Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nevetnek ki ezért a...

Miért nevetnek ki ezért a munkahelyemen?

Figyelt kérdés
Kb. 2-3 hónapja dolgozom a jelenlegi munkahelyemen és azért nevetnek rajtam a munkatársaim, mert egy idősebb kolléganőt(olyan 60 év körüli)nem tegezem le és úgy köszönök neki, hogy jó reggelt, jó napot, viszontlátásra. Nem tudom mi olyan vicces ebben, mivel ő nem engedte meg, nem mondta nekem, hogy tegezhetem, akkor meg én magamtól miért tegezném? Ráadásul nem egy irodában dolgozunk, naponta csak 1-2 alkalommal futunk össze. A fiatalabbakat, a 30-40 év közöttieket természetesen tegezem. Szerintetek is hülyén viselkedem és nevetséges vagyok emiatt? 27/N
2013. nov. 5. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyaltalan nem vagy nevetseges, ne aggodj! Jol nevelt vagy!

A tobbiekkel ne foglalkozz! Probalj vmennyire beilleszkedni kozejuk, mert ellenkezo esetben konnyen kicsinaljak az embert, de ennyi, semmi tobb.

2013. nov. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem vagy nevetséges,ellenkezőleg te viselkedsz helyesen.Biztosan megvannak a kollégák már kialakult szokásai és ők lehet ezt szokatlannak tartják,de ismétlem semmi nevetséges nincsen ebben.Egyébként a magad mércéit te magad szabod meg magadnak nem mások.Ha te ezt így tartod helyesnek akkor nem is kell megkérdezni ki mit gondol erről.Én idősebb vagyok,mégis alapból tőlem fiatalabb fiatalembereket és nőket magázok és ez sokszor így is marad.Semmi rossz nincs ebben.
2013. nov. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
36%
Kollégák tegeződni szoktak, főleg, ha egy beosztási szinten vannak. Nő létedre nyugodtan tegezhetnéd az idősebb kolléganődet, attól még lehetsz tisztelettudó. Mondjuk nem úgy köszönsz, hogy "csá". :)
2013. nov. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
És a 60 körüli kolléganő hogyan köszön neked? Ha ő tegez, akkor 27 évesen már egyértelműen visszategezheted. Egyébként meg zárt közösségben, ahol kölcsönösen mindenki tegezi egymást, az új emberek is alkalmazkodni szoktak ehhez, nem iszogatnak egyenként mindenkivel pertut. Ahol én dolgozom, ott is tegeződik mindenki nemtől és életkortól függetlenül. Egyébként meg sosem lehet tudni, ki mit gondol, az idősebb kolléganő akár sértőnek is érezheti, hogy lényegében lenyanyázod azzal, hogy nem vagy hajlandó tegezni, mint az összes többi kollégád.
2013. nov. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!