Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 26 évesen felmondtam a munkahe...

Vietinghoff kérdése:

26 évesen felmondtam a munkahelyemen, mert nagyobb kihívásra vágytam, de nagyon megbántam. Van lehetőség ma Magyarországon újra munkát találni?

Figyelt kérdés
Szerettem volna egy új szakmát/hivatást, de rájöttem, hogy rossz döntés volt, és szeretnék visszatérni az eredeti képzettségemhez (közigazgatásba). Egyetemi végzettségem van, jól beszélek németül és angolul is, és van 1,5 év munkatapasztalatom.

2013. aug. 31. 17:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Biztos találsz csak keresni kell.
2013. aug. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%

Már megbocsáss, de ismét bebizonyosodott, hogy a diplomával nem jár automatikusan ész is!

Amikor felmondtál, már meg kellett volna lenni az új tuti állásnak.

Azt hitted, hogy két kézzel fognap kapkodni utánad? Sajnos a mai magyarországon ez nem így van. Több diplomás, nagyobb tapasztalattal rendelkező emberek vannak utcán.


Legközelebb, mielőtt "új kihívásokra" vágysz, legyen meg az új munka, mielőtt felmondasz.

Új munkát a végzettségeddel fogsz találni, szerintem nem is sok idő alatt, maximum nem lesz az álommunka elsőre.

2013. aug. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
45%
A másodiknak válaszolónak nagyon is igaza van. Sok diplomást láttam már elkövetni ezt a hibát ...
2013. aug. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, teljesen igazatok van. Még annyi hozzátartozik az igazsághoz, hogy nem a semmiért hagytam ott a munkám, hanem fölvettek egy egyetem nappali tagozatára, amiről azt hittem, hogy nagyon nekem való, de azonnal jött a hideg zuhany, hogy elszámítottam magam, és az a közeg már nem nekem való.
2013. szept. 1. 10:42
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet munkát találni, igen. Kérdés az, hogy mennyire könnyen és mikor sikerül a tényleges szakmádba vágó munkahelyet megtalálnod. De szerintem a kulcs, hogy folyamatosan és sok helyre kell jelentkezést küldened. Keresd fel a régi kollégákat vagy akiket ismersz és ebben a szakmában dolgoznak, hogy segítsenek. Spontán is jelentkezhetsz, ami az jelenti, hogy akkor is küldesz egy adott helyre önéletrajzot, ha ténylegesen nem is hirdetnek, de Te dolgoznál ott.
2013. szept. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!