Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyen miért készítik ki...

Munkahelyen miért készítik ki a nők egymást? Miért száll rá egy egész nőcsapat egy "védtelen nőre"? Legtöbbször voltaképpen félnek tőle vagy fékezni akarják buzgóságában? Milyen munkakörökben van ez inkább?

Figyelt kérdés
Elég sok ilyen esetet láttam már, s kíváncsi vagyok, hogy Ti hogyan látjátok. Előre is köszönöm.

2013. szept. 18. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére nem ilyen helyen dolgozom, mi csak ketten vagyunk és nem csináljuk ki egymást.

De tényleg, én is láttam ilyet, ahol hárman vannak, ott már megy a harmadik kibeszélése, persze mindig változik, hogy éppen kit kell utálni. Szerintem szimplán féltékenység, külsőre, családra, pasira, vagy éppen a munkájára.

2013. szept. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindig nagy a valószínűsége az ilyennek olyan munkahelyen, ahol sok nő van összezárva,, teljesen mindegy, milyen az a munkakör. Általában irigység miatt szekálják a nők egymást. Ha fékezni akarnának a buzgóságodban, az azért lehet, mert "túl jól dolgozol", és ők lustábbak, viszont ha Te leszel a mérce a főnökötök számára, és emiatt a többieknek nem lesz nyugta (nem lazulhatnak), akkor meg fognak utálni, erre számíts.
2013. szept. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Mirk ***** válasza:
75%

A nők egymás közti viszonya teljesen más, mint a férfiaké.

Két nő jól meglehet együtt. Barátok lehetnek és elképzelhető, hogy sosem romlik meg a viszonyuk. De dobj csak be közéjük még egyet. Felbomlik az egység. Dobj be még párat. Elindul az intrika, a cselszövés és fondorlat, szövetségek alakulnak és bomlanak fel, az aktuális helyzettől és erőviszonyoktól függően. A nők alapvetően vetélytársak. Nincs ebben semmi misztikum, evolúciós örökség. Egy nőnek el kell csábítania és magához kell láncolnia legjobb esetben évekig egy alkalmas férfit. Sok nő van, és kevesebb az alkalmas férfi, mint az alkalmatlan, tiszta verseny. Egy nő mindig úgy néz egy másik nőre, hogy felméri a képességeit, megjelenését és összeveti önmagával. Egy nő soha de soha sem fog egy másik nőt férfi jelenlétében dicsérni. Sok nőt ismerek és nagyon rég megfigyeltem már azt a vicces, kis dolgot, hogy ha a TV-ben megy egy reklám, sorozat, vagy film, mindegy és megjelenik a képernyőn egy viszonylag vonzó nő, akkor az a nő aki nézi, ha esetleg mond is rá valamit az mindenképpen egy negatív megjegyzés lesz. Szóval így megy ez. Ez nem nőgyűlölet félre ne értsen senki, csak pszichológia. A férfiak például aszerint mérik fel egymást, hogy egy halálra menő küzdelemben ki kerekedne felül. Ilyenek vagyunk.

2013. szept. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

mobbingnak hívják, és már az általános iskolában is észrevehető.

pont ezért nem nagyon barátkozom nőkkel a munkahelyemen. persze lehet, h még így is kibeszélnek, de így legalább megvan a tudat, h nem hátba támadnak, hanem csak szimplán szemetek.

2013. szept. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Micsoda értékes és komoly válaszok, köszönöm. Kíváncsian várom a többit is :).
2013. szept. 19. 09:33
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerencsére nem minden nő ilyen. Az előző munkahelyemen tök jól kijöttünk, és csak egy nő volt, akit kollektíven utáltunk, de a neme tök mindegy volt, ráadásul a férfiak is utálták, abból az egyszerű okból, hogy úgy hazudott, mint a vízfolyás, és közben nem dolgozott egy betűt sem. Nem az volt vele a gond, hogy bárki is irigyelte volna. :)

A mostani munkahelyemen nagyon kevés nő van, jó a hangulat, viszont én az egyiket nem kedvelem különösebben, mert hisztis és pletykás. Nem jutna eszembe kibeszélni a háta mögött és nem vagyok vele bunkó, de figyelek rá, hogy mit mondok el neki.

Nekem így alapvetően nincs túl sok rossz tapasztalatom ezzel kapcsolatban, de tény, hogy a nők nagyon gyakran versengenek és rivalizálnak, és aki éppen nem tenné, annak is ellehetetlenítik a nyugalmas "együttélést"...

2013. szept. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Érdekes vélemények, igazságokkal.

Engem akar kigolyózni, de elődeimet is kicsinálta, felmondtak...

persze hogy nőből van, és nőkkel kekeckedik...

2017. szept. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!