Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a rosszabb? Szenvedni a...

Mi a rosszabb? Szenvedni a régi helyen, vagy kockáztatni?

Figyelt kérdés
Hónapokig dolgozni még egy olyan helyen, ahol reggelente elsírom magam az utálattól, vagy hét év munka után egyszer csak munkanélkülivé válni, és remélni, hogy három hónapon belül találok új állást?
2013. okt. 29. 10:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Én is voltam így. Szintén 7 év. Érdemes lehet megvárni, hogy olyat változtassanak a körülményeken, amit már nem fogadsz el, így felajánlhatják a közös megegyezést. Ilyen változás lehet pl. munkaköri vagy bérmódosítás.


Ha megkapod a végkielégítést (5 év után ez 2 hónap + 1,5 hónap felmondási időszak), akkor lesz időd keresgélni és 3 hónap után bőven elég, ha elmész munkanélkülire (ezzel nyersz +3 hónapot).


Addig is keresgélhetsz lájtosan, bár tudom, hogy munkahely mellett nem olyan egyszerű állásinterjúra járni. A döntésed függhet a szakmádtól is, hogy mennyire vagy szakképzett, mennyire dolgozol hiányszakmában. Sima érettségivel mostanában kicsit nehéz elhelyezkedni.

2013. okt. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Van szakmám, de már azt is gyűlölöm, soha többet nem akarom ezt csinálni. Újat tanulni rengeteg pénz és idő.

Végkielégítés ki van zárva, nálunk mindenkit inkább kivágnak, de nem fizetnek. Utána meg pont pereskedni akar az ember.

2013. okt. 29. 12:01
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindenképp érdemes kockáztatni én is azt tettem,miután felmondtam eá két héttel már megvolt a mostani munkám amit nagyon-nagyon szeretek és már nincs gyomorgörcsöm reggelente(csak pihennem kellett kicsit, mert totál kicsináltak az előző helyemen-ott sikerült cisztát növesztenem) egy ismerősöm meg most 5 év után mondott fel. hidd el az egészséged többet ér.
2013. nov. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2013. nov. 1. 09:23
 5/5 anonim ***** válasza:

ha van olyan családtagod, akire számíthatsz anyagilag (legalább alapszinten), akkor mondj fel minél hamarabb, és küldözgesd a CV-det tonnaszámra. egyetlen munkahely sem ér annyit, h pánikbeteg legyél miatta.

nekem is volt egy xar melóm, ott dobtam be a törcsit, amikor az addig sosem tapasztalt pánikroham kezdett gyakoribbá válni. szerencsére a párom maximálisan mellettem állt.

2013. nov. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!