Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megéri kimenni Németországba...

Megéri kimenni Németországba dolgozni?

Figyelt kérdés
Ha betöltöttem a 18.-at (pár hónap múlva) , kimehetnék N Németországba dolgozni ahol apám is. 1200 Eurós havi fizetés. Ő már régóta dolgozik ott. Viszont így nem lenne meg az érettségi. Szerintetek hogy döntsek?

2013. júl. 23. 21:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az érettségit nem lenne okos dolog veszni hagyni, ha már előtte állsz.

Érdemes lenne Németországban dolgozni, főleg úgy, hogy biztos helyed van, de a jövődre is gondolni kell. Semmiképp nem lehet az érettségi utánra halasztani az utazást?

2013. júl. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés: mit csinálnál 10 év múlva érettségi nélkül? Továbbra is havi 1200ért dolgoznál? És meddig jutnál vele? Ott kint a németeknél... tudnál venni házat, eltudnád tartani a családod?

Szerinted 40 évesen érettségi nélkül hova jutnál? És 50?

Ezt gondold végig.

Lehet, hogy neked 18 évesen istencsászár az 1200 font, de gondolkozz tovább pár hétnél, hónapnál. Egy idő után már nem zsebpénre lesz szükséged, hanem komoly megélhetésre lehetőségekkel, továbblépéssel és hidd el, minél idősebb leszel annál fontosabb, hogy versenyképes legyél. A mai világban az érettségi még csak a kezdet ehhez!

2013. júl. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Még arra is gondoltam , hogy elsajátítanám a nyelvet és ott tanulnék valami mesterséget ki.
2013. júl. 23. 21:16
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj ki Németországba...de csak ha le tetted az érettségid.
2013. júl. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
26%

Abba is gondolj bele, hogy miközben szép-csinos ez a fizetés, Németország olyan drága, mint a jóságos Isten. Pik-pak elköltöd te azt a pénzt, higgy nekem, barátom. Magyarországról kecsegtetőnek látszik, de ott, kint más a helyzet. Máshogy kell mérlegelni és hozzáállni a dolgokhoz.

A másik meg az, hogy akár milyen szépen mosolyognak rád, soha a büdös életbe nem fognak elfogadni, mert te csak egy Külföldi vagy. Lehetsz brilliáns elme, szorgalmas munkás, elismert ember, mégsem fognak /azzal/ a mércével mérni, mintha magad is német lennél.

2013. júl. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Külföldről írok, az 5-ös válaszolónak abban igaza van, hogy csak otthonról szép csili-vili ez a fizetés, de az nem igaz, hogy ne fogadnának el más országban. Ezzel etetik az embereket, hogy maradjanak otthon a fenekükön. Hogy mennyire fogadnak el, az függ az adott helytől is, de nagymértékben tőled. Amúgy meg otthon sem becsülnek meg, szóval nem kell bevenni azt, hogy máshol te mindig csak egy idegen leszel. Ja, van aki nem tud/akar beilleszkedni, de ha megvan az akaratod, ráadásul fiatal is vagy, akkor sikerülhet.
2013. júl. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Illetve nekem kicsit más a mércém lehet ezért vagyok elfogult. 14 éves koromig a minimum éltünk meg(addig nem dolgozott apa kint) , sosem volt nyaralás , autót nem használtuk , voltak hetek meleg étel nélkül , és még a beiskolázással is mindig gondjaink voltak. Szóval ahhoz képest ez biztos jobb lenne, de mint mondom a múltam miatt máshogy viszonyítok szerintem.
2013. júl. 23. 22:08
 8/12 anonim ***** válasza:
69%
Igazad van, utolsó, hely és emberfüggő. Azonban én keresztül-kasul végigjártam az országot és ezt vontam le következtetésként, pedig gőg nélkül állíthatom, hogy rendes emberke vagyok.
2013. júl. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

1200 euro elég kevés fizetés Németországban. Abból nem lesz soha normális életed ott, még ha forintra átváltva soknak is tűnik. 1200 eurot az aljamunkát végzők keresnek, ahol rengeteget kell dolgozni és szar a meló.

Inkább érettségizz le és szerezz egy rendes szakmát. Ha azzal mész ki Németországba, sokkal többet kereshetsz és normális életet élhetsz (mondjuk egy keresett szakmával itthon is meg lehet élni).

2013. júl. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%

Nezd, en nagyon csoron nottem fel, olyan korulmenyek kozott, hogy szegyeltem baratokat hivni hozzank. A mai napig elenken el bennem eleg sok minden, de belolem ez nem azt hozta ki, hogy megelegszem kevesebbel.

Illetve valahol igen, mert az en mercem az volt, hogy legyen egy szepen berendezett lakasom, ahova szivesen jovok haza, es biztonsagi tartalekom. Elertem, a lakas nem nagy, de boldog vagyok benne. Igaz viszont, hogy nem szeretnek megallni. Jon a gyerek, nekem is kenyelmesebb lesz, ha elobb utobb tudok majd neki is kulon szobat biztositani, es tovabbra sem fog gondot jelenteni a nyaralas. De ez egy allando 1200-as fizetesbol nem valosithato meg. Hidd el, hiaba nem magas a merced, az enyim sem az, attol meg az igenyeid noni fognak. Ezt lehet, hogy 18 evesen meg nem latod, de 38 evesen mar erezni fogod. Ahhoz viszont, hogy ne ess vissza soha, ahhoz be kell biztositanod magad. Ehhez pedig fejlodnod kell, a fejlodes alapja pedig a tanulas.

Javaslom, hogy eretsegizz le elobb, utana is raersz kimenni, es ha mar kint vagy fejleszd magad, ahogy tudod. Az meg, hogy megtanulod a nyelvet nem egy lehetoseg, hanem a minimum! Mert ha vmiert nem fognak befogadni, az az lesz!

Mellesleg kulfoldon elek, nem Nemetorszagban, de kulfoldon. Jol vagyok, nem erzem magam idegennek sem. De latom, hogy a kornyezetemben kik azok, akik nem tudnak beilleszkedni es rajuk ket dolog illik: nem beszelik a helyiek nyelvet es/vagy alapbol elutasitoak, nem akarnak beilleszkedni, csak azt nezik, hogy mi a rossz a helyiek kulturajaban. Aki rosszul erzi magat, rosszul is keres. Es sokszor az iskolazatlansag ennek az oka. Aki tanult/tovabbtanult, akart, az jol erzi magat. Es ez nagyon nem mindegy.

Erettsegi nelkul ne menj ki, es hidd el, hogy hiaba mas a merced, egy ido utan azert neked is kell majd ez+az, ahhoz pedig az kell, hogy fel legyel keszulve ahhoz, hogy megszerezd.

A masodik voltam.

2013. júl. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!