Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diákok dolgozhatnak nyelvtudás...

Diákok dolgozhatnak nyelvtudással?

Figyelt kérdés

Tudom hogy sokan vállalnak munkát nyárra,meg ilyesmik,és eszembe jutott,hogy ezt lehet nyelvtudással is?



A másik,hogy van ez a közmunkás izé,amit le kell dolgozni (nem tudom a hivatalos nevét).És,ha én mondjuk le akarnám majd dolgozni,akkor nem lehet valami nyelvtudással kapcsolatos munkával?


Gondolom az utóbbi valószínűtlen,de azért megkérdezem.

Mert az idegen nyelvek érdekelnek a legjobban,többet is tanulok,szóval ha ezzel is lehetne ledolgozni ,akkor jobb lenne mint valami olyannal ami kevésbé érdekel.



2013. aug. 20. 09:48
 1/7 A kérdező kommentje:

Szerintem nem árt ha plusz információkat is leírok:

Most leszek 10-es, és 16 és fél éves vagyok.

Angolból vagyok felsőfokon,de még azt is szeretném fejleszteni,hogy egy nagyon biztos felsőfok legyen,de lényegében véve csak szavakat kell tanulnom.Hisz az sose árt.


A második nyelvem a francia,abból még nem vagyok középfokon,de ha belehúznék,akkor sokat fejlődnék abból is.Van segítségem is hozzá,szorgalmam is.Ezek alapján egy stabil középfokot szeretnék elérni.


Orosz a harmadik nyelvem,azt nem suliban tanulom,de egyébként szerintem 10. végére kb. B1-es szintre fel tudom hozni,utána meg egy nyár alatt már feljönnék B2-re.

És azt még nem is mondtam hogy biztos rengeteget segítene nekem az,hogy van kivel beszéljek minden nap a nyelven.

(Utóbbi talán azért is fontos mert így biztos még gyorsabban fejlődnék)


Ezeken kívül szívesen megtanulnék más nyelven is.

Mondjuk főleg könnyebb nyelveket lehet,mert azokkal talán gyorsan haladnék.

(Nem mintha ezek gondot okoznának)

Svédre meg spanyolra gondoltam.


Szerintetek mennyire hasznosak,szükségesek a felsorolt nyelvek?

2013. aug. 20. 10:01
 2/7 anonim ***** válasza:
Papírod is van róluk? :)
2013. aug. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

hát ja, nyelvvizsga nélkül tuti nem alkalmaznának ilyenre.

amúgy meg attól is függ, hog hol laszk, mert pl. ahol én, ott esélyed sem lenne ilyen munkára, mert itt nincs semmi...

2013. aug. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát,csak az angolról van (még) papírom.

Középfokú+felsőfokú is van róla.


Az ukrán határ közelében lakok.

Szóval az ország északkeleti részén.

2013. aug. 20. 12:27
 5/7 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy okos srác vagy, sokra fogod vinni..


Az angol az kiváló döntés, azt kell nagyon gyúrni.

A francia szintén, Brüsszel(unio), diplomácia, és számtalan ország nyelve...

Az orosz szintén bölcs döntés...nem azért, mert a fiam is pont ezeket tanulja, hanem mert ezekkel lehet könnyen előrébbjutni...az orosz nélkülözhetetlen lesz..


hogy még milyen nyelvet? Nos, latint tanulj...ez első hallásra meghökkentő, de ha azt nézzük, hogy a világon mindenütt boldogulsz vele...


a diákoknak az idén szeptembertől kell ledolgozni az 50 óra szociális munkát...amikor érettségizel, pont kell.


ezt először az iskolában egyeztetik...ha például jó vagy latinból is, mehetsz egészségügybe is..de ez még korai...


szóval emeltszintű érettségire gyúrj..akár nyelvből..

2013. aug. 21. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Lány vagyok amúgy,de végül is nem ez a lényeg :)

A közmunkára meg vannak lehetőségek,mások is,de ha tudnám közben a nyelvtudásom hasznosítani ,akkor azt is megfontolnám.

Eszembe jutott hogy adhatnék különórát (igaz hogy még fiatal vagyok). Angolból felsőfokúm van,a másik 2ből meg segíthetnék azoknak akiknek nem megy olyan jól,vagy ha valaki harmadiknak szeretné elkezdeni valamelyiket,annak is segíthetnék.

(Mondjuk azért a másik kettőből is min. egy középfokú nyelvvizsga után lenne jó ilyet,hogy azért papírom is legyen róla.)


Meg ,még az jutott eszembe hogy valami kezdő tolmácsnak ideiglenesen elmehetnék.De erre nem tudom van-e lehetőség,mivel nem végeztem egyetemen olyan szakot.Vagy akármit.Legfeljebb ha valami mást tudnék elvégezni hozzá.


Ezek nekem ugyan eszembe jutottak,de nem tudom lenne-e rá lehetőség.

2013. aug. 22. 17:41
 7/7 A kérdező kommentje:

Ha valaki tud harmadik,negyedik,sokadik lehetőséget,akkor ide leírhatja :)


Persze a tudásom szeretném fejleszteni majd még.A munka nem jelentené azt hogy abbahagytam azon a szinten és kész.

2013. aug. 22. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!