Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Alázat a munkád iránt?

Alázat a munkád iránt?

Figyelt kérdés

A csapból is az folyik lassan, hogy a magyaroknak azért nincs munkája, mert nem elég alázatosak bármilyen munkáról is legyen szó.

Ez vajon mit jelent? Milyen a munkájáért alázatos ember? Mondjuk egy ruhabolti eladó hogyan lesz alázatos?



2013. nov. 18. 06:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk úgy, hogy amikor valaki modortalanul viselkedik vele és az önérzete azt diktálná, hogy jó frappánsan visszaszóljon és rendreutasítsa az illetőt, akkor ehelyett inkább arra koncentrál, hogy ő ott és akkor nem X.Y. magánember, hanem valaki, aki a céget képviseli. S ez a gondolat erőt ad neki, hogy udvarias tudjon maradni a nyűgös vevővel.
2013. nov. 18. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Hogyan legyen valaki alázatos, ha nem szereti azt a jellegű munkát amit végeznie kell? Csinálja mert muszáj, kell a pénz. De egyébként máshoz lenne igazán képessége, mást tanult. Ez a munka még gondolkozást sem igényel és sokan nem nézik semmibe.
2013. nov. 18. 07:22
 3/17 anonim ***** válasza:
Minden munka igényel gondolkodást (nem ugyanannyit persze), feltéve, hogy igényesen akarjuk végezni...
2013. nov. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Min gondolkozzon a bolti eladó? Hogy vajon jól hajtogatta-e össze a nadrágokat vagy kezdje újra? Vicces de sok helyen az eladó csajok a vásárlók kinézetén vagy viselkedésén szórakoztatják magukat. Mert egész nap halálra unnák magukat. Én ezt nagyon szeretném elkerülni egyébként. De még azon is fennakadtam, hogy a főnök azt mondta, alázat kell a munkához. Na igen, de ilyen környezetbe mégis hogyan?
2013. nov. 18. 07:45
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez hol hallottad?

Én pont az hallom, főleg azoktól, akik külföldön dolgoznak, hogy szeretik a magyar munkavállalókat (meg a lengyeleket, cseheket) mert sokkal lelkiismeretesebben végzik a munkájukat, mint mások.

A bolti eladó példájára meg szerintem azt jelenti az alázat, hogy udvarias, persze, ha bunkó a vevő, akkor ne várja el, hogy kinyalják a fenekét. Segíti a munkatársait, és nem várja el, hogy mások csináljanak meg helyette mindent. Nem csak a fizetését várja, hanem meg is dolgozik érte. Nem szidja állandóan mások előtt a munkahelyét, akkor sem, ha igaza van. És ezek úgy nagyjából más foglalkozásokra is igazak.

2013. nov. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem külföldi munkavállalásra gondoltam. Ahol olvastam, ott általában a magyarországi munkaerőpiacról írtak. A lényege az volt, hogy azért nincs munkája sok embernek, mert nem végzik alázatosan a munkájukat és nem vállalnak el bármit, olyat is ami nem a végzettségüknek megfelelő, hanem esetleg alacsonyabb színvonalú.
2013. nov. 18. 08:52
 7/17 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem Magyarországon az a gond, hogy sokan eleve nem is akarnak dolgozni. Azt várják, hogy majd a szüleik, barátjuk, férjük, barátnőjük, az állam eltartja őket.

A külföldit meg azért írtam, mert aki itthon alázatos, az nyilván kint is. És aki itthon nem, az kint sem, maximum rájön, hogy ott kénytelen bénább munkát is elvállalni, mert kisebb a mozgástere és muszáj valamit dolgoznia, ha nem akar éhen halni.

2013. nov. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Emiatt van annyi előítélet a munkáltatók részéről. Szerintem a próbanapoztatás is ezért alakult ki. Ha bíznának az emberekben akkor nem jelentene gondot, hogy már az 1. naptól be kell jelenteni ahogy a törvény is előírja. Bár engem már vertek át próbanapoztatással, én elvégeztem rendesen a munkát, ők nem fizettek és fel sem vettek. De az ember belemegy ilyen helyzetekbe is, ha dolgozni akar. Mert bízik.
2013. nov. 18. 09:04
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos sokan összekeverik az alázatot és a megalázkodást, pedig van különbség a kettő között.

Az nem alázat, hogy az undorát nyelve végzi valaki a nem szakmájának megfelelő tróger melót éhbérért és mindent eltűr a nyikhaj főnöktől.Az megalázkodás.Ez egy negatív értelmű dolog.

Az alázat az már pozitív jelentésű.Az képes alázattal végezni a munkáját, aki szereti azt."Alárendeli" magát a munkájának.Mindent megtesz türelemmel azért, hogy tökélyre fejlessze magát a hivatásában.Nem sajnálja magát, mert szívvel-lélekkel végzi a munkáját, önszántából.

A magyarokkal kapcsolatban az a helyzet, hogy borzasztó kevés ember van, aki talál végzettségének, elképzelésének megfelelő munkát, amit képes lenne szívből, alázattal végezni.De ez nem a dolgozó hibája!

2013. nov. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

" ő ott és akkor nem X.Y. magánember, hanem valaki, aki a céget képviseli. S ez a gondolat erőt ad neki, hogy udvarias tudjon maradni a nyűgös vevővel."


Egy céggel szemben is csak akkor képes (normális )ember alázattal lenni, ha az a cég érezhetően megbecsüli.Hol van ma magyarországon ilyen?

2013. nov. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!