Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Csak én vagyok ilyen nyomorék,...

Csak én vagyok ilyen nyomorék, hogy egész nyáron nem találtam munkát?

Figyelt kérdés
Májusban végeztem a sulival (idegenvezetés), onnantól kezdve megszűnt a tanulói jogviszony, diákmeló nem jöhetett szóba. Egész júniusban munkát kerestem. Tényleg. Sok helyen is voltam, mondták, hogy "majd értesítenek". Aztán volt egy meló, amiről azt hittem, hogy tényleg bejön, 3 hetet el is b*sztam rá, diszpécseri meló volt. De a végén kiderült, hogy oda se kellek. Már június vége volt, nagyon elkeseredtem. Júliusban volt egy olyan munkám, hogy öreg néninél takarítottam. 1500 Ft-ért. Undorító volt az a lakás... Nem bántani akarom őt, mert öreg már, érthető... Mindenesetre rohadtul elment a kedvem. Eszembe jutott, hogy más nyaral, szórakozik, a barátaival van. Na ja, de nekem azok sincsenek. Új városba költöztünk tavaly szeptemberben, nincsenek nagyon kapcsolataim. Persze akadnak, de nem olyan, akivel egész nyáron lóghatok. Barátommal lakom egyébként, ő reggeltől estig dolgozik... Nem ő tart el. Állami gondozott vagyok, havonta kapok 50 ezer forintot lakhatásra, kajára meg úgy mindenre. Szóval nem szabadna panaszkodnom, mert másnak ezerszer rosszabb helyzete van, mivel családot kell eltartania ugyanennyi pénzből. Nem is azzal van a baj, hogy nem kerestem pénzt (persze ez se jó), de nem csináltam SEMMIT. Sorozatokat néztem, főzögettem, sütögettem, néha azért csekkoltam az álláshirdetéseket, olvastam, ilyesmi. Szóval a júliusom nagyon lájtos volt. Most itt az augusztus, felvettek egyetemre, igaz, hogy államira, de semmi megtakarított pénzem nincsen. Félek, hogy szociális ösztöndíjat se fogok kapni... Meg attól is tartok, hogy ha szeptemberben elkezdődik a suli, nem tudok majd mellette dolgozni rendszeresen. Annyira gyűlölöm magam, hogy elpazaroltam egy nyarat a semmire. Ebben a hónapban elvileg meglátogatnak tesómék, az egyiket 6 éve nem láttam. Szóval ez a nyaram csúcspontja, 1 hétig lesz itt. Most volt egy olyan lehetőség, hogy szobalány állás, de csak úgy, hogy bármikor elérhető vagyok, suli alatt is. Én hülye meg nem vállaltam el. Pedig ez tegnap volt. Így visszatekintve felfordul magamtól a gyomrom. Tavaly meg azelőtt is dolgoztam, azok előtt pedig nyaralni voltam az intézettel, ahol laktam akkor. Mit csináljak magammal?
2013. júl. 31. 18:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Három évvel ezelőtt végeztem a sulival, 2010 júniusában. Első munkám 2010 decemberében volt...
2013. júl. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Idegenvezetésben nem is lehet elhelyezkedni tapasztalat nélkül... Voltam a helyi tourinform irodában, és konkrétan ki lettem röhögve. Adtam fel hirdetést, hogy akár önkéntes munkát is vállalnék, de nem jött semmi. Tisztában vagyok vele, hogy az angol és spanyol tudásomat még tökéletesíteni kell, de azt gondoltam, kapok majd lehetőséget. Az a baj, hogy a sulinkban nem volt nyári gyakorlat sem...

Egyébként nem ragaszkodtam ahhoz, hogy idegenforgalomban helyezkedjek fel, mentem volna én árufeltöltésre is. Most látom, vannak ilyen kérdőívezések, de teljesítményre megy, plusz odakint 40 fok van... Ettől függetlenül szerintem meg fogom próbálni. Amúgy nem arról van szó, hogy nem tudnám feltalálni magam, hiszen rengeteg teendőm van az egyetemmel kapcsolatban, de egyszerűen fáj a tudat, hogy lassan 20 éves létemre egy egész nyarat a semmivel töltöttem.

2013. júl. 31. 18:54
 3/6 anonim ***** válasza:

ezen most már ne agyalj.

Valószínúleg jól jön majd ez a kipihentség az egyetem elején.


Tudsz esetleg előre tanulni?

Hovy vettek fel ?

(45)

2013. júl. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, kaptam már anyagokat felsőbb évesektől. Olvasgatom is őket. Gyógypedagógus leszek. :) Szóvel le tudom kötni magam, csak van, hogy pl. anyósom rákérdez, mi újság a munkával... és akkor szétdurran az agyam, mert eszembe jut, mekkora rakás sz*r vagyok. De köszönöm a tanácsot!
2013. júl. 31. 19:15
 5/6 anonim ***** válasza:

Miért lennél nyomorék?

A mai világban elég nehéz elhelyezkedni, főleg akkor, ha nincsenek kapcsolataid, s pályakezdő vagy.

2013. júl. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én sem találta munkát egész nyáron (vagyis eddig).

Bár é marketing és kommunikáció szakot végeztem okj-n de ehhez jó nyelvtudás szükséges nekem pedig nincs :( Hiába tanultam 10 évig angolt mégsem tudom. Szeptembertől megyek másik okj-t tanulni jövőre megpróbálom az egyetemet. Én sem csináltam semmit nyáron csak amiket te is írtál: sorozatot néztem, filmeztem, olvastam, sétáltam.

Remélem szeptembertől jobb lesz.

Sok sikert neked az egyetemhez! :) 21/L

2013. júl. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!