Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Százhalombatta ceva raktár....

Százhalombatta ceva raktár. Sok jót nem hallottam róla. Vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Annyit hallottam róla hogy nem fizetnek ki, a műszak végén szólnak hogy még 4 óra túlóra, váratlanul kirúgnak 1 hónap után...

#állás #munka #logisztika #raktár #százhalombatta raktár #ceva raktár #express állás
2013. szept. 16. 15:25
 1/8 anonim válasza:
89%

Hát ez azért így ebben a formában nem igaz. Kifizetéssel nekem még nem volt bajom, kifizetnek. Műszak elején szólnak hogy számítani kell túlórára vagy nem. Persze ez változhat, befutó rendelésektől és az egésznapi teljesítménytől függően.

Nem váratlan az a kirúgás sajnos. A cimkézőket felveszik ha kell munkaerő (ünnepek előtt főleg), ha lemegy a pörgés megválnak a nagyrészüktől, mert nincs rájuk szükség. Sajnos ez ilyen.

2013. dec. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 NyokeeZsoltTinKA válasza:
100%

Terjedjen csak az írásom! Facebook-on fogalmaztam, ahol az elején a tesztre is rákérdeztek, ezért itt kezdődik:


A tesztet mindenki meg tudja csinálni, akinek legalább érettségije van. De az általános8 is elég. Utána a szerződésnek csúfolt papírt nem szabad komolyan venni, az csak formaiság. (Tekintve, hogy 3 hónap próbaidőt határoz meg, és engem 3,5 hónap után távolítottak el onnan, amikor már ki sem rúghattak volna csak úgy mindenféle kamu indokra hivatkozva. Havi bérnek 98 000,- Ft/hó van meghatározva benne, de szinte soha nem érte el a fizetésem ezt. Az sincs odaírva, hogy ez most a nettó, vagy a bruttó.)

A külsős munka egyik legrosszabbja. Dolgozd ki a beled éhbérért! A saját CEVA-s dolgozóknak "nem szabad" túlórázniuk, mégis néha rinyálnak, hogy ebben a hónapban "csak" 150 ezer Ft a fizetésük (mármint amit kézhez kapnak, szóval ez a nettójuk). Persze CEVA-snak bekerülni lehetetlen, kihalásos, és benyalós alapon működik.

Ha külsős vagy, a ledolgozott 8 óra után EL KELL KÉREDZKEDNI, mert különben elvárják, hogy ott maradj plusz 4 órára MINDEN NAP. (Jah, és be sem vagy jelentve. TB-t sem fizetnek utánad. Cafetéria nincs, mivel ez nem állandó munkának számít. Vannak munkaügyi ellenőrzések, de azon csak a megbízott (Bandi) válaszolgat a kérdésekre, a többi csak bólogat. Így nem bukik ki a sok turpisság.)

Ha maradsz túlórázni rendszeresen, akkoris annyit kapsz, mint amennyit a Tesco-ban kaphatnál 8 (!!!) órás műszakért... azaz örülhetsz, ha a fizetésed eléri a 100 ezret. (Bérpapír NINCS! Szóval kiszámolni sem tudod, hogy kapod a fizut.)

Ha nem akarsz maradni, a csoportvezetők beszólogatnak, hogy "Megy vonat Érdre is, szóval tudsz maradni."

Azaz a csoportvezetők kiadják, hogy "mindenki marad" majd ők hazamennek.

Munka közben is folyamatosan a vezetők nyomás alatt tartanak, beszólogatnak, fenyegetnek. Állómunka van (gépnél is), és ha véletlenül le mersz ülni egy pillanatra, rádszólnak.

A raktárban télen hideg van (kabátban dolgoztam), nyáron meg lehet dögleni a melegtől (ezt meg a többiek mesélték).

A lopás rendszeres, a dolgozók az alacsony bér miatt egymástól lopnak. Hol egymás szekrényét törik fel az öltözőben, hol egymás fizetését nyúlják le (mert azt készpénzben kapják, tehát mindenkinél ott van valahol - Bettitől is lenyúlták egyszer).

Telefont nem tarthatsz magadnál. Ha mégis megtalálják Nálad (mert a szekrénybe nem akarod lerakni, és leadni sem akarod), akkor fenyegetés, és retorzió következik... és mindenki MIATTAD szív.

Ha sokan vagytok, előfordul, hogy nem jut szekrény mindenkinek, szóval ha valakivel össze tudsz barátkozni, megkérheted, hogy betedd hozzá a cuccaidat.

Váltott műszak van: Délelőtt, éjszaka, délután. Így váltakozik hetente, szóval mire beleszoknál az egyikbe, addigra jön is a másik.

Pénteken ESTE 7-kor (!!!) szólnak, hogy szombaton BE KELL menned túlórázni (8 órás műszakba), de ha Te nem érsz rá, akkor szólj előre 1 HÉTTEL (!!!).

Szünet: A csomagolók, a címkézők külön-külön mennek szünetre, egymás után negyed órás eltéréssel. De annyira kihajtanak, hogy olyan, mintha nem is lenne. Csekkolós rendszer van: Munkakezdéskor, szünet kezdetén-végén, és a műszak (?) végén is. (Munkaidő alatt úgy mehetsz vécére, ha előtte elkéred a csoportvezetőtől a kulcsot.)

Beléptető forgókapu van, ami szintén csak az európai szabványok szerinti formaiság. Ez a csekkolós rendszertől függetlenül működik. Csak néhány ember kap hozzá kártyát (mindig más), és azok engedik át (ki és be) a többieket.

Kifelé menet: A portán a filmekből ismert fémkapu van, és az övet is mindig ki kell venni, áthaladás után még az őr kézi fémellenőrzővel átellenőriz, a cipőfűzőt kikötni, levenni, megmutatni.

Büfé nincs, kaja, és kávéautomatákból lehet venni valamit. Hűtők külön vannak a műszakoknak, de abból is lopkodnak egymástól.

Bejárás: nekem azt mondta a csaj (Annamari), hogy utazásban térítenek 86%-ot, de mégis megoldották, hogy ez nekem ingyen legyen, és autóval vigyen valaki, akinek 100%-ban fizetik az üzemanyag költségét.

Cégtől függ amúgy, mert van, amelyik kisbusszal viteti be a dolgozókat. Erre sincs külön pont, hogy hol kell várni. A busz körbejár, és úgy szed össze mindenkit. De van, hogy a buszt is úgy utasítják, hogy ne a 8 órás, hanem a 12 órás műszak végén jelenjen meg a dolgozókért.

Összefoglalva: óvva intek mindenkit a CEVA-tól, és leszarom, ha emiatt rágalmazási perre mennek ellenem. (Amúgy sem írattak alá velem titoktartási szerződést.)

Én 3,5 hónapot dolgoztam ott. Bőven elég is volt. Nem értem, hogy a fenébe lehet ott éveket eltölteni.

Jah, majdnem elfelejtettem: Időnként vannak kéretlen, kötelezően végignézendő tájékoztatások a cég fejlődéséről, hogy a vezetők mennyire örülnek maguknak... persze csak szóban köszönik meg... pénzben valahogy elfelejtik... vagy a közvetítő cég nyúlja le, ezt nem tudom.

2014. szept. 5. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 NyokeeZsoltTinKA válasza:
Jah, és pedig van olyan, hogy 1 műszak alatt legalább 10x módosítják, hogy kell maradni túlórázni, vagy nem. Majd a műszak végén szólnak, hogy márpedig de.
2014. szept. 5. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Zsoltnak teljesen mértékben igaza van.Én is dolgoztam ott.Soha többet.
2015. jan. 13. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Sziasztok.


Én 4 éve dolgoztam ott ugyan ezek a feltételek mellett. Lätom,hogy a helyzet azota se valtozott... Embertelen amit csinalnak ott..de megtehetik..

2017. júl. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

2019 Mi változott azóta a Ceva raktárban?

-fizetés,cafeteria

-dolgozók, főnökök, vezetőség

-munkaidő, túlórák

-fluktuáció mekkora?

2019. febr. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%

Kicsit megkésve, de tudok nyilatkozni a Ceváról. Kerüld el messziről ezt a helyet! Csak akkor jelentkezz ide, ha abszolút nincs más lehetőséged! Lassan egy éve vagyok itt, a legrosszabb munkahelyem eddig fő állásban. Nokia szar, olyan monoton munkát kell végezni, amiből bárkinek elege lesz rövidesen. Rengeteg ember megfordult már ott, csoda, hogy fejből emlékszek mindenkire, de tényleg, akik már elmentek onnan... Én egy ideje átkerültem Philipsre, de állítom még talán rosszabb is. 3 műszak, bruttó 200.000 forintért, raktári dolgozóként. Csomagolsz, pakolsz, fóliázol, konténert szedsz, takarítasz, mindezt alamizsnáért... El akarok jönni onnan minden áron, mert k.... elegem van ott mindenből... Fizetés emelést ígértek év elején, hogy majd lesz áprilistól... Április elején közölték, hogy sztornó, mert koronavírus... Cafeteria volt, április után azt sem kaptunk már, mert koronavírus... De dolgozzunk... Máshol vannak juttatások, cafeteria, meg lesznek fizetésemelések, de itt lókolbász sem lesz... Tavaly kértem pulóvert, valaki ellopta hetekkel ezelőtt a munkaállomásomról... Ennyit az emberekről... Mindig fix helyen volt, de valakinek megtetszett és úgy gondolta az őt illeti meg... Nem vágom földhöz érte magam, talán 8 ezret ha kóstál az a ratyi pulóver, de legyen boldog vele a tettes... Darabszámot, ha nem hozod -ami sokszor nem a te hibádból adódik- le vagy cseszve... Nokiás raktári vezető egy hulladék... Talán a legrosszabb főnököm, aki valaha volt... Beképzelt, bunkó, flegma, köszönni nem tud, sokszor még akkor sem, ha TE köszönsz neki előre. Philips is k.... sz.. Szinte mindig elvárják, hogy gyere túlórázni! "Kellene szombaton jönni túlórázni! Jössz?" Buszok rosszak. Az egyikkel jellemzően mindig történik valami, ez a dunaújvárosi. Ha az bekrepál, ami elég sűrű, akkor pusztaszabolcsi busszal mész. Ha olyan településen laksz, hogy az újvárosi busz vinne el, de az csütörtököt mond, akkor másikkal kell menned, ilyenkor minimum fél órával később érsz haza...


Tavaly nem egyszer távolsági busszal járkáltam haza, mert a rendes buszokat a túlórásoknak hagyták meg, ilyenkor fél 3-kor délután nem tudtam csak úgy hazamenni, mindig ki kellett sétálni a vasútállomásra, várni a következő buszra, ami megint fél óra, majd még jött erre az 1 órás hazaút. Jellemzően késő délután értem haza ilyenkor, másnap megint korán kelés, meló... Ősszel ez nem ritka példa.


Rengetegen mentek már el innen, én is ezt a sort fogom hamarosan követni, nagyon remélem mihamarabb. Beadtam a jelentkezésem máshová, jobb fizetésért, jobb körülményekért...


Írj privit, ha bármi kérdésed van!

2020. jún. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
88%
Még az előzőhöz annyit, hogyha Nokiára jelentkezel, sokszor madársz..os, fertőző, büdös, guanós termékekkel kell dolgoznod, mert ázsiai országokból ilyen igénytelen sz..okat küldenek! Egyik srác már fel sem dolgozta anno valamelyiket, mert mint amit f. stengerbe mártogattak úgy nézett ki. Szemtanúja voltam, hozzá sem lehetett volna nyúlni, olyan borzasztóan undorítóan nézett ki, hogy atomot dobtam volna rá! Amit egyszer én dolgoztam fel angliai cuccot, abban ott lapult egy tölcséres vándorpók, ami Ausztráliában őshonos! Ne kérdezd hogy került bele! Elvileg halálos a csípése...
2020. jún. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!