Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Telefonos ügyintéző miért bunkó?

Telefonos ügyintéző miért bunkó?

Figyelt kérdés

Már nem először járok így. Felhívnak. Ajánlja a szolgáltatását. Udvariasan meghallgatom, és udvariasan elhárítom. (Hetente kb. 2-3 hívásom biztos van, fogalmam sincs honnan veszik a számomat? Talán egymásnak adogatják? Soha sehol nem adom meg a számomat ilyen célból).


Legutóbb is ezen a héten, udvariasan elkezdem, köszönöm szépen, nem kérem... és máris levágja a telefont köszönés nélkül. Hát én köszönöm kedves bunkó telefonos ügyintéző, hogy lehúzod a többi kollégádat is mindenki szemében, akik normálisan megköszönik, és elbúcsúznak tőlem a beszélgetés végén.


Ja, és mindez a 06-1-296-2556 számról. Orvosi hőkamerás szolgltatást akart nekem felkínálni.


2013. okt. 13. 15:07
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
51%

Nagyon cigány lett a világ, ez a sok gyökér marketinges, meg ügynök. A legalja az ingatlanügynök.

Nyugodtan mondd meg nekik, hogy töröljék ki a számod a rendszerükből. Vagy ha ráérsz húzd az időt, kérdezz meg mindent amit csak lehet a készülékről, szolgáltatásról majd amikor már eltelt 30 perc, akkor mondd hogy még gondolkodsz és majd keresed ha érdekel :)



Én egy pénzügyi kóklert hitegettem aki felhívott, hogy nagy összeggel beszállnék, kikérdeztem már mindent tőle, és sikerült kifárasztanom a r0hadékot. Azóta sem hívott.

2013. okt. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
63%

Ugyanarról a számról engem is hívtak már, és elég kedves volt a csaj aki mondta ugyanezt a hőkamerás cuccot, nagyon nem is figyeltem oda mondtam hogy ühüm közben meg olvastam aztán amint hallottam hogy elhallgat automatikusan mondtam hogy nem kérem köszi, és kíváncsiságból rákérdeztem honnan tudják a számom, ő annyit mondott hogy regisztráltam egy oldalra már nem jut eszembe hova ilyen nyereményjátékra és onnan van, és valahogy igaz is mert én tényleg szoktam ilyenekre regisztrálni főleg amiket facebookon hirdetnek mert ezek már bejöttek nálam, igaz hogy csak kis apróságokat nyertem de nyeremény és ez a lényeg. Aztán mondtam hogy köszi nem és lerakta ő is udvarias volt, én is nem volt gond. Régen amikor még volt vezetékes telefonunk akkor azon hívtak minket egy csomószor ott volt aki némelyik bunkó volt meg minden, hát én is visszaválaszoltam és egyből lerakta.

Egyik ismerősöm is nemrég kapott egy ilyen állást és ő is mondta hogy szerveznek időnként nyereményjátékokat egy bizonyos cégnél és egy kis pénzért cserébe ők adnak egy listát amin telefonszámok vannak sokszor névvel ellátva mellette hogy tudják kit keresnek és úgy hívják az embereket fel. És ez valamilyen szinten jogos is mert ugye van egy feltétel mező amit el kell olvasni de gondolom az emberek 99,99% a csak kipipálja és nem olvassa el, oda meg egyértelműen levan írva hogy a cég felhasználhatja persze saját magának és ez általában egy kis cég ami a nagy cégbe van benne. De ilyenekbe amiket hirdetnek nem szabad ugorni mert ezek javarészt átverések, először kis pénzért kínálnak valamit aztán utána még fizessél azért hogy így meg így szerezzél jó cuccokat amiket negyed annyiért megvesz az ember szinte bárhol csak az a cég beadja a dumát hogy így jó meg úgy jó, rárakja a saját logoját és ennyi.

2013. okt. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Hát ezt a csajt is udvariasan végighallgattam (pedig munkaidőben hívott, és a munkámban "akadályozott" a hívásával) kb. 3 percig.. nem vágtam közbe, nem voltam bunkó.. igaz, közbe se tudtam volna vágni, mert egyszuszra elmondta amit akart.


Hát ilyen a világ tényleg. És nem az első akivel így jártam. Mindenesetre a következővel is udvarias és kedves leszek, mert lehet, hogy ő normális lesz.. csak tényleg nem gondol abba bele, hogy általában az ilyenek miatt lesz a hívott fél is előbb-utóbb bunkó velük.


Egyszer adtam meg a számomat mikor a gyerekem született, jópár éve, a kórházban. Babacsomagot hozott a nővérke, és ahhoz ki kellett tölteni egy lapot, pár személyes adattal. Na ezek után évekig hívogattak a biztosítók, hogy a gyereknek ilyen-olyan életindítási biztosítás, stb...

2013. okt. 13. 15:24
 4/26 anonim ***** válasza:
Pár hete egy ilyen nőci felhívott minket is. Végighallgattam, mondtam, hogy köszönöm, nem. Ő meg tovább folytatta, mivel siettem el itthonról, inkább leraktam a telefont, erre a paraszt megsértődött, visszahívott, majd rám csapta... :D
2013. okt. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Ja, és köszönöm a válaszaitokat. Legközelebb megkérem, hogy töröljön a listáról.. csak hát olyan színes a választék.. hív hőkamerás, biztosítós, orvosi vizsgálatra hívós, de legtöbben persze még mindig a biztosítók.. na meg a saját bankom, hogy hitelkerettel "ajándékozzon" meg.
2013. okt. 13. 15:26
 6/26 A kérdező kommentje:
Ez meg a másik, hogy az első pár szóból "köszönöm nem" miért nem értenek? :D
2013. okt. 13. 15:27
 7/26 anonim ***** válasza:
90%
Köszönsz, utána meg leteszed a telefont az asztalra, néha belehallgatsz hol tarta a mondandójában. Ha végzett megköszönöd és elköszönsz. Nekem be szokott válni.
2013. okt. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

:D :D :D

Na eddig ez a legjobb tanács, köszi! :)

2013. okt. 13. 15:44
 9/26 anonim ***** válasza:

Az a baj ezzel hogy mindenki tudja hogy a legalja munka, tényleg csak az vállalja el akinek kb. semmilyen más esélye sincs. Őket ráadásul jutalékos rendszerben fizetik -> ha nem ad el x lószart, akkor annyit is kap. És hiába túlórázik szerencsétlen, ha te lerakod az asztalra a telefont, mert mindenképpen kb éhenhal a "fizetéséből".


Te tudnél udvarias maradni, amikor az 50. megkérdezett ember is azt mondja hogy NEM? Ő csak azt látja az egészből, hogy az 50. ember sem adja meg neki az 500 forintját, amikor 6 órája ül egy retkes fotelban.


Kiemelt jutalékos diákmunka, telemarketing címen meg is keresheted a hirdetéseket, akár még otthonvégezhető is van köztük...

2013. okt. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Kedves Wampa, ha nem tud udvarias maradni akár a 100. nem után is, akkor ne vállalja el! Akkor menjen el takarítani, vagy közmunkára! Én miért vagyok udvarias velük, mikor heti 2-3 szor felhívnak, immár 8. éve? Még egyet se küldtem el a jó francba, pedig nem örülök nekik.
2013. okt. 13. 15:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!