Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kárpátalján (Beregszászi,...

Kárpátalján (Beregszászi, Munkácsi járás) a hivatalokban mikor szokott kezdődni a munkaidő? Ottani, helyi idő szerint?

Figyelt kérdés

2013. okt. 14. 15:45
1 2
 1/14 _Jessy_ ***** válasza:
Úgy, ahogyan Magyarországon is. Helyi(ukrajnai) idő szerint 8-kor.
2013. okt. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Jessy, te ott élsz?


És ez azt jelenti, hogy egy óra mínusz (a nyolcból), ha az anyaországhoz (Mo.) mérjük?

2013. okt. 14. 16:37
 3/14 anonim ***** válasza:
Igen.
2013. okt. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Akkor itt van idő eltérés. Csak, mert nemrég valahol azt olvastam, hogy ott Mo-i idő "szerint" élnek az emberek, nem ukrajnai szerint.


De akkor ami Kárpátalján 12, az Mo-n 11?

2013. okt. 14. 16:55
 5/14 anonim válasza:
elvileg Kárpátalján 8 óra Mo-n is 8 óra (ukrajnában 1 óra különbség van, de Kárpátalján azért még van annyi magyar hogy ezt az időt kövessék)
2013. okt. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Na most akkor Magyarország időzónájához viszonyítva 7-re, vagy 8-ra mennek dolgozni az ottani hivatalokba? :)
2013. okt. 14. 21:37
 7/14 _Jessy_ ***** válasza:

7-re, mert hivatalosan Ukrajna más időzónába esik, mint Magyarország. A magyarországi időt többnyire csak a magyarok használják ott.

Csak éltem ott, de nem tetszett, úgyhogy eljöttem onnan... :)

2013. okt. 15. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Igen, azt durva sok helyről hallom én is, hogy rengetegen jönnének el onnan (nem csak magyarok, még ukránok is)...


Azt viszont asszem' nem értem - tehát Mo-hoz viszonyítva 7-re járnak be dolgozni a hivatalokba (az ottani magyarok is), vagy "az ottani időt csak a magyarok használják" alapon, ők Mo-hoz megegyezően 8-ra érnek be?


Mert ez most totál kavar. Én nem Ukrajna többi részét kérdem, ott semmi dolgom, hanem Kárpátalját a határhoz közeli részt. :) Szóval akkor :) hozzánk viszonyítva (a mi időzónánkhoz) a kárpátaljai magyarok 7-kor, vagy 8-kor kezdenek? :)) Bocs, ha kicsit zavaros. :)


Jessy! Neked mi nem tetszett odakint? Az itteni beilleszkedés (pl. munkahely szempontjából) mennyire ment zökkenőmentesen? :)

2013. okt. 15. 11:57
 9/14 _Jessy_ ***** válasza:

Ehhhh... szóval még egyszer:

A munkaidő többnyire ott is 8:00-16:00 közé esik, mint Magyarországon, vagy a világon bárhol. A különbség annyi, hogy más időzónában van. TEHÁT: Magyarországon az 7:00-15:00 közé esik. Ilyen egyszerű.

2013. okt. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Thanks! :))
2013. okt. 16. 11:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!