Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Költözzünk vidékről -> Budapes...

Költözzünk vidékről -> Budapestre?

Figyelt kérdés

Idén fejezem be a gimnáziumot, szerencsére elég jól tanulok ezért szeretnék továbbtanulni.Mindenki azt mondja a családban, hogy érdemes, de anyukám egyedül nevel engem és az öcsémet így az anyagi helyzet nincs meg.Már egy ideje beszéljük anyummal, hogy költözzünk fel Pestre és ott iskola mellett elkezdenék dolgozni.Egyre jobban közeledik, hogy döntenünk kell, de félek ha elrángatom magammal a családot és Pesten nem sikerül se nekem se anyukámnak munkát találni, akkor az egész hiábavaló és pénzkidobás lesz....

Segítsetek..



#költözés;Budapest
2013. okt. 30. 20:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Pesten sem könnyű munkát találni, és a lakhatás is drága. Azonfelül még a közlekedésre is kell költeni.

Ha van anyukádnak állása, akkor ne költözzetek. Te próbálj kollégiumba menni,ha tovább tanulsz. Az egyetemtől függ, hogy mellette tudsz-e diákmunkát vállalni.

2013. okt. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azért Pesten jóval több a lehetőség minden téren, mint kisebb vagy vidéki városokban. Munkát is egyszerűbb találni egy fokkal.
2013. okt. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én már 2 éve költöznék fel Pestre, ha megvennék a házat...a kutya nem akar vidékre költözni. :-(
2013. okt. 31. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem is jobb ötletnek tűnik a kollégium. Ha jó tanuló vagy, ösztöndíjat is kaphatsz, plusz bevállalhatsz korrepetálást, így lehet, hogy összejönne az anyagi része, és anyukádnak se kellene feladni a mostani életét.
2013. okt. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de nem igazán értek velük egyet.Az a helyzet, hogy Szabolcs megyében lakunk,egy szar kis faluban, körülöttünk szinte csak parasztok laknak(ne értsétek félre, a beszédükre célzok)borzalmas a munkalehetőség.Ami anyukámat illeti a fizetése a minimálbértől egy kicsivel több, a munkatársai egy barmok, lopnak a munkahelyén.Egy szóval ami itt van körülmény az borzasztó, vannak még páran, akik normálisak, de az is egyre kevesebb.Valahogy nem tartom ide valónak magam.(közmunkán kapáljak)
2013. okt. 31. 17:31
 6/8 anonim ***** válasza:

Attól, hogy ilyen emberek közt laktok, nem lesz jobb, ha beleugrotok a semmibe. Mert ha édesanyád felmond, akkor nem lesz semmitek, amíg újra munkát nem talál.


Téged a kutya se fog felvenni Pesten dolgozni, hacsak nem diákmunkára jelentkezel, de azt csak nappali tagozatos jogviszonnyal lehet. Ezért kéne neked előrejönni, munkát, kollégiumot találni. Aztán ha esetleg tudsz egy helyet édesanyádnak is, mert úgy bedolgoztad magad valahova, akkor magad után hozhatod őket is.


Nem tudom, mennyi ideje keresel állást, de itt Pesten, illetve Pest közelében se épp az jellemző, hogy az emberre öntik a bőségszarut... Lehet, több a lehetőség, de nem célszerű úgy kiugrani valahonnan, hogy még nem vagy bent egy másik helyen, mert annak nagy koppanás lehet a vége. Főleg, hogy édesanyád az egyedüli családfenntartó... Kívánom, hogy ne a saját bőrödön tapasztald ezt meg.

2013. nov. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én a helyedben kollégiumba mennék, az jön ki a legolcsóbban. Mellette vállalhatsz diákmunkát.

Az albérletek Budapesten elég drágák, én pl 28m2-en lakok havi 55 ezerért. És még csak nem is a legjobb környék.

Jól gondoljátok meg. Ha nem vagy diák, nem vállalhatsz diákmunkát. Én a helyetekben csak akkor mennék, ha lenne megtakarított pénzem, mert hiába találna anyud munkát, ott az albérlet, 2 havi kauciót szoktak kérni, enni is kell, bérlet, és munkát sem lehet találni olyan hamar.

2013. nov. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, még nagyon meg kell gondolni mindent....
2013. nov. 2. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!