Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Olyan létezik, hogy valaki...

Drth Vdr kérdése:

Olyan létezik, hogy valaki diákmunkán van, és nem adnak neki szabadnapot?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm dolgozik most egy szállodában, és hét napot van bent, örül, ha csak nyolc órát, megegyezés alapján adnak szabadnapot, de neki alig jut. Most pl nyolc napot kell majd bent lennie egyhuzamban, mert... És nem mer szólni, hogy ez sok, mert fél, hogy kirúgják. Mit lehet ilyenkor tenni?

2013. aug. 13. 16:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szóljon pedig hogy adjanak legalább egy kis pihenő napot, ha meg nem fél akkor kibírja...

21/F

2013. aug. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szóljon hogy lehetne-e egy-két nap pihenő ideje. Ezért csak nem fogják kirúgni. Hát kérdezni szabad, nem? Legfeljebb elutasítják.
2013. aug. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 yakumo18 válasza:
A munkaadónak kötelező biztosítani szabadnapot azoknak is akik csak tanulói jogviszonyban állnak.
2013. aug. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Hol éltek ti... ?!


Ha ez nem tetszik neki, 1 dolgot tehet. Minél hamarabb elfelejti a vendéglátást.

Nyáron szabadnap XD Ráadásul szezon munkában! :DDD

Isten hozott a valóságban, ilyen nyári munkán 4-5-6 hónapokat szoktak szabadnap nélkül dolgozni.


Ha valakit el tudnak engedni, és nélküle is meg van a meló, az 1 dolgot jelent, hogy nincs rá szükség.

Persze, hogy elengedik, ha kéri. Csak nem kell visszamenni.

Üdv a vendéglátásban! :)

2013. aug. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 yakumo18 válasza:

Akkor te elég pancser helyen dolgozol ;)

Én biztosítok szabadnapot a dolgozóimnak. És igen , van lehetőség nyáron is szabadságra menni ! Jelzem nem helyi köpködőket üzemeltetek, büféket és éttermeket egyaránt.

Hozzáteszem a tulaja válogatja. Én el engedem őket, de sajnos sok helyen nem.

2013. aug. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
13%

Nem dolgozom pancser helyen, sem köpködőben, ami azt illeti valószínűleg igényesebb helyen dolgozom, mint a szemétdombjaid akármelyike, ha már a sértegetésnél tartunk, így ismeretlenül.

A jobb forgalmú helyeken ez teljesen általános, bevett dolog.


A béralku egy másik történet, nyilván annyiért csinálja mindenki, amennyiért ez megéri. De a nyár erről szól, keressünk pénzt.


A 0%-ot meg visszautasítom, attól, hogy valakinek nem tetszik, meg fáj az igazság, attól ez még nagyon sok helyen így van!

A pancser meg az, aki hagyja magát lehúzni, meg kizsákmányolni, és fillérekért melózik ennyit.


"Kedves" előző, akkor hagyjuk a szabadnapot, meg a szabadságot, (egyébként szabadnap a szezonális helyek kivételével mindenütt van) és öntsünk tiszta vizet a pohárba.

Dicsekedj már el azzal is, hogy órabérre leosztva mennyit fizetsz az embereidnek a roppant igényes éttermeidben! :)

2013. aug. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 yakumo18 válasza:
36%

Igen szemétdomb... :) Mégsem én dolgozok alkalmazottként. Tudod mindenki a maga szerencséjének a kovácsa :)

Valószínű hogy ameddig te a köpködődben trappoltál egész nyáron. Addig én Spanyolországban áztattam magam ;)


Szóval sikeres ember lehetsz :D

Az ilyen kutyáknak mint te, mindig is az marad a dolga hogy a vendégeket kiszolgálja és körül ugrálja.

Na Szép Estét te cseléd :D

Válaszra pedig a továbbikban nem méltatlak :) (L)

2013. aug. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
27%

Ja, hogy csak ennyi telik tőled?!


Tudod mit, nem hiszem el, hogy egyetlen virslit is eladtál életedben, túl bunkó vagy hozzá.


Érdemben nem tudsz nyilatkozni, mert dilettáns vagy. Átlátszó sértegetéssel próbálod menteni a menthetőt, mert te is tudod, hogy hülyeségeket beszélsz.

A nevedben a 18 az életkorod,kisfiam?

Na húzzál vissza WOW-ozni, ne avatkozz a felnőttek dolgába.


:D Saját magad égeted le ilyen megnyilvánulással, nem is kell mondanom semmit.

2013. aug. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos létezik. Manapság egy munkahelyen azokat dolgoztatják leginkább a végletekig, akik nem mernek kiállni magukért. Ezek pedig nagyrészt a fiatalok, meg azok, akik ki vannak szolgáltatva a munkaadójuknak. Azért nem kap az ismerősöd szabadnapot, mert valakinek ott kell lenni, és az összes alkalmazott közül nyilván ő volt az egyetlen, aki nem merte kinyitni a száját, és közölni, hogy neki is jár szabadság. A lehető legrosszabb hozzáállás egy munkahelyen az, ha félsz, hogy kirúgnak. A főnököd féljen attól, hogy lelépsz!;)
2013. aug. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Közben utána kérdeztem máshol is, vendéglátós ismerősöm mondta, hogy ilyenkor nyáron ez ilyen, és nem attól függ, hogy valaki milyen státuszban van, mindenkinek menni kell.

Merthogy szezonális, és viszonylag kevesen vannak, de még egy embert már fölösleges lenne felvenni...


Azért tettem fel ezt a kérdést, mert féltem, hogy kihasználják őt, de kiderült, hogy nem erről van szó.

2013. aug. 14. 09:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!