Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ilyenkor is jár a 30 nap...

Ilyenkor is jár a 30 nap felmondási idő?

Figyelt kérdés

Szeptember 7-8 lázasan mentem be dolgozni, 8.-án beugrottak helyettem délután. 9.-én amúgy is szabadnapos voltam, pihentem, majd szeptember 10.-én 40 fokos lázzal ébredtem. Felhívtam a főnököt hogy nem tudok bemenni. 2 óra múlva visszahívott, hogy akkor menjek be és írjam alá a felmondásom, amit 9.-ére datált, mert "NEM AKAROK TÁPPÉNZT FIZETNI, MENJ PASSZÍV TÁPPÉNZRE!". Utána néztem, passzív táppénz 2011-óta nem létezik a visszaélések miatt, visszahívtam, hogy nem fogok visszadatált papírokat aláírni, mert ez okirat hamisítás, és maradok táppénzen, ha tetszik, ha nem, és ha kell perre viszem a dolgot, mert olyan nincs, hogy valaki nem akar fizetni, akkor ne vegyen fel alkalmazottat.

Azóta műtöttek, maradtam táppénzen, és elsejével lejár a próbaidős szerződésem. A kérdésem pedig az, hogy másodikán már megszűnik a táppénzem, és ilyen esetben is jár-e a 30 napos felmondási idő, vagy egy havi bér - azt hiszem - ami járna ha a munkáltató küld el próbaidő után.

Mivel tudna még ártani, ilyen esetben?



2013. szept. 27. 11:16
 1/8 anonim válasza:
A póbaidő alatt bármelyik fél indoklás nélkül azonnali hatályal felmondhat, itt ennyi a lényeg. Attól még, hogy nem írtad alá, érvényes a felmondás a munkáltató részéről. A többi nem számít.
2013. szept. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha ki vagyok írva táppénzre akkor nem nem mondhat fel, és visszadatált papírokat akkor sem vagyok köteles aláríni, ha indokolja ha nem.
2013. szept. 27. 11:30
 3/8 anonim ***** válasza:

Próbaidő alatt táppénzen nem rughat ki,ez tény.

Azt alá ne ird.

Viszont elsejével megszünik a munkahelyed,mert nem hosszabbitja meg.Ilyenkor nincs 30 napos felmondási idő,próbaidőnél ilyen nincs.


1 havi bér általában nem jár plusszba sima próbaidőnél,szerződésedben te tudod mi van.

2013. szept. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vittél orvosi igazolást?
2013. szept. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mivel műtöttek?

Mitőtl volt lázad?

Ilyenkor félnek a "főnökök", hogy sokáig maradsz távol

2013. szept. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Ilyen esetben 30 napos felmondási idő nincs!
2013. szept. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én úgy tudom h úgy változott a jogszabály hogy már ki lehet rúgni táppénz alatt is.
2013. szept. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Általános szerződésem van, tehát a 3 hónap próbaidőm letelt, akkor elviekben automatikusan megvan az állandó szerződésem.
2013. szept. 30. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!