Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csináljak, ha anyám...

Mit csináljak, ha anyám küldözgeti összevissza az önéletrajzomat?

Figyelt kérdés

Épp munkanélküli vagyok, regisztrált álláskereső. Anyám a fejébe vette, hogy majd ő talál nekem állást, küldözgeti az önéletrajzomat mindenféle helyre olyan megjegyzéssel, hogy nem a végzettségeimnek megfelelő, csak érettségit kívánó állást is elfogadok. Két diplomám van, és azért van különbség a közalkalmazotti bértáblán az érettségi és a mesterdiploma között...de ez még nem is lenne baj, elvállalnám, ha csak ennyi lenne a probléma. De olyan helyekre küldi el a tudtom nélkül (!), ahol nagyon nem szívesen dolgoznék. Pl. kinéz egy céget találomra, nem is tud róluk semmit, nem is hirdetnek állást, de ő küldözgeti, mondjuk kitalálja, hogy banki ügyfélszolgálati ügyintéző legyek (nem is értek hozzá!), és elküldte az önéletrajzomat egy csomó banknak.

Elegem van, nem ő tart el, van spórolt pénzem...de nem érti meg, borzasztóan sértődékeny és arrogáns...



2013. nov. 13. 21:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
#9: igen, erre én is gondoltam. Na de mit lehet ez ellen tenni? Jelentse fel saját anyját, amiért az engedélye nélkül küldözgeti az önéletrajzokat?
2013. nov. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
35%

"Hülye példa volt, de a felfogás hasonló azzal, amit te képviselsz.

Miért kéne mindenkinek a legelkeseredettebb, legrosszabb verziót szem előtt tartani?"


Na, ez a hülye felfogás, amit te képviselsz. Előbb-utóbb márpedig elfogy a pénz, ez nem a legrosszabb verzió, hanem tény.

Addig válogatni az álláslehetőségek közül nagyon jó, aki megteheti tegye is, de ha addig nincs semmi testhezálló és utána anyuci nyakán tovább élősködni már pofátlanság.

2013. nov. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
73%

Miért lenne az a hülye felfogás, amit mond? Előbb-utóbb elfogy a pénz, de addig azért egy kétdiplomásnak elég nagy a mozgástere. Igen, azután, ha már elfogy a pénz, és tényleg nincs megfelelő munka, a szrt is el kell vállalni, de azért legyél már egy kcisikét reális: egy iskolázott, magasan képzett embernek nem kell egyből erre gondolnia.

A gondolatmenetedben ott van a hiba, hogy te minden munkanélküliről azt feltételezed, hogy soha a büdös életbe' nem fog megfelelő munkát találni, sőt, összesen állásajánlatot is csak egyet fog kapni egész életében, amit ha nem fogad el, eláshatja magát. Nem gondolod, hogy ez kicsit irreális hozzáállás, még a mai körülmények között is?

Szó nincs itt élősködésről, egyelőre a kérdezőnek még bőven kitartanak a tartalékai, míg új állást nem talál. Hol láttál te olyat leírva, hogy elfogyott a pénze, és az anyja nyakán lóg? Szerintem sehol, legfeljebb a képzeletedben. Ne a fantáziálásod alapján adj választ a kérdésekre, hanem a leírt tények alapján! Azt hiszem, ezzel minden értelmes hozzászóló nevében beszéltem.

2013. nov. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Lilikécske ***** válasza:
63%
12: nehezen megy a szövegértelmezés? :D A kérdező nincs anyagi vészhelyzetben, és nem is afelől kért tanácsot, hogy szerinted milyen munkát vállaljon el, vagy mit ne. Imádom, amikor egyesek elkezdik osztani az észt (mint ha nekik olyan sok lenne), és nem a kérdésre válaszolnak.
2013. nov. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
78%

Talán mutass több erőfeszítést, hogy lássa, megteszel mindent. Aztán mondhatod, hogy ne küldjön önéletrajzot, mert te már megtetted... Csak nem ül melletted 24 órában, hogy nézze, tényleg küldözgeted-e vagy netezel.



"Pl. kinéz egy céget találomra, nem is tud róluk semmit, nem is hirdetnek állást, "


Ebben az egyben viszont igaza van, sok cégnél nincs minden állás meghirdetve (vagy csak a belsősök láthatják), én pár hete voltam olyan interjún, ahová direktbe küldtem be az önéletrajzomat, hogy hátha... Épp kerestek valakit.

2013. nov. 14. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!