Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha Magyarországon tisztességes...

Ha Magyarországon tisztességes munkából meg lehet élni, akkor miért nincs mindenkinek 20 év munkaviszony után félretett pénze, tehermentes háza/lakása, autója?

Figyelt kérdés
2013. okt. 28. 09:34
 1/7 anonim ***** válasza:
8%

Alapból nem értek egyet ezzel a kijelentéssel, mármint mindkét részével. A tisztességes munkából meg lehet élni, hogyha valaki hónapról hónapra pontosan kijön a fizujából. Nem kell nélkülöznie, de nem is szórhatja a pénzt. Meg lehet élni abból a pénzből, hiszen nem szenved hiányt semmiben sem, de ez még nem egyenesen arányos azzal, hogy tud-e félretenni....


Egyébként a mondatod úgy egészíteném ki, hogy:

Ha Mo.-n tisztességes munkából, ami nem kormányhoz tartozó munkakör, vagy nem vagy fejes egy cégnél, akkor miért nincs...


Persze, vannak kivételek, hogy van, amelyik nagyfejes nem tud félretenni, és van olyan ember is, aki viszont nem feltétlen narancsszínű, csak az állása olyan, és mégis tud félretenni.


Meg még függ egy csomó dologtól....

2013. okt. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
7%

Sógornőm havi 400 kilót keres.

Mégis viszik az autóját, mert idióta és nem tudja megfogni a pénzt.

Szal bőven van baj az emberekkel is.

Elég a hitelesekre gondolni.

2013. okt. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Azért nincs, mert a feltételezésed nem igaz.

Egy nulláról induló ember (aki mögött nincsenek ott a gazdag apuci/anyuci milliói), ha szorgalmasan tanul, becsületesen dolgozik, jókora szerencse és megfelelő kapcsolatok nélkül NEM fog tudni annyit keresni, hogy önerőből belátható időn belül lakást és autót vegyen, meg egy családot fenntartson.

2013. okt. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

az ügyes (jó értelemben ügyes, eszes) vállalkozónak akár 10 év alatt is összejöhet annyi hogy legyen kecó, egy normálisabb kocsi, és még gyereket is mer vállalni. no persze egy kis lájtos adócsalás befigyel, de azt még bocsánatosabb bűnnek tartom, mint becsapni a kisembert. pl. ha egy mosógépszerelő nem ad számlát, de a szegény kis nyugdíjas néninek emberi áron megjavítja az energomatot, akkor jobb embernek tartom, mint az, aki ugyan számláz mindent, de hanyag munkát végez, és kegyetlen árakon dolgozik.


bérből és fizetésből max a nagyon keresett, hiányszakmában dolgozó ember tud 20 év alatt olyan életszínvonalat elérni, hogy ne kelljen görcsölnie az anyagiakon, és még a kölök popója alá is odarittyent egy kecót.

2013. nov. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4: épp ez az, oké, hogy neked az a "kis adócsalás" még belefér, de onnantól az már nem "tisztességes meggazdagodás".

Az a 10 éves dolog is olyan, hogy akkor igaz, ha van hozzá kezdőtőkéd. Ha nincs mögötted anyagilag jó szülői háttér, és/vagy nincs olyan haver, barát, ismerős, aki hajlandó csak úgy pár millát kölcsönadni (mert a bank csak akkor fog adni, ha amúgy is van), akkor a fene megette az egészet.

Tudod, azt szokás mondani, hogy csak az első millióról ne kérdezzék... nem hiába.

Most ezzel nem azt akarom mondani, hogy aki vállalkozó, az feltétlenül sáros, de olyan, aki anyagi hátszél és jókora szerencse nélkül, tisztességesen a semmiből felhúzott egy vállalkozást, nem hiszem, hogy van.

De még ha a kezdőtőke meg is van, semmi nem garantálja, hogy a vállalkozás sikeres lesz. Azt sem tudni, hogy 5 vagy 10 év múlva sikeres lesz-e. Egyik ismerősöm a '90-es évek végén nyitott egy internetkávézót. Jól ment neki, mindig teltház volt, egészen a kétezres évek második feléig. Ott aztán lehúzhatta a rolót. De láttam már bezárni - egy másfél évig tartó útépítás miatt - egy egykor jól menő informatikai szaküzletet, vendéglőt, panziót, kocsmát, vegyesboltot.

Na meg az is igaz, hogy nem lehet midnenki vállalkozó. Rendesen, bérből, tisztességes munkával és tudással meg nem fogsz meggazdagodni.

2013. nov. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
34%
gazdag anyuci meg apuci nélkül nem megy? Apám éhezett gyerekkorában ráadásul tahó családba született ahol nem volt szokas továbbtanulni hanem rögtön dolgozni tehát támogatása se volt. Nekiállt tanulni lediplomázott nyelvet tanult amire ő keresete meg a pénzt. Elhelyezkedett majd levelezőn elvégzett még egy egyetemet. Wow mire én születtem (32 volt) hitelmentes lakásunk volt a svábhegyenmeg chryslerünk amikor még mindenki trabanttal járt. Munka, tanulás és kitartás. Erre tanított engem is és tény hogy engem már megtámogattak hátulról és nekem könnyebb de az egyetemet pl nem a szüleim fogják elvégeznj helyettem. Szal az se feltétlenül igaz állítás hogy annak jó élete lesz akinek jómódú a családja.
2013. nov. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A felhasználó ***** válasza:
A "tisztességes munkából meg lehet élni" épp annyira elég hogy ne halj éhen és ne legyél hajléktalan. Tehermentes ház, autó meg félretett pénz abből nem lesz.
2014. nov. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!