Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Csak én dolgozom a legrosszabb...

Csak én dolgozom a legrosszabb osztrák munkahelyen?

Figyelt kérdés
Már két éve dolgozom kint,és ez a harmadik helyem, de ez sem az igazi! Én dolgozok becsülettel, és soha nem állok meg szünetre, csak ha kajaszünet van, és mindíg csesztetnek valamiért! Konyhán dolgozom mint kisegítő, de én többet dolgozom mint a szakácsok. Ők fél óránként szünetet tartanak, míg én akkor is dolgozom. A főnököm nagyon meg van elégedve velem elmondása szerint, de a közvetlen feletteseim mindíg csesztetnek valami miatt, amit esetleg nem is én csináltam. Sokszor inkább rájuk borítanám az asztalt és végleg haza mennék Magyarországra!Már ott tartok, hogy gyomorgörccsel megyek dolgozni. Gondolkodtam már a munkahelyváltáson is, de már az a negyedik helyem lenne. Vagy én vagyok hülye?
2013. okt. 5. 21:12
 1/7 anonim válasza:
A konyha ilyen hely. Mindenki stresszes, pörög, ordít, veszekszik, és naná, hogy a külföldin töltik ki a dühüket, ill. azon, akin látják, hogy jól bepipul rajta. Tapasztalat. Férjem a 3. munkahelyén van (nem emiatt cserélt helyet, így jött ki a lépés). Mindenhol ez van, hidd el. Nézd azt, hogy itthon se lenne különb, ráadásul töredéke pénzt kapnál érte.
2013. okt. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
kemény meló
2013. okt. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Egyszer még júniusban úgy felidegesítettek, hogy rögtön felmondtam. Aztán később lehiggadtam , és szerencsére a főnököm leült velem. Akkor mindent elmondtam neki, és megígérte, hogy jobban odafigyel a konyhára. Ez ment is kb két hétig aztán minden maradt a régi. Most például már hetek óta kérek erre a hétre egy szabadnapot (egyszer én mondom meg mikor az évben), mert hivatali ügyem lenne, de közölték nem kaphatok akkor mert sok vendég lesz. Már hetekkel előre kértem időpontot és most ez is ugrik. De ha másnak "szül a hörcsöge" akkor természetesen az kaphat szabit. Ha szabadnapos vagyok és másnap megyek dolgozni akkor az én részlegemen katasztrofális helyzet van mert semmit nzerintem keresek másikat.... Bocsánat csak annyira felhúztam magam....
2013. okt. 5. 21:33
 4/7 anonim válasza:
Annyira tipikus, amiket leírtál. Nem vagy egyedül, kitartás! :) (Első voltam.)
2013. okt. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Ez nem egyedi eset, a külföldi munkahelyeken elvárják a kemény munkát. Bárhová mész, cseszegetéssel, teljesítési kényszerrel fogsz találkozni. Az osztrákok ebből a szempontból még lájtosak is, a németeknek még keményebbek az elvárásaik. Aztán ott van még a munkahelyi rivalizálás, ami bevándorlók, vendégmunkások között sok feszültséget teremt. Mindenki féltékeny a másikra, félti a saját pozícióját, szeretne előrébb jutni nagyobb fizetésért és ebben a törekvésükben úgy gondolják, hogy mindenki más az útjukban van, még akkor is, ha per pillanat nem jelent közvetlen veszélyt rájuk nézve. Sokkal durvább, szinte vérre menő harcok vannak a munkahelyeken a külföldiek között. A főnök meg persze hogy elégedett, ő nem tekint lehetséges riválisának, csak azt látja, hogy el van végezve a munka.
2013. okt. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Itt nyolcan vagyunk a konyhán, és csak én magamban mint külföldi! Gondolhatjátok! Ja és természetesen én jóval kevesebbet kapok , mint a többiek! És természetesen jóval többet dolgozom...... Köszönöm a válaszokat ment a pont mindenkinek...
2013. okt. 5. 22:15
 7/7 anonim ***** válasza:
te csak ott egy külföldi munkaerő vagy..ne várj sok jót!
2013. okt. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!