Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Komolyan jobb egy kamu önéletr...

Komolyan jobb egy kamu önéletrajz mint a valóságos?

Figyelt kérdés

Tanfolyamra mentem volna szeptembertől,de megszűnt a szak,utolsó pillanatban szóltak átiratkozni nem tudtam,na mind1 nem ez a lényeg.

Munkanélküli vagyok jelenleg.Csináltam egy önéletrajzot,bár elég silány lett mivel pályakezdő vagyok.Júniusban érettségiztem.Szóval semmi szakmám,tapasztalatom nincsen :/


Egyik rokonunk meglátta az önéletrajzomat és azt mondta,hogy úgy szar ahogy van.Erre csinált nekem egy kamusat.Hazugságok vannak benne,hogy itt meg ott dolgoztam közben nem is és fogalmam sincs a munkakörökről amiket bele írkált,jó eltudnám mondani,hogy mit csinálhat egy ilyen személy.De akkor is,nem dolgoztam ilyesmiket! Most csak azért felvennék egy olyan munkakörre ami szerepel az önéletrajzomban,aztán kiderül,hogy fingom sincs róla.Hát nem tudom,elég gáz lenne szerintem.

Meg bele van írva jó kommunikációs készség,meg jó próbléma megoldóképesség.Sajnos ezek sem igazak rám :S


Nem tudom mit évő legyek.Az a baj,nem vagyok egy spontán ember így ha interjún bele kérdeznek esetleg az előző munkahelyekre nem tudnám magam kivágni.Tök gáz lenne.Így is nagyon izgulós vagyuk,szóbeli érettséginél majdnem széthánytam magam az izgulástól.Egy állásinterjúra meg magabiztosan bemenni és végig kamuzni,nem lennék rá képes!


Tudom,hogy erőszakosnak,nagyhangúnak kell lenni a mai világba főleg,ha munka kell,csak nem vagyok rá képes! Már eldöntöttem magamban,hogy minden állást elfogadok nem válogatok,eddig eléggé megválogattam hová megyek,persze az önéletrajzomat elküldtem.Most már ott vagyok jó elfogadok inkább bármit,mert csak pár hónap max egy fél évig kell a munka,hogy a tanfolyamra össze gyűjtsem a pénzt,utána könnyebb lenne.


Bármilyen tanács jól jönne.


2013. okt. 4. 12:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nezd, ha en ipari buvarnak jelentkezek es fingom nincs rola akkor nem irok be 2 ev tapasztalatot, viszont ha takaritonak akkor akar 5 evet is, mert azt el tudom vegezni.

Ha nagyon specko a szakma akkor gaz, mert en pl nem ertek semmit a konyveleshez, ha beadnak egy CV-t amin konyvelo voltam akkor tuti magambol csinalnak hulyet 1 pillanat alatt a meloban.

2013. okt. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

javaslom, hogy arra az állás interjúra, (ha hívnának) még akkor se menj el, amire a "kamu" önéletrajzot küldted.

mentsd ki magad, pl. mond azt, hogy közben sikerült elhelyezkedned.

ellenkező esetben, nagyot "repülhetsz" és esetleg még meg is szégyenítenek a hazudozásodért.

2013. okt. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A kamusat nem küldtem el sehová még.Pont azért, mert gáz lenne.

Recepciós,adminisztráció,meg mindenféle beszélgetések lebonyolítása van benne hogy azokat csináltam.

Egy takarítást nyilván megtudok csinálni az olyan alap dolog.Abba tényleg lehet hazudni.

Ja és olyan cégeket írt bele a rokonom,hogy szerintem kisem néznék,hogy ott dolgoztam -.-

Én mondtam nem kéne ez a kamu,de azt mondták akkor meg nem lesz munkám.De olyanról hazudni,amihez nem értek,nem hinném,hogy okos dolog.

Ha még az lenne,hogy mondjuk x munkakörben volt mondjuk fél-1 év tapasztalatom,de az önéletrajzba 4-5 év tapasztalatot írok még az is jobb,mert mégis dolgoztam ott.De így,ha ez kiderül,magamat járatom le!

2013. okt. 4. 15:23
 4/10 anonim ***** válasza:
Milyen szakma es mennyire vagy otthon benne?
2013. okt. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Azt csak példának írtam.


Amiben nagyon otthon vagyok az a kutyák viselkedése,kutyák etetési módja.Még a fotózás is.

Más nincs amihez értenék sajnos :/

2013. okt. 4. 18:20
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha nem volt bejelentett állásod,akkor ne kamuzz az önéletrajzba! apeh meg egyebeknél feldobhatnak!


Belső tulajdonságokról,kompetenciákról...mint pl a precizitás,jó probléma megoldóképesség-ezekről írhatsz nyugodtan...

2013. okt. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Okés,köszi.

Jézusom már csak azt kéne hogy rám szálljának.

Nem is értem a rokonomat,hogy jutott eszébe olyan,hogy egy kamu önéletrajzot csináljunk.

2013. okt. 7. 18:02
 8/10 anonim ***** válasza:
Én azt ajánlom, ne kamuzz semmiben. Olyan dolgokban sem, mint pl. a takarítás, vagy a hasonló könnyűnek hitt munkák.. Hiába nem kell sok ész az ilyen munkákhoz, de akkor is már az első pillanatban kiderül, ha még sosem csináltad és az baromi gáz dolog.. Amúgy is, ha csak pár hónapig akarsz dolgozni, menj el egy gyorsétterembe, vagy szórólapos munkára, ilyen helyekre mindenkit felvesznek, nincs szükség munkatapasztalatra, vagy végzettségre. Olyan tulajdonságokat is hülyeség beleírni, amik egyáltalán nem jellemzőek rád.. pl. leírod, hogy jó a kommunikációs képességed, de az interjún meg se tudsz szólalni, nagyon ciki és egyáltalán nem fognak komolyan venni. Én úgy vagyok vele, hogy inkább ne vegyenek fel sehova, mint olyan helyre, ahol olyat kérnek tőlem, mit nem tudok elvégezni, aztán meg jól beégek és még ki is rúgnak..
2013. okt. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem kiabálok el semmit lehet lesz munkám :) persze a kamusat töröltem..csak az igazság van benne ..ezt küldöm mindenhová..én is úgy gondolom,hogy hazugsággal csak lejáratom magam..a kamusra nyomtam egy delete-t :D ds legalább megerősitettetek abban hogy kamuzni nem okos dolog állásnál...olyan 4-5 hónap az amit szeretnék dolgozni mert ennyitől összegyűlik a pénz a tanfolyamra..onnan már egyszerűbb lesz :)
2013. okt. 9. 23:04
 10/10 Citrix válasza:
0%

1. Gyakorolj az állásinterjúra. Barát/barátnő/haver/testvér/szülő aki kérdez. Az első 10 után sokkal ügyesebb leszel. A lényeg, hogy össze vissza szoktak váltani a témákban, tehát lazának kell lenned.


2. Dobj be előtte valami gyorsítót (rövidet), vagy kettőt. Kicsit feloldódsz.


3. Ipari másnaposan menj interjúra. Amikor alapból beleszarsz mindenbe. Amikor vizsgáztam így mentem mindig, aztán állásinterjúra is volt, hogy így mentem. Laza voltam, beszédes, még jókat is röhögtem a szar poénokon. Egy próbát megér.

2014. jan. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!