Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szobalany munkajarol milyen...

Szobalany munkajarol milyen tapasztalatok vannak, otthon es kulfoldon?

Figyelt kérdés
En Amerikaban voltam housekeeper/szobalany hotelokban, erdekel mi a helyzet itthon, probalkoznek Hollandiaval...

2013. aug. 18. 15:13
 1/7 haemorgen ***** válasza:
Nem tudom, nekem nincs ilyen tapasztalatom, de sok más embernek van, itt tudsz keresi elég sokat, főleg EU-sak: [link]
2013. aug. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon rossz tapasztalatom van. A Boscolo Hotelben dolgoztam Budapesten. Széthajtottak, folyamatosan túlóráztunk, persze ingyen, napi 1-2 túlóra teljesen természetes volt. Nincs étkeztetés, se egyéb juttatás, csak aki nem Bp.ről jár be, minimálra vagyunk bejelentve, de egyébként először 500, majd három hónap múlva 600 ft. órabért adnak. De ha nem tudod valamiért kitakarítani a napi 13 szobát (ami különböző okok miatt, nagyon gyakori), akkor alig kapsz fizetést, mert akkor úgy számítják a bért, hogy kb. 350 ft./szoba. A gondnoknők közül van olyan aki a kákán is a csomót keresi és ezzel rendszeresen kikészíti a lányokat. Ja és a a három tanulónapot, csak a második hónap végén fizetik ki (12 ezer ft.), ha hamarabb mondasz fel (általában ez jellemző), akkor nincs pénz. Szinte folyamatos a felvétel, jönnek-mennek a lányok. Persze vannak olyanok is akik egy pár éve ott vannak.
2013. aug. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Wow, hat ez nem semmi ... Sajnos ez van. Koszonom hogy megosztottad tapasztalatod.

Borravalo volt-e ? mert Floridaban szinte minden hotelszobaban kulon boritek volt a szoban, amibe a vendeg a borravalot beletehette - ez ott termeszetes, hogy tobbnyire adnak.


Az oraber mostansag 8 dollar kezdo sszobalanyoknak Floridaban, plusz a borravalo, ami valtozo.

2013. aug. 25. 20:28
 4/7 anonim ***** válasza:
Borravalót nem nagyon kaptunk, mert bement előttünk a szobába a minibáros, a gondnoknő, a recepciós (üdvözlőkártyával). Általában semmi nem volt, nagy ritkán, főleg napi szobákban, ahonnan nem merték kilopni a pénzt, volt 1-2 euró, vagy 100-200 Forint. De általában ott sem volt semmi, nem nagyon hagytak a vendégek pénzt, csak szemetet.
2013. aug. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Dolgoztam egy másik Bp.-i szállodában, négy csillagosban, ott jobb volt minden. Ott se volt sok borravaló, de mi minibároztunk és így volt nap, mikor 2-3 ezer ft. is összejött, volt, hogy több is, de volt, hogy semmi nem volt.
2013. aug. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem jó helyem vanés a gondnokvezetö is megértö velem nem ad sok munkát azt mondja minöségi munkát kér de volt akit megszivatot
2013. dec. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nem könnyű munka, nem értékelik ezt a munkát, csak gyorsan, gyorsan, minden szép és jó legyen idő viszont nincs rá sőt van olyan hely ahol még enni sincs időd. Aki becsületesen csinálja az belegebed.A borravalóról meg csak etikátlan dolgokat tapasztaltam mint előttem írták is már. Illetéktelen személyek kilopják! Tapasztaltam olyat, hogy közvetlen főnököd miután a vendég távozott azonnal ment megnézni és kivenni a borravalót. Volt, hogy gyorsan utána mentem már a kezében volt a pénz de vágott az esze " jaj nézd hagyott neked borravalót". Több helyen dolgoztam már és többektől hallottam, hogy tapasztalták van olyan személy aki pofátlanul ellopja a szobalánynak hagyott borravalót. Egyik elmebeteg hozzászólásában olvastam, hogy azé aki hamarabb megtalálja ez tévedés a vendég azt annak hagyja ott aki takarítja azt a szobát, köszönete jeléül (sokszor van is mit takarítani olyan kupit hagynak). Egyik esetben a vendégtől hallottam többek előtt mondta hagytak ott 5000 forintot a szobalánynak mivel esküvő után aludtak ott és elég felfordulást hagytak. Az én emeletem volt az én szobám de ott egy vas nem volt a kolléganők szidták azt aki eltette, mindenki tudta ki lehetett az de ő csak terelte a szót és munkára invitált mindenkit. Ekkor én szóvá tettem a felette lévő főnöknél aki nem foglalkozott vele. A dolgozókat leszarják csak a bevétel érdekli őket meg az,hogy hét bőrt húzzanak le rólad.
2017. jan. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!