Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkatársam minden elképzelhet...

Munkatársam minden elképzelhető módon mérgezi a munkahelyi légkört, csak mert kiálltam magamért. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Én vagyok a legfiatalabb a munkahelyemen, ráadásul én kerültem oda legkésőbb. Mindig minden pluszt elvállaltam, ha valaki megkért, hogy hétvégén cseréljek vele, mert dolga lesz, szó nélkül belementem. Senkivel sem volt konfliktusom a közel 40 kolléga közül egészen a hét közepéig.


A jövő havi hétvégék elosztásáról volt szó. Jeleztem, hogy nekem melyik hétvége jó, a főnök rábólintott, ahogy mindenki más is, kivéve az egyik férfikollégát, aki rögtön fennakadt, hogy ez tök logikátlan, és mégis hogy képzelem, mert az neki kell. Emlékeztettem, hogy előző hónapban átvállaltam az ő műszakját, hogy el tudjon menni egy esküvőre, mire közölte, hogy "még jó".


A főnök behívott minket, hogy beszéljük meg. A kolléga nem tudott elfogadható érvet felhozni, én pedig 2 év óta először kiálltam magamért, és nem engedtem az akaratomból.

Azóta megállás nélkül ott tesz keresztbe, ahol tud.


pl: Másik városban volt értekezlet, egy kocsiba kerültünk. Hárman lányok megkértük, hogy legyen szíves, álljon meg egy benzinkútnál, mert mosdóba kellene mennünk. Mintha meg se hallotta volna, pedig 3 órás útról volt szó. Hazafelé ugyanez a gyerekes műsor volt, elöl pusmogtak a haverjával, kibeszéltek minket, a kolléganő kénytelen volt nálam aludni, mivel nem vitte haza (ahogy meg volt beszélve, ráadásul útba esett!), hanem visszavitte Szombathelyre a céghez, de akkor már nem ment busza. Amikor rákérdeztem, hogy mégis mi a baja, közölte, hogy semmi, majd teljes hangerőre feltekerte a rádiót.



Nem lehet vele beszélni. Tegnap is próbáltam, mert nem akarom, hogy minden nap ez legyen, de egyszerűen levegőnek nézett.


Mit csináljak?


2013. szept. 28. 14:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Hogy ez mekkora egy bunkó... nagyon remélem hogy ezt minél hamarabb repítik a cégből !!!
2013. szept. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nézd, ezt az idiótát a "férfiasságában" sértetted meg, amikor nő létedre sikerült magad mellé állítani a főnököt. Én a helyedben csak azért sem venném fel a kesztyűt, bármit csinál, ragyognék a jókedvtől, és kedvesen mosolyogva megemlíteném, hogy ezzel a barlanglakókra jellemző viselkedéssel csak annyit ér el, hogy teljesen lejáratja magát mindenki előtt.
2013. szept. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Semmit. Látványosan ignoráld.
2013. szept. 29. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jó tanácsot nem tudok adni ilyen esetekben.

Én is találkoztam hasonló figurákkal munkahelyeimen.

Az a bajuk hogy létezel.. Akármit csinálsz nem sok esélyed van hogy kijössz valaha velük.

Maximum meg bírod osztani a társaságot ha ügyesen forgatod az érveket és a szavakat.

Sok vesztenivalód nincs.

Céljuk a folyamatos áskálódás hogy kitegyenek a cégtől. -Azt nézik mikor hibázol hogy beköphessenek.

A miértre is adok választ. Azért csinálják mert rokonuk jóska pista szeretne jönni a helyedre dolgozni csak fogod a létszámot előlle. Kirúgnak már adják is le a drótot hogy üres a helyed.

Ez az ok.


Mesélek egy tanulságos történetet az életemből ,hogy ne érjen olyan nagy meglepetés.

Réges régen egy üzembe dolgoztam jó monoton kis szalagmunkára fogtak 12 órába. Hajolgatós meló volt pakoltam egész nap kézzel a termelést. A szünetünk leváltás alapján működött ,fél nap után tudtam valakit találni hogy leváltson míg kimegyek az öltözőbe kajálni.

Senki nem volt az öltözőbe üres volt a pad. Én fogtam magam és kinyújtóztam rajta. Olyan jól esett ,úgy éreztem hogy helyreugrálnak a csigolyáim. 3percet nem feküdtem a padon valamelyik jóakaróm lefotózta ezt a mobiljával és kinyomtatta. Aztán kiragasztotta pár gép oldalára. Én erről nem tudtam persze mert dolgoztam. És fél óra múlva már mindenki azzal jött hogy én alszok a padon munkaidőbe. Mivel mindenki látta a képet így 30 emberrel nem tudtam vitatkozni. A főnök fülébe jutott ez persze. Hisz ez volt a cél. Nem telt bele 2 nap már közölték hogy nem kell jönnöm többet.

Nagyon rosszul esett. Dolgoztam 3 ember helyett állítom.

De tudod mit?! Még azon is gondolkoztam hogy megveretem őket.

Most már nem sajnálom azt a munkahelyet mert 6x annyit keresek fele annyi munkával de ők mégmindíg ott rohadnak minimálbérét.

Bármi lesz egyszer megtalálod úgyis a helyed.

2013. szept. 29. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!