Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Lehet még belőlem egy jó...

Lehet még belőlem egy jó pszihológus?

Figyelt kérdés

Úgy érzem megvan hozzá jópár tulajdonságom, mégis véleményeket kérnék. Türelmes, nyugodt természetű vagyok, képes vagyok akár órákig meghallgatni valakinek a problémáit és nem rázom le azzal hogy na mostmár unom a dumáját. Emelett szeretek is problémákat hallgatni, szeretek segíteni ilyen téren másoknak, főképp hogy nekem is voltak tapasztalataim, én is át kellett éljek csalódásokat, átveréseket, mondhatni megedzőttem az ilyesmikre. Ami még jellemző rám : szeretek a problémák gyökeréig visszamenni, s szeretem kutatni a miértjeit az emberi tulajdonságoknak.

Na most, mit gondoltok ? Még lehet belőle pszihó doki vagy késő? Amúgy 18 éves vagyok, lány :)



2013. szept. 3. 09:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet, ha van is kedved hozzá. Az elmondás alapján simán. (Viszont nem bántásként mondom, de a pszichológust ch-val írják.)
2013. szept. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Alapvetoen nem art a pszichologiahoz, ha ilyen tulajdonsagaid vannak, de persze a pszichologia ennel joval osszetettebb hivatas. Van akinel szinte eleg a hallgatas, massal kemenyen kell bannod, ugyesen kell iranyitanod a beszelgetest, hogy ravezesd a problemak megoldasara, hogy felderitsd a valodi gyokereket. Es lelkileg nagyon stabilnak kell lenned, hogy vegig objektiv maradhass, ne a sajnalat beszeljen beloled, ne viseljenek meg a durva tortenetek, stb. Nem olyanokkal fogsz talalkozni foleg akiket pl elhagyott a pasijuk, hanem olyanokkal akiket megalaztak, megeroszakoltak, eveken at megnyomoritottak, stb.
2013. szept. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Első válaszoló : nem vettem abszolút bántásként, igazad van, köszi a javítást :) !

Második : igen, tisztában vagyok vele hogy nem arról fog szólni és összetettebb annál.

Köszi nektek eddig !

Még várok véleményeke !

2013. szept. 3. 10:22
 4/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Amúgy miért lenne késő? 18 vagy, mostanság mész egyetemre, nem?

De amúgy szerintem ez olyan szakma, amihez sosincs késő, még akkor sem, ha valami teljesen másról váltanál.


Csak jól kell majd tanulnod, mert úgy emlékszem, elég magasak szoktak a pontok lenni.

2013. szept. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Alapnak nem rossz, de erre még rengeteget kell tanulnod, hogy elmehess pszichológusnak. Meg a nővérem is az akart lenni egy időben főiskola után, de egyből meggondolta magát, amikor olyan igazán elb*szott embereket látott gyakorlatok során. Szóval ami a legfontosabb, hogy lélekben elég erős legyél hozzá, mert fogsz találkozni NAGYON megviselő esetekkel, esetleg olyannyira beteg emberekkel, akik már ijesztőek lehetnek. Jól gondold át a dolgot, de ha neked ez az álommunkád, akkor hajrá, ne hagyd, hogy lebeszéljenek róla. Kevés ma az ilyen fiatal, akinek konkrét elképzelése van róla, hogy mivel szeretne igazán foglalkozni. Bár nekem is lenne... :S
2013. szept. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is az akartam lenni,de rájöttem,hogy rengeteget kell hozzá tanulni + elgondolkodtam,hogy ha még a munkám is az lenne,amit amúgy csinálok,akkor lehet,hogy egyszer megroppannék,mert sajnos magamra veszem az emberek bajait.
2013. szept. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bizatatásokat !

Első : hmm, talán azért tartanám későnek mert a jövőbeli dolgaim nem épp arra tartanak. Még van egy év sulim, aztán egy 2 éves multimedia design and communication szakot akarok letenni, és ez csakis akkor kerülhetne szóba :(. Másik "hátránya" amit nem tudok elfogadni, az az hogy az is sok idő (mrmint egyetem neki). Ha jól tudom olyan 5-6 év, de ez még nem fogja azt eredményezni hogy azonnal lesz egy csomó munkám. Szóval ezért gondoltam hogy nem-e késő 22-23 évesen nekikezdeni egy ilyen hosszabb egyetemnek. :)

2013. szept. 3. 15:31
 8/9 anonim ***** válasza:

1 vagyok. De közben dolgozhatsz abban, amit a tanfolyamon tanulsz, nem? (Multimédia, vagy amit most csinálsz.)

Iszonyú fontos választás az életedben, hogy mit tanulsz, mivel jó eséllyel ezt fogod csinálni még további 40-50 éven át. Én azt mondom, hogy ha igazán elhivatottságot érzel, és úgy érzed, hogy igazán ezt szeretnéd csinálni, akkor nyugodt lelkiismerettel lépj efelé (ha úgy alakul, akár a tanfolyamaid után is). Nem késel le semmiről, ebben a szakmában pont nem "előny", hanem talán még hátrány is, ha huszonéves ifjonc vagy.


A multimédia meg a pszichológia viszont nem egy megszokott kombó; nem hiszem, hogy tudod egyszerre mindkettőt csinálni munka szinten. El tudod dönteni, melyik érdekel jobban? :)

2013. szept. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem is egyszerre gondoltam a kettőt. Én mondjuk olyan típus vagyok, aki képes egyszerre több helyre fókuszálni, így érzem magam teljesként, így érzem azt hogy rendben van minden. Számomra még egy probléma az hogy vajon fog-e tetszeni vagy sem a választott szakma. Én utánaérdeklődtem a doloknak, hogy van ott meg mint. Na, a felkészítés az első osztályú, de megátjuk hogy fogom megállni a helyem. Szükség van minden estre egy B meg C tervre is (én így vagyok), bár ez a pszihós dolog ez még az A terv része. Mivel ebben a szakmában jól lehet keresni ha ügyes vagy, egy pár évig abban megeröltetném magam és dolgoznék, aztán mikr már anyagilag mondhatni stabil vagyok, akkor belevágni a pszihós dologba, mert egy az hogy több év mint 2 és anyagilag se épp a legolcsóbb (bárhol végzem majd el). Az idő az nem gond, végülis ráérős vagyok. Addig még könyvekkel, cikkekel képzem magam hogy mégse felkészületlenül menjek majd. A munkát persze abba kell arra az időre hagynom, de valami részmunkával fenn tudom magam majd csak tartani, én így gondolom. Dee, ha a pszihós dolog mégse jön be, még mindig mondhatom azt hogy van két szakma a kezembe :) (mert az egyetemi mellett van egy alap képzésem is, ilyen gazdaság dolgokban is).
2013. szept. 4. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!