Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy nagykövetnek muszáj...

Egy nagykövetnek muszáj beszélnie annak az országnak a nyelvét, ahol van?

Figyelt kérdés
nyelvek, diplomácia, nagykövet, nyelvtudás, nagykövetség

2013. okt. 29. 14:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Nyilván. Másképp hogy tárgyalna?
2013. okt. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Különben miért kolbászolna arrafelé?... Nyilván a legtöbb helyen az angol is megteszi, de "pluszpont", ha azon a nyelven is tud, amelyik országban tartózkodik. Vagy legalább pár kifejezést/mondatot.
2013. okt. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem kell. A nagykövetek kinevezése időről-időre lejár, és pakolják őket ide-oda. Lehet előnyt jelent, ha beszéli, de szerintem nem feltétel.
2013. okt. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Imola Ágnes ***** válasza:
Tudnia kell a nyelvet... legalább is, ha jó diplomata akar lenni. Sok országban az angol nem elég. Boldogul angolul, de ha azt akarja, hogy igazán jó kapcsolatot tudjon ott kialakítani (márpedig az lenne a dolga többek között), akkor ismernie kell a nyelvet, hogy meghívják nem hivatalos rendezvényekre is.
2013. okt. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Imola Ágnes ***** válasza:
Ja, és ezt olyantól tudom, aki több mint 10 évig volt diplomata. (tanárom)
2013. okt. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

dehogy kell tudnia...

ezek csókos állások, volt, amelyiknek egy mezei érettségije volt, de régen a párthoz közel volt, és berakták egy ilyen posztra.

adnak melléjük adminisztratív munkaerőt, és van ott diplomáciai tolmács is.

én meg onnan tudom h van ilyen ismerősöm:)

2013. okt. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem egy arab orszag ausztriai nagykövetenek kellett ajanlatot irnom. Elöször nemetül küldtem el, feltetelezve hogy tud. Felhivott a titkarnö, hogy nem lehetne-e angolul, mert akkor nem kell leforditania. Szoval ö pl. nem tudott.
2014. jún. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Á dehogy, alig gagyognak ezek angolul (a magyarok).
2014. jún. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!