Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek az orosz...

Mi a véleményetek az orosz agárról? Van akár személyes tapasztalatotok is vele?

Figyelt kérdés
Évek óta nagy kedvencem a barzoi,bár sajnos,nagyon sokszor még nem találkoztam velük,kiállításon is csak néha.A múltkor épp Pesten,a Nyugatiban jártam,mikor arra hoztak egy komplett családot",egy gyönyörű kant,egy szukát és egy kölyköt...Teljesen ledöbbentem,olyan gyönyörűek,kecsesek voltak,sugárzott belőlük az eleganancia,a nemesség.Szerintem nagyon különleges,páratlan megjelenésű kutyák(nem is volt,aki ne nézte volna őket ámélkodva)bár a jellemükről csak annyit tudok,amennyi neten le van írva,pl fajtaismertetőkben.Gazdikkal,vagy a fajtát jobban ismerőkkel még sajnos nem beszélgettem.Érdekel,nektek mi a véleményetek(negatív,pozitív egyaránt!)találkoztatok-e már barzojjal,ismeritek-e a fajtát akár személyesen?

#orosz #agár #barzoi
2013. máj. 10. 17:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
nekem van is itthon egy :) kan, most lesz másfél éves, olyan mint egy macska, egész nap alszik, és folyton lopkod...bár ez agár tulajdonság :)
2013. máj. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Jajj de jó neked!:)Gratulálok hozzá!Nagyon aranyos a szitu,amit írtál-hogy érted,hogy,,lopkod"? :D Jelleméről tudnál nekem kicsit mesélni?Pl,hogy viszonyul más kutyákhoz,gyerekekhez,gazdihoz mennyire kötődik,mennyire tanulékony,őrzi-e a házat,gazdit(bár tudom,nyilván nem ez az eredeti feladata),mennyire játékos?Ha írnál néhány dolgot még róla,nagyon megköszönném:)
2013. máj. 10. 19:59
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

az agarak alapból elég lopkodósak és nagyon nehéz őket erről leszoktatni, kölyökként mindent leszedett amit elért és elhordta (nem tette tönkre csak elvitte) Addig jutottam vele, hogy már tárgyakat nem szed le mindig (néha azért előfordul) de kaját előhagyni nem lehet(pulton, asztalon, még szekrény tetején se lehet mert méretéből adódóan onnan is leszedi)

Nem könnyen tanítható, azt gyorsan megtanulja ami neki fontos (pl kinyitni az ajtót) de a "Nem" szó komoly kihívás.

A behívás megtanítás szintén nem egyszerű feladat.

Alapból nehezebb képezni mint más fajtákat de együtélni viszont könnyebb velük (szinte egyáltalán nem ugatnak, nyugisak)


Ja házőrzésről ne is álmodj, mondjuk néha ugat de nem kifejezetten éber (jelezni nem jelez, ha ugat azért érdemes megnézni az okát)

Kertben nem tartható, ha csak nincs kinn is kanapéd mert kemény földre nem fekszenek le max ha az életük múlik rajta, lakásban se a kutyaágyra (max ha nagyon puha) nálunk saját kanapéja van és az udvaron is van egy régi kanapé kirakva neki

2013. máj. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!