Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Agresszív fellépés az állásint...

Agresszív fellépés az állásinterjúztató részéről. Hogyan kezelitek?

Figyelt kérdés

Idén végeztem főiskolán, jelenleg munkát keresek. A napokban elmentem egy állásinterjúra, ahol a munkatárs, akivel beszélgettem, elképesztő módon viselkedett velem. Amint beléptem, rögtön azzal indított, hogy rajtam kívül még millióan jelentkeztek erre az állásra (tehát lehetőleg máris érezzem jelentéktelen kis féregnek magam), aztán az önéletrajzomra nézve elkezdett velem kötözködni, hogy nem is úgy nézek ki, mint a fényképen. Az interjú hátralévő részében is hasonló volt a hangulat, minden lehetőséget megragadott, hogy bebizonyítsa, nem tudok semmit, nem értek semmihez, és egyáltalán mindent elkövetett, hogy a lehető legjobban felidegesítsen és megalázzon. Mivel egyébként sem vagyok túl magabiztos, ráadásul ez volt az első ilyen alkalom, nagyon kiborultam. Később beszéltem pár ismerőssel, akik azt mondták, hogy az állásinterjúkon ez szinte már bevett szokás, sőt, egyikük azt mondta, léteznek úgynevezett stresszinterjúk, ahol direkt azt mérik fel, hogyan reagál az ember ilyen helyzetekben.


Lehet, hogy velem van a gond, de egyszerűen nem bírom felfogni, hogy mi a pozitív hozadéka ennek a bánásmódnak, pláne, hogy egy relative "nyugis" munkakörre pályázok, ahol azért olyan sok stressz nem éri az embert. Az egészet rendkívül gonosznak, primitívnek és inhumánusnak tartom. Sajnos úgy tűnik, nem ez volt az utolsó ilyen alkalom, ezért az ezután következőkre szeretnék valamennyire felkészülni, és tudni, mire számíthatok.


Nektek volt már hasonló tapasztalatotok? Ha igen, hogy kezeltétek a helyzetet? Minden segítség és tanács jól jön.


24/L



2013. szept. 6. 18:25
 1/5 anonim válasza:
51%

Érdemes ilyen helyen dolgozzni?

Ha nem akkor felállsz s kimész.

Az ibterju kölcsönös.

NEKIK I SMEG KELL FELELNIUK NEKED NEM CSAK NEKED NEKIK

2013. szept. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Feláll és megy.
2013. szept. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Gyakorlat teszi a mestert...


A következőnél már tudni fogod, hogy semmi baj nincs se veled, se az önéletrajzoddal, csak simán ki akarnak készíteni idegileg.

Ennek megfelelően könnyebb is kezelni.

Maradj higgadt, válaszolj tárgyilagosan, ha indiszkrét vagy udvariatlan, akkor bátran mondd azt, hogy ez szerinted nem tartozik rá, nincs köze ahhoz, alkalmas vagy-e a feladatra.


A stresszinterjú nem pont ilyen, lehet, hogy a: rutintalan volt az interjúztató is (ezt is el lehet ám rontani, és tanulni kell), b: a HR-es szimplán bunkó. Keress rá a neten, hogy zajlik, hogy néz ki, milyen tippeket adnak a szakemberek a felkészülésre.

Nyugtasson meg a tudat, hogy előbb-utóbb úgyis lesz állásod. Aki akar, és nem adja el, az talál. Elsőre érd be egy állással, ami fizet, aztán ha van jövedelmed, (és némi tapasztalatod), akkor nyugodtan fogsz olyat keresni, amilyenre vágysz.


Stressz meg mindenhol van, ahol nem a munkakör miatt, ott a kollégák/főnökök miatt, vagy épp magánéletből kifolyólag. Tudni kell kezelni.

2013. szept. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyszer eldurrant az agyam, és oltári módon lerendeztem egy ilyen interjúztatót. Nem üvöltöztem, de van egy beszélőkém meg egy vérmérsékletem, amelyek stresszhelyzetben hajlamosak kitörni.

Úgy mentem haza, hogy na ide se vettek fel, de úgy kell nekik, aztán pár nap múlva hívtak, hogy fel vagyok véve, odáig voltak a határozott fellépésemtől, a nyelvi kifejezőeszközeim gazdagságától, a kiváló előadói képességeimtől meg a mittudoménmimtől.

Nekem azonban már nem fűlött a fogam az egészhez, úgyhogy ismételten alkalmat adtam az illetőnek arra, hogy megcsodálhassa a nyelvi kifejezőeszközeim páratlanul gazdag voltát...

2013. szept. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vannak ideges emberek. Ha neked az ilyen viselkedés ellenszenves, kerüld őket. Vannak bunkó bolti eladók, banki alkalmazottak, orvosok, buszvezetők és bunkó HR-esek is. Ez az adott személy egyik tulajdonsága. Nem te váltod ki belőlük.
2013. szept. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!