Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti, melyiket választanátok?...

Ti, melyiket választanátok? Felelősség vs. Monotonítás vs. Pénz? Többi lent

Figyelt kérdés

Mely munkahelyet találnátok megfelelőbbnek:

- ahol kevesebb a felelősség, egészségileg rosszabb állapotba sodorhat, monoton és ráadásban kevesebb pénzt is fizet több műszakban (gyári munka)

- ahol több a felelősség, egészségileg kíméletes, változatos és izgalmas, több pénzt fizet (szellemi munka)



DE nem érzitek magatokat annyira késznek és érettnek a szellemi munkára?

(tanulni fejlődni szeretek, ezt hangsúlyozom is, de nem tudom, hogy pályakezdőként ezt a munkáltatóm mennyire támogatná és lenne türelmes hozzám a kollégám. Itt konkrétan a nyelv részére gondolok. (Tudok egy szinten, de SZERINTEM kevés, és ez által nem érzem magam biztosnak egy olyan munkakörben, ahol a jó kommunikáció feltétel (Disponentin, - telefonálni illetve levelezni kell. Végzettségem által erre is képes vagyok, bár sok hülyeséget tanultam még mellette.)


Szerintetek? Köszönöm a válaszokat és a sok segítséget előre is.


2013. szept. 13. 07:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Gyárba ne menj mert ottragadsz és később nagyon utálni fogod magad miatta.

Próbáld meg a szellemi munkát. Ha nem megy majd szólnak de ez olyan dolog, hogy mindenbe beletanul az ember idővel. A nyelvel sem lesz gondod mert az ügyfélnek is az az érdeke, hogy segíts neki, levél meg alapból nem gáz. Amit tudnod kell azt meg fogod tanulni. Ne becsüld alá magad. Menni fog.

2013. szept. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvánvalóan a második.
2013. szept. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Alapból egyik melóra sincs felkészülve az ember. Bele kell ahhoz kerülni és gyakorlatot szerezni, tehát egyértelmű, hogy kezdheted a másodikkal. A mély víz a legjobb tanító, nem kell aggódnod a tanulás, fejlődés miatt. Én is így kezdtem, fostam minden feladattól, remegtem, ha a telefont fel kellett venni. Ma meg már röhögök az akkori magamon. Nincs olyan, amit ne tudnál megcsinálni, csak akarnod kell, és minél jobban megijedsz tőle, annál jobban neki kell indulni, ez az igazi sikerélmény, amikor saját magad győzöd le, nem az, amikor mások veregetik a vállad, hogy de jól csináltad. Az már csak ráadás. Fuss neki, nem szabad sokat agyalni rajta! Kalappal!
2013. szept. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen a második. Értékelik, ha valaki szereti a kihívásokat és végzettsége is van hozzá. A többi majd jön magától. Persze lehet, hogy két hétig hasmenésed lesz az elején, úgy izgulsz, de majd elmúlik.

Másrészt tényleg ott ragadhatnál a gyárban és ha később lépnél, akkor az önéletrajzodban rosszul mutat majd.

Lehet, hogy nem jön be a jobb állás, krúgnak, felmondassz, bármi, de lesz egy akármilyen hosszú ideig tartó referenciád x cégnél, tapasztalatod egy következő munkahelyre és tapasztalatod arról, hogy egyáltalán ezt szeretnéd-e csinálni.

2013. szept. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Csakis a második és ne foss a felelősségtől Figyelj oda, ha valami nem tiszta akkor kérdezz és jó lesz minden. Legrosszabb esetben azon a helyen mégsem válsz be, de addigra legalább lesz egy pár hónapnyi tapasztalatod, a következő munkahlyen már nem leszel szuperkezdő.
2013. szept. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"- ahol több a felelősség, egészségileg kíméletes, változatos és izgalmas, több pénzt fizet (szellemi munka) "

Ezt mintha egy könyvből olvastad volna. Egy gazdasági ágazatban sem láttam ilyet a 15 év munkatapastalatom alatt. Leginkább a kereskedelemben nincs így, s rámegy az ember egészsége hosszútávon. Elég sok könyvelőt és ügyvédet ismerek, akik áttértek sokkal könnyebb és nyugisabb szakmákra. Nagyon nagy a hajsza felsőbb szinteken is és sokat kell áldozz munkaidő alatt, rengeteg a túlóra, az éjszakázás is, főleg terminusok előtt. Ez ugyanígy van a termelésben is.

2013. szept. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A Call Center, azaz telefonálós munkák nagy része szintén kereskedelmi jellegű, azaz eladnod, értékesítened kell vagy terméket, vagy szolgáltatást, tehát ez a kategória is hozzá csatolható az előző válaszomhoz.
2013. szept. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

FELELŐSSÉG, nagybetűvel.

Ha ezt előbb-utóbb nem vállalod fel, más kezében lesz az életed, és ez magyarázatot ad mindarra, hogy "egészségileg rosszabb állapotba sodorhat, monoton és ráadásban kevesebb pénzt is fizet több műszakban (gyári munka)".

Amúgy nem csak gyári munka, szellemi mókuskerékből is akad bőven.


"Egészségileg kíméletes" - ha felelősségteljesen odafigyelsz az egészségedre is. :)

"Változatos és izgalmas" - Izgalmas, mert változatos, de ugyanettől nem mindig kellemes (kivéve ha egy adrenalin-guru vagy, akit a kihívás éltet).

"Több pénzt fizet" - ez fizet pénzt.

Pénz. Nem bankjegy, nem érme, és főleg nem egy bitsorozat a bankkártyán. Ezek csak mérőeszközök, amit a bankok (akik legyártják) ügyesen manipulálnak, így nincs összhangban a valódi pénzzel, azzal az értékkel amit megteremtesz. Amit viszont te teremtesz, azért felelős vagy, tehát csak a felelősség útján keresel valódi pénzt.


Ha nem érzed magad felkészültnek, továbbtanulhatsz, az is felelősségtudatos dolog, hogy felismered a képességeidet, és aszerint vállalsz többet/kevesebbet. Munkáltatója válogatja, hogy mennyire támogat, ez nem a te döntésed, te viszont megválaszthatod a munkáltatót (aki egyszer lehetsz te magad is, és akkor nem kérdés a támogatás). :)


Persze tudom, hogy beszélni könnyű, csinálni nehéz. De ez igaz a robotmunkára is. A felelősséget viszont ne add más kezébe, mert azzal az életedet adod el éhbérért.


Sok sikert!

2013. szept. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a második. Egyébként én ugyanezt csinálom a cégnél, ahol vagyok. Eleinte én sem bíztam 100%-ig abban, hogy mindent jól értek, sokszor a biztonság kedvéért megkértem a külföldi partnert, hogy inkább emailben is írja le, amit a telefonba mondott, de pár hét alatt teljesen belejöttem. Ma már teljesen rutinosan csevegek telefonon bármelyik nyelven.
2013. szept. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!