Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tudtok erről a törvényről?

Tudtok erről a törvényről?

Figyelt kérdés
Rendszergazdaként jelentkeztem egy óvodába fel is vettek volna de amikor másnap visszamentem közölték hogy egy új törvény miatt az óvodák nem foglalkoztathatnak rendszergazdát. Azonban más városokban azóta is találok ilyen hirdetéseket.
2013. júl. 27. 18:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Az új köznevelési törvényt ha megkeresed a neten, annak a végén azt hiszem talán a mellékletekben ott szerepel az intézmények személyi feltételei között, mik azok a státuszok, amik szükségesek, melyek azok, amelyek a fenntartó döntése szerint opcionálisak. Azt hiszem, az óvodák is szerepelnek itt. Utánanézek, belinkelem, ha meglesz.
2013. júl. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sajnos a rendeletet nem találtam meg, de az eredeti törvényben az szerepel, hogy alap és középfokú nevelési-oktatási intézményben 1 fő. Mivel az óvodák nem kerültek állami fenntartásba, maradtak az önkormányzatoknál, így nagyon sok helyen oldják meg ezt úgy, hogy az önkormányzatnak van egy rendszergarázdája, s ő látja el a többi önkormányzathoz tartozó intézményt is. Nálunk is így volt eddig. Tehát megtiltva nincs a rendszergazda alkalmazása, de az önkormányzatok csórók és más módon látják el a feladatot. Keress inkább általános iskolát, ott az új törvény szerint kellenek a rendszergazdák.
2013. júl. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítséget
2013. júl. 28. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!