Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pozitív-Negatív élmények...

Pozitív-Negatív élmények KÜLFÖLDI MUNKÁVAL kapcsolatosan? Van személyes tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
Sok pletyka kering hogy mégsem olyan jó kint lenni, inkább itthon. Meg kell osztani a szállást idegenekkel pl. mert nagyon drága a bérleti díj, a keresetedet feléled stb.

2013. okt. 7. 08:28
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
100%
Sztem ez egyén függő,hogy kinek mennyi fér bele.Lehet gondolkodni,hogy kicsit alább adni a nyávogásból,és jól keresni külföldön,vagy itthon dolgozni,és éppen hogy csak,nem éhen halni.
2013. okt. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha egy fillér nélkül vágsz bele,valami segédmunkásként brigádokkal,akkor ne is várj többet,azonban ha elakarsz érni valamit,először a nyelvet kell nagyon megtanulni.Beleértve pár százezer kezdőtőke...és akkor valóban nem fogsz nyafogni,hogy van idegenekkel laksz valami lepusztult szállón,meg lehúznak.A közvetítő cégeket felejsd is el,nem lehet rájuk támaszkoni mert csak hoppon találod magad.Gondolom értesz belőle
2013. okt. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
75%
Én krvára nem éreztem jól magam kinnt,a németek kellőképpen lekezelőek,visszahúzódoak,nem barátságosak,saját magyarjaid meg ott fognak veled kbaszni ahol nem széggyelik majd meglátod ,sajnos a vártnál előbb jöttem haza.De nem bántam meg.Kicsit más kinnt a munka morál (kitapossák az emberből a szuszt).5hónapot voltam.
2013. okt. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 A kérdező kommentje:
Hol voltál pontosan, melyik városban? Egyáltalán nem mindegy hogy Németország melyik részén, gondolom városban azért nem annyira idegengyűlölők a németek (?)
2013. okt. 7. 11:06
 5/61 anonim ***** válasza:
0%
Dehogynem mint az állat,annyira idegengyülölők mindig is azlesznek,ők ilyenek,amúgy Ingolstadt mellett.
2013. okt. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 A kérdező kommentje:
Én Karlsrule-ről hallottam hasonlót, Hamburgról és Berlinről viszont jót. Frankfurt és Köln is tele van bevándorlókkal, nem hiszem hogy annyira rosszul bánnának velük.
2013. okt. 7. 12:39
 7/61 anonim ***** válasza:
75%
Úgylátom nem érted a lényeget,nem a szállással vagy a pénzel volt baj,az kitünő volt,korrekt,hanem magával az "Auslander"-ekkel való hozzállásban,volt olyan már a 4.hónapja dolgoztam ott,reggel nem akart lekezelni velem a csávó,köszöntem elforditotta a fejét,akkor kiabáltak,eggyik kis kcsog gyerekre rákellett mozduljak hogy vegyen vissza az arcából,szóval ilyenek,a pénznek örültem másnak nem,jó a boltba meg úgy máshelyen "kedvesebbek" az emberek,de én nem bratyizni megyek ki a németekhez,hanem dolgozni.Sokan nem értik hiába élsz le kinn 80évet,akkor is a fejedhez fogják vágni hogy Auslander vagy,az nem a mi világunk...,igen befogadnak téged stb,de nem felejtik el honnan jössz az biztos.
2013. okt. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
100%

Londonban élek 2 éve, korábban rövid ideig Rotterdamban és Bécsben is. Ha azt nézzük hogy egy átlag fizetésből hol mennyi megy el szállásra akkor eddig London a legdrágább, itt ha külön akarsz élni és nem 8-10 emberrel osztozni akkor egy átlagfizu (1700Ł) több mint fele elmegy csak egy garzonra (zónától és környéktől függ persze az ár is).

A lakások állapota is messze van sokszor még az európai átlagtól, szigetelés nincs a házakon, sokszor luxus a dupla ablak is, vizesednek a falak, penészedik a szoba és sokszor le van lakva.

Munkánál meg kell nézni hogy milyen a vezetés, a személyzet, mert örök érvényű szabály hogy amilyen a cég olyanok lesznek a körülmények is. Ha araboknak dolgozol (volt benne részem) akkor a munkakörülmények sem mindig lesznek európaiak és sokszor az alap dolgokat sem tartják be. (Étkezés biztosítása, szünetek, munkaidő, stb).

Egy európai vagy amerikai tulajdonú cégnél és vezetőséggel viszont élmény lehet a munka és mindent megtesznek hogy jól érezze magát az ember.

Mindent összevetve a tapasztalatom szerint Ausztria a csúcs, majd Hollandia, majd UK. Máshol nem volt szerencsém melózni.

2013. okt. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
Németo.ban a magyarok-románok is ugyanolyan "Auslander"-ek, mint az arabok és afrikaiak. De minthogy mégtöbb arab megy fel hozzájuk, így kénytelenek lesznek már egyszer elfogadni :)). A jó német nyelvtudás mindenképpen számít annak érdekében, hogy szóba álljanak veled, amúgy pedig nagyon jól értenek angolul, csak alig akarnak megszólalni :)). Ingolstadt és Hamburg környéke rémes.
2013. okt. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
A 8-as válaszával nagyon is egyetértek.
2013. okt. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!