereket, így kiváló hangulatot csináltak. Senki nem maradt ülve. Továbbá volt lovagoltatás és lovaskocsizás is. De ezer fő az rengeteg... Szerintem borzasztó nehéz valami olyat csinálni, ami mindenkit összefog. Hívhatnál valami előadóművészt (énekes, együttes, esetleg stand-up comedys). Ami nálunk hiányzott, az a medence volt, de alapból nem volt a helyen medence, szóval nem tudtam mit csinálni, nekünk a helyhez kellett alkalmazkodni.

Csinálhatnátok valami díjátadót, nálunk is volt, kitalálni valami díjat, amit ezentúl mindig odaadtok, pl. legjobb partner, vagy legnagyobbat fejlődő partner, vagy jubiláló partner (10, 15, akár 20 éve együtt), és ennek adni egy jól hangzó nevet, mondjuk "Aranytégla-díj", vagy "gyémántkerék", vagy ilyesmi, legyártatni.

Ja, nálunk volt póló is, bár megint mondom, nekem csak kb. 70 felnőttel kellett számolnom, dátum, helyszín, meg a cég neve, logója, családi nap felirattal. Klasszul összehozta a csapatot. Csinálhatnál külön építősök meg szállítósok. Ami nálunk még szokott lenni (most nem volt, mindjárt elmondom, hogy miért), az a kitűzhető névtábla egy várossal megadva, hogy nagyjából tudják hova tenni a másikat az emberek. Nálunk most azért nem volt, mert ahogy a végleges létszámot átnéztük, tudtuk, hogy ezek az emberek innen-onnan, képzésekről már ismerik egymást, nem volt szükséges. De egyébként máskor szoktunk rájuk tenni táblát! :) Estére úgyis lekerül, de az elején még okés.


Jó hosszú lett...

2013. júl. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én egyszer voltam 1 céges családi napon és eszméletlen volt. ^^

Na nézzük,mi volt ott...

Mindenki kapott 2 jegyet,2 innivaló és 1 étkezés jegyet amit beválthatott,de mellette saját pénzből is vehettél magadnak akármit.

Körbe lehetett járni a cég épületét,meglehetett nézni mi hogyan működik,természetesen csak a kijelölt útvonalon lehetett haladni. Az egyik helyen (bent az épületben) ki volt vetítve hogy hogyan dolgoznak,mit hogyan csinálnak az emberkék.

Játékok:

-Volt 1 ilyen kisebb kalandpark építve,ahol lehetett kúszni-mászni a gyerekeknek.

-Volt egy hajó szimulátor aminek az volt a lényege,hogy úgy nézett ki mint 1 cikk dinnye,a 2 végére kellett menni az embereknek és dőlni előre-hátra és akk ringatózott a cuccos. Egyszerre ráfért kb 10-20 ember.

-Volt a kisbabáknak egy "körhinta" aminek az volt a lényege,hogy 4 párnázott fonott kosár volt felakasztva és az forgott lassan körbe-körbe.

-Volt a kicsikéknek olyan,hogy 4 facsiga és az elején volt 1 kar azt kellett tekerni és minél gyorsabban tekerted annál gyorsabban ment,így lehetett versenyezni a kicsiknek

-Akkor mindenhol voltak ilyen boltívek,amiből spriccelt a víz és átlehetett menni alatta,ha melege volt az embereknek.

-Volt olyan h egy ilyen gumibugyi szerű vmibe kellett beleülni,bebiztosítottak és egy trambulin volt alatta és azon ha ugráltál nagyon magasra fellökött

-Volt arcfestés a gyerekeknek

(Én az ugrálóvárat is jó ötletnek tartom)

Ezen felül még volt élőkoncert és volt 1 kisvasút, ami vitte az embereket körbe az udvaron és az udvar 2 végpontján megállt,így lehetett csak simán kisvasutazni is és "busznak" is lehetett használni.

Hmm... most ennyi jutott róla eszembe,ha valami még beugrik,szólok. :))

2013. júl. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A pólóra lehetne egy nagy húszas is rakni: húsz év...


Valamint lehetne jelképes összegű tombola, ha már ötven forint, azt is vissza lehetne forgatni, és lehetne egy jóhangulatú tombolahúzás akár tárgyi nyereményekért is, akár vásárlási kedvezményért vagy ilyesmi.

2013. júl. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

De amúgy van rengeteg egyéni ötletem is,de szívesebben leírnám privátba,úgyh ha érdekel majd írj rám. :)

2. voltam. :)

2013. júl. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

én ugyan nem szerveztem még de elég sokszor voltam


szal én inkább egy vendég szemszögéből írok dolgokat:

ne legyen túl hosszú a céges dolgokat elmondó szöveg/díj stb.. átadása max 30 perc ennél többet nem tudnak tolerálni hiszen nem azért jöttek és a gyerekek sem bírnak többet


ne hívjatok megastáros...stb... előadott inkább egy dj jó változatos kínálattal (gyerekzene mulatós pop stb...


minden kososztálynak legyen szórakozás : szal mérd fel milyen korúak a gyerekek és a felnőttek - alapvetően ettől függ h milyen programok kellenek

pl h ha sok a nagy tini akkor tuti nem kell ugrálóvár


mindenképpen legyen hely a kisbabás szülőknek (pelenkázó szoptató helység) sőt legutóbb volt nagy játszó hely a legkisebbeknek is sok színes játékkal


ne kelljen plusz pénzt költeniük a családoknak


ha 40fok van akkor ne legyen foci meccs vagy más nagyobb fizikai igénybe vételű sport - kidőlnek, viszont pl nem rossz ha van medence (hidd el nem mindenki a medencében fog lógni:-) vagy legalább vízgőz kapu


nagy árnyékos terület (amin most voltam alig volt árnyék ,szépen le is égtünk :-(

legalább nagy nyitott oldalú sátrak legyenek vagy sok nagy napernyő


próbálj olyan helyet keresni ahol alapban van sok minden, de nincs nagyon messze, az a legjobb ha helyi pl lovaspark és legyen benne lovaglás pónizás kocsikázás

vagy kaland park, ki lehet próbálni ott mindent + mind a két helyen ált vannak animátorok

így a programok egy részéről nem neked kell gondoskodnod :-)


kézműves asztalok - ott ált sokan vannak mindig

legutóbb volt vagy 40 fajta logikai játék kitéve az is nagy siker volt gyerek és felnőtt körben


legyen a pasiknak sörözős beszélgetős hely :-) tuti nem az asszony és a gyerekek mellet lesznek :-)


a gépek jó ötlet, de ha van akár pár kisebb az sem rossz a gyerekeknek

valszeg ha minden nap azon dolgoznak a szülök akkor őket nem fogják érdekelni


zárt legyen a terület h pl nem kelljen a gyerekek nyomában lenni állandóan

legyen elég nagy a parkoló az autóknak

akinek nincs autója az is el tudjon menni - bérelt busz


a sokáig tartó programmal (estig) az a baj, h ha sok a kisgyerekes akkor ők nem fognak maradni a kicsik miatt

szal meg fog csappanni a létszám

és akkor nem árt ha van vacsi is mert egy ebéd nem elég estig ! esetleg svédasztalos


hirtelen ennyi

ha eszmebe jut még valami írok

2013. júl. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!