Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A némák mit dolgozhatnak?

A némák mit dolgozhatnak?

Figyelt kérdés
nem vagyok az csak úgy kíváncsiságból kérdezem,az oké hogy olyan munkát nem vállalhatnak,ahol beszélni kell,de mégis hol dolgoznak,hogy van pénzük?sztem senki se akarna némának munkát adni.Komoly válaszokat!

2013. szept. 6. 09:27
 1/7 anonim válasza:
63%
sajnos csak a segély. vagy nagyon ritkán láttam hogy takarítottak,szórólapozás ilyesmi. ami nem megerőltető,és nem kell beszélni hozzá :)
2013. szept. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom ők is "megváltozott munkaképességű"-nek számítanak.

Egyébként szerintem sok olyan munkakör van ahol nem hátrány ha valaki néma. Persze, vannak hátulütői de ha én keresnék munkaerőt és jó szakember lenne az illető biztos nem érdekelne, hogy néma. Mit dolgozhatnak? Szerintem szinte bármit ami nem konkrétan a beszéden alapul. Az ember megérteti magát ha nagyon muszáj (kapcsolatot tartani manapság lehet szövegesen is, sms, mail, stb).

2013. szept. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
grafikus, programozó, informatikus, író, újságíró, takarító, jelnyelv-oktató, matematikus elemző...stb. Nem kell mindenhez beszélni, kommunikálni pedig lehet írásban is, most már azok is sokszor e-mailen keresztül "beszélnek" az ügyfelekkel, akiknek semmi bajuk.
2013. szept. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2013. szept. 6. 11:56
 5/7 anonim ***** válasza:
Dolgoztam olyan élelmiszeripari cégnél, ahol csomagolónak alkalmazták süketnémákat is.
2013. szept. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Sistike82 válasza:

jesszus már miért ne akarnának ha olyan munka ahol nincs szükség a beszédre? =D

példák: masszőr, süketnéma fordító (akár televízióban), manikűrös, fodrász, programozó, és szerintem még sorolhatnám. már csak azért is, mert nem csak hanggal tudsz kommunikálni...

2013. szept. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Siketnéma fordító ( vagyis jelnyelv-tolmács) bajosan lehet, mert nem hallja amit le kell fordítani, vagy nem tudja szóban elmondania hallónak amit jelelnek a néma emberek.

Amúgy valóban rengeteg helyen el tudnak helyezkedni.

2013. szept. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!