Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan illeszkedjek be az új...

Hogyan illeszkedjek be az új munkahelyemre? Fontos!

Figyelt kérdés

Múlthéten kezdtem dolgozni egy új munkahelyen előtte már 1 évet itthon voltam. Nagyon nehezen illeszkedek be bárhová is ez így volt a suliba is.

A munkámról annyit hogy betanulási időn vagyok egy gyárban ahol csak nők dolgoznak. Segíteni senki nem akar csak lesnek hogy szerencsétlenkedem és ha megkérem az egyiket segítsen Ő még a "legnormálisabb" akkor a többiek beszólogatnak neki hogy mi van dupla pénzt kapsz....stb stb.... Tudom nekem kellene illeszkednem hozzájuk de 17 éves koromtól egyedül voltam mert a barátaim akik voltak vagy elköltöztek vagy barát/barátnőjük lett stb.

A lényeg hogy évekig egyedül voltam. A kommunikáció sem az erősségem ezért is nehéz a beilleszkedés. Félénk vagyok szókincsem 1-2 között szóval mit tehetnék hogy jobb legyen felmondani nem akarok mert kell a munka nagyon és számomra nagyon kedvező hely. De annyira nem várom a holnap reggelt úgy tartok tőle. :( Rita 24


2013. szept. 8. 18:13
 1/2 anonim válasza:
Szia! Elhiszem,hogy nehéz, én is ilyen vagyok, mondjuk én még találtam munkát sajnos, de beilleszkedés terén ugyanez a helyzet nálam is. Annyit tudok csak mondani és bár ez lehet nem segít, hogy tarts ki és kialakul magától. Egyik barátnőm étterembe dolgozott és mindenki lenézően viselkedett vele, nem akartak segíteni se neki, de eltelt egy hónap és olyan kapcsolatokat is kialakított, ami sokkal pozitívabbá tette a hozzáállását a másnapi munkához. Úgyhogy ne aggódj, remélhetőleg nem lesz egy hónap-, de be fognak "fogadni" és jobb lesz a kedved is utána. Annyit tudok még ajánlani,hogy talán, aki a legkedvesebbnek tűnik, legalább csak beszélgetni kezdj el vele. :)
2013. szept. 9. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Előző vagyok: Hajrá! Ne add fel, próbálkozz. Ha látják komolyan dolgozol és próbálsz jobban kijönni velük és beilleszkedni, meg fognak becsülni :)
2013. szept. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!